Lubicie Marka Knopflera?

Wiadomo…Dire Straits i jedno z wiekszych trzęsień ziemi z konca lat 70-tych…Do dzisiaj za ich pierwsze dwie plyty,dałbym sie pociąć…
Energii i fantazji starczylo na jakies 8-9 lat…A potem Mark juz działał na swoje konto…
W 1990 roku skrzyknał starych kumpli i zawiązała sie efemeryczna formacja,The Notting Hillbillies…Taka gra slow od dzielnicy Notting Hill w Londynie i nazywania bluesujacych wiejskich chłopakow [Hillbillie…]
I wyszło świetnie!Troche bluesa,troche lat 30-tych,troche amerykanskich parkietow tanecznych[Run Me Down]…
“Your Own Sweet Way” ktory cytuje,byl u nas najbardziej znanym kawałkiem z tej płyty…
Plyty bardzo piwnej i pubowej.Plyty ktorej fragmentow mozna dzisiaj calkiem czesto posluchac w Anglii,w rozmaitych radiach…
Kupilem wczoraj za 50 pensow.
Jak to mawiała Kate Bush,“Oh England,My Lionheart” :sweat_smile:

9 polubień

Taaaak

2 polubienia

Znam głos i Dire Straits. Dzieki za fajną płytę, dodałam do swojej playlisty.

1 polubienie

To z filmu.Moim zdaniem średniego ale jego plyta jest bardzo fajna.

1 polubienie

Warto posluchac od dechy do dechy.Juz nie mowie o towarzystwie piwka bo dzisiaj i tak sporo sie kreci wokół tematu :relaxed:

1 polubienie

Filmu nie widziałam, utwór tylko znam , lubię jego solowe występy i z zespołem, mają super muzykę, Mark ma w sobie też coś, co mnie do niego przyciąga, nie wiem co.

1 polubienie

Ha,ha…Wielu ludzi zadaje sobie to pytanie do dzisiaj.Prawda jest taka ze Mark gra muzyke ktora w innym wykonaniu,w Polsce średnio sie podoba.Takie skrzyżowanie country,bluesa i pop rocka…
Trzeba jednak miec to COŚ…

1 polubienie

Ja nigdy nie kieruję się gustami innych, nie interesuję się co warto posłuchać czego nie, albo mnie muzyka porwie po kilkunastu sekundach, albo pyk przerywam i szukam kolejnej :slight_smile:

1 polubienie

Tego to akurat nie znam z nazwiska
Ale muzyka mi skads znana

1 polubienie

Jak we wstepniaku.Lider Dire Straits.
A tego nie mozesz nie znac.Mozesz jedynie nie zdawać sobie sprawy :slightly_smiling_face:

1 polubienie

Mam tak samo ale…Nie przerywam po sekundach.
Ostatnio sluchalem dość dlugo debiutu Bjork…
To nie moj swiat i nie moja muza ale chyba bylo warto pozac blizej…
W radiu byly tylko single ktore malo mowia…

1 polubienie

Po 5 sekundach też nie przerywam :slight_smile:
Moim światem jest muzyka, która poruszy każdą cząstkę ciała, jestem stale na etapie poszukiwań, szukam nowości, coverów, jak leci, byle w duszy zagrało.

1 polubienie

ogolnie lubicie, choc akurat ten epizod muzyczny z jego zycia znany mi nie byl.

1 polubienie

To Ty wygrzebałas kiedys Fun Lovin Criminals i ich wersje tematu z Love Story?[“Where Do I Begin?”]

1 polubienie

niektorym sie udaje wiecej po rozpadzie glownego zespolu - nie jest to znowu takie czeste.

Bo to tylko taki przerywnik…
Tyle ze szkoda iz nie pociagneli dalej…

Na 99% nie ja :)))
Moje ostatnie znalezisko ( jakieś 4 lata temu) jeden z najbardziej udanych coverów to

4 polubienia

Te nastrojowe melodie …LUBIĘ!
I sobie doczytałam ,że właśnie obchodził kolejne okrągłe urodziny…
STO LAT!:champagne:

1 polubienie

A to wiem…Bylo na liscie Trojki.Pelne zaskoczenie…
Nie spodziewalem sie ze ktos sie odważy…

A jest tego troche w Jego dorobku…