Lazania że szpinakiem

Na lazanie to sa specjalne platy z ciasta makaronowego,

Ktore obgotowujesz kilka minut jak zwykly makaron i w naczyniu do zapiekania ukladasz warstwami przekladajac czym dusza zapragnie, byle nadzienie bylo odpowiednio wilgotne, bo ciasto makaronowe wciaga sporo plynu.
Posypujesz startym serem i do piekarnika az sie ladnie zrumieni.

3 polubienia

Większości gotowych nie potrzeba obgotowywać, wystarczy zalać sosem w foremce i zapiekać w piekarniku.

2 polubienia

To jeszcze wygodniej.

2 polubienia

@okonek Dobra wyszła tylko ser magłam dać pod koniec żeby się bardziej w środku przypiekła.

2 polubienia

No to masz nowy i wyprobowany przepis :wink:

2 polubienia

Lazania to rodzaj makaronu w płatach, warstwami się go przekłada dowolnym smakowym nadzieniem - mięsa, warzywa, można dołożyć warstwę sera startego, moźna polać z umiarem dowolnym swoim ulubionym sosem, i całośç zapiec w piekarniku. Super jedzenie, za mną chodzi kapsalon - dawno nie jadłem

2 polubienia

Chętnie zaproszę się z tobą na lazanię

I zgłodniałem, Idę czarować do kuchni

2 polubienia

Wypali, jak temperatura w piekarniku będzie wysoka i będziesz piekła wystarczająco długo… :rofl: :rofl:

@Szczery_do_BULU Nie można do Ciebie pisać na priv… Czy ten “nieszczęsny” przebieraniec gdzieś w Twojej okolicy grasował?

Jak znajdę w sklepie makaron w arkuszach to kupię.
Jeżeli pierwsza próba będzie jadalna to będę miał kolejną pozycję w swoim jadłospisie. A nie jest on przesadnie bogaty.

2 polubienia

Hę? Na ten koński ryj kliknęłaś i koperta się nie wyświetla? :thinking: :thinking: :thinking:

Nie musi być na bogato, wystarczy że będzie kolorowo na talerzu. 1/2 ludzi zaczyna jeść oczami, potem fizycznie się delektuje, zwłaszcza że cieszy jak zrobione samodzielnie. Jednak nie zrażaj się gdy coś ci nie wyjdzie, najzwyczajniej próbuj dalej aż do skutku - cel uświęca środki. Już niektórym przypalenie wody do cherbaty nawet się udaje

1 polubienie

@Antykwa - szukaj czegoś takiego:


Jest we wszystkich większych marketach.

1 polubienie

Barilla - dobra firma i dba o klienta, to jest duża porcja 20 płatów makaronu, normalnie robię z 5 takich płatów dla siebie + różne przekładki warstw🤪

1 polubienie

@kaziu, ja jestem specyficznym autokonsumentem. Nie zniechęcam się jak się coś nie uda, a nawet jak się nieco przypali. Chociaż zwykle są to w pełni jadalne osiągnięcia.

1 polubienie

Chyba kiedyś takie pudełko spotkałem ale ominąłem je obojętnie, w pełni nieświadom co lekceważę. image

2 polubienia

To jest cenna informacja że na porcję trzeba 5 szt. image

1 polubienie

:shushing_face: brawo, po części mój charakter, jednak warto odkrywać nowe smaki, nawet w nie swojej kuchni

1 polubienie

Smakowo możesz mieć inne zapotrzebowanie, bo to jednak z każdą warstwą jest wyższe po zapieczenie, i trzeba buzię mocniej otworzyć by to przełknąć, średnio / zależy od dodatków mies lub warzyw, cienkie /grubekie pomiędzy płatkami makaronu. Sam makaron w płatach nie jest drogi, u mnie w markecie są 2 jego wielkości. Jak na pierwszy raz to propozycja abyś podejrzał w necie np. YouTube jak to robią inni, i wybrał pomiędzy nimi sposób dla siebie do zrobienia

1 polubienie