Lubicie dżem?

https://rozrywka.radiozet.pl/plotki/tak-shakira-dowiedziala-sie-o-zdradach-meza-kochanka-pique-byla-nieostrozna

1 polubienie

.bo w dżemie siła drzemie.
:muscle:

2 polubienia

Dżem chętnie zjem

2 polubienia

Shakira i Pique nie byli malzenstwem.
A od dżemu wole konfitury.

2 polubienia

Konfitury, to jest to! A jeśli jeszcze z czarnej porzeczki…

2 polubienia

Ja preferuje wisniowe lub z platkow różanych.
Te ostatnie to zwykle import z Rumunii lub Bulgarii.
Chyba, ze masz swoj ogrod?

1 polubienie

Już od dawna pozbyłam się działki, bo na niej komarzyce nawet przez spodnie od dresów robiły mi bąble na tyłku. No jak tak można. Skończyła się wreszcie moja cierpliwość.

2 polubienia

Nie każda róża nadaje się na takie konfitury.

“Specjalny gatunek róży czerwonej, zwanej cukrową, obrać należy starannie każdy listek z białych końców i żółtych środków, zważyć ją, a następnie sparzyć wrzącą wodą aby z niej gorycz wyszła i odcedzić na sito. Gdy dobrze z wody osiąknie, skropić ją cytryną dla nabrania na powrót różowego koloru i kwaskowatego smaku, rozskubać listeczki palcami i wrzucić do gorącego syropu gęstego, zrobionego z 2 kg cukru licząc na 1/2 kg róży. (Jeśli róża ma być nie do jedzenia, tylko do ciasta można dać tylko 1 1/2 lub 1 kg). Pozostawić w nim różę do następnego dnia, potrząsając parę razy naczyniem i mieszając łyżką, aby listki pojedyńczo się rozdzieliły. Nazajutrz smażyć na wolnym ogniu, aż róża nabierze przeźroczystości, wyszumować i zimną złożyć do słoi”

Pączków z takim nadzieniem już się nie spotyka.

.a szkoda.

1 polubienie

Dżem czasem jem.
A jakby spytał który, to jadam konfitury.
Marmelada też się czasem nada.
:crazy_face:

3 polubienia

…a żeby nie być głodny,
to “dżem” marmeladopodobny.

1 polubienie

Nie wiem z jakiego gatunku robią na Balkanach
Ale jadlam też dawno temu z platkow dzikiej róży (nie wiem czemu moj tesc nazywal ja glogiem, moze podobne owoce, tez dobre w przetworach?)

1 polubienie

Marnelada to z pigwy. Ale rodzaj Genowefa się nie nadaje

Som. I nalewka z owoców dzikiej róży i dżemolada.
Tylko roboty przy tym duzo, bo pesteczki trza wyłuskać.

1 polubienie

Dżem seszszn? :slight_smile:

2 polubienia

Czytałam o tym w zeszłym tygodniu.
Rzadko jem dżem ale uwielbiam truskawkowy , jagodowy , figowy i figowo-orzechowy.
Dżem figowy jest świetnym dodatkiem do serów.

2 polubienia

A świeże figi ugotowane w syropie z czerwonego wina pyszne do pieczeni wołowej.

2 polubienia