LOT kupuje niemieckie linie lotnicze

Ten sam LOT który miał być “zlikwidowamy” za Tuska zeby linie OLT express rozwinęły skrzydła?
To nie ładnie tak i nie do pomyślenia żeby Polacy przejmowali coś Niemieckiego no nie? Przecież jeszcze kilka lat temu to to wszystko co polskie miało być wykupowane przez zachód XD No gdyby Tusk rzadzil do tej pory to LOT byłby już dawno wykupiony przez niemieckie linie a nie na odwrót :rofl:
Dla tych którzy nie widzą chociażby jednego powodu dla którego można wolec pis od po.

Cieszą takie informacje o Polsce, patrząc na to co działo się gdy rządziło PO.

2 polubienia

Dlaczego kupują coś co upadło? Może teraz po prostu spaść…

1 polubienie

A LOT jest własnością rządu?

Skarbu państwa…

1 polubienie

Nie wiedziałem tego, dzięki.

Na serio? Czy to ironia :rofl:

Upadło coś co było ich właścicielem chyba xd

1 polubienie

Na serio. Gdybym wiedział, nie pytałbym się. W Polsce było tak dużo przekształceń własnościowych, że pogubiłem się.

2 polubienia

No to JUŻ upadek… :star_struck:

2 polubienia

O ile pamiętam, to za PO LOT przechodził restrukturyzację i korzystał z programu pomocy publicznej, żeby stanąć na nogi. Mało to spektakularne, ale bardzo potrzebne. Na pewno jednak takie subtelności ekonomiczne wykraczają poza możliwości percepcji zwolenników jedynej słusznej rewolucji.

4 polubienia

Wiem o tym. Nie zmienia to faktu jak było. I że lot miał być sprzedany niemcom.
Już urazilem kogoś pisaniem o PO jeżeli wyjeżdża z takimi tekstami…

A za PiS był tam wielki kryzys, jakieś strajki…, nie za bardzo się temu przyglądałem.
Zresztą kupno, to jeszcze nie sukces. To, normalne przy wolnym rynku. A czy korzystnie, do pokaże przyszłość. Oby korzystnie, czego życzę.

2 polubienia

Z tą likwidacją LOT na rzecz OLT to bzdura jak mało która!!
Niemniej fakty są takie, że za rządów PO-PSL LOT padł ofiarą karuzeli politycznej na kluczowych stanowiskach w spółce i obsadzaniem owych stanowisk przez niekompetentne osoby. W tamtym czasie skutkowało rażącymi zaniedbaniami i szeregiem irracjonalnych decyzji zarządczych. W obliczu ówczesnego kryzysu doszło do sytuacji, że potrzebna była pomoc państwa, by uchronić spółkę przed bankructwem.

1 polubienie

To poczytaj co kupuja?
Jakby LOT wykupil Lufthansę to byloby osiagniecie.

Choc jako zakup, jesli to za rozsadne pieniadze to zakup dobry - flota w miare nowa, dobre huby (tylko jak ma sie to do projektu Baranow?) i marka, do ktorej pasazerowie przywykli.

Przejeli wczesniej takze od Niemiec najgorszy system podatkowy, wykupuja nieudana firme lotnicza, skompromitowane w Niemczech firmy wskoczyly z powodzeniem do Polski tak jak u nas niepotrzebne i niekiedy nawet zabronione leki
Ale Niemcy maja jeszcze troche roznych rupieci na zbyciu…
Witajcie w nowym wspanialym swiecie (kapitalistycznym)!

1 polubienie

Bez przesady, skompromitowal to sie wlasciciel linii czyli Cook. Za rozsadna cene i przy dobrym zarzadzaniu i marketingu z firmy moze byc pozytek.

2 polubienia

otoz to!

1 polubienie

Ja właśnie tego nie ogarniam. Czemu za Tuska LOT ledwo zipał a teraz kupuje innych?

1 polubienie

Poczytaj przykładowo raport Fundacji Republikańskiej na temat sytuacji LOTu w tamtym latach, to zrozumiesz.

1 polubienie

Zarzadzanie.
Ogolnie mozna powiedzieć, ze takie firmy byly rzadzone przez osoby nie myslace kategoriami rynku a wlasnej d@y.
I do tego przez osoby trudne do ruszenia, ktorym sie wydawalo, ze panstwo doplaci. I niestety czas linii narodowych sie skonczyl.
Woleli sprzedac prawie bankruta. Niestety Tusk zwykla idzie po najmniejszej linii oporu, zadawalajac sie czesto ochlapami. Ponoc jak w pilke gral tez.
W koncu stworzonu spolke Polska Grupa Lotnicza, robiac dawnego dyrektora prezesem, a zarzadzanie zostawiajac lepszym fachowcom. Jak teraz poczytalam o zasiegu jaki ma Condor, to przy szczuplosci hubow jakie ma LOT to niezle posuniecie. Ale ja w tematych lotnictwo nie siedze, moze ktos kto sie tym interesuje bedzie wiedzial wiecej na temat porownania mozliwosci wykorzystania swiatowej infrastruktury lotnisk obu firm i umowach jakie maja.