Lubicie ptaki? Znacie ptaki?

F2. Oto kolejne ptaszki zawitały aby:

ćwierkać, świstać, kwilić,
pitpilitać i pimpilić
*)

Nazwijcie je:
F2
i wpiszcie do tabeli poziomo. Na przekątnej pojawi się nazwa tego ptaszka:
F2%20
To nie jest ostatnie stadko ptasząt. Wkrótce dolecą kolejne.:smiley:
Rozwiązanie pierwszej ptasiej zagadki można dalej nadsyłać. Zachęcam, oto link: Same tutaj quizy i quizy, może dla odmiany zagadkę? - #36 przez collins02.
Rozwiązania proszę wysyłać wyłącznie na moje PW.

*) fragment „Ptasiego radia” Juliana Tuwima.

3 polubienia

wyglada, ze czekaja nas przymusowe korepetycje z ornitologii?

1 polubienie

Jakie przymusowe? Tylko powtórka z przyrody bez groźnej “pani od biologii” nad sobą.:rofl:

ptaki to ja lubie, a znam sie glownie na tych, z ktorych jest pozytek na talerzu. :smiley:

2 polubienia

Jak na nieharmonijnego (że użyję niecierpianego przeze mnie zwrotu) drapieżcę przystało.:smiley:

1 polubienie

A ja jeszcze tamtych nie zidentyfikowalam
Chodze i przygladam sie ptakom bacznie a ludzie czasem dziwnie na mnie patrza

1 polubienie

Ptaki są super

1 polubienie

Oczywiscie!
W poprzednich latach pojawil sie przy moim bloku kos. Tylko jeden. Raz byl w krzakach, raz spacerowal po trawniku. Poczatkowo jak mu chcialam zrobic zdjecie to odfruwal. Ale chyba sie przyzwyczail. Tak ze z czasem podchodzic moglam nawet blisko a i on podchodzil prawie pod drzwi. Ja spacerowal to czasem szlam za nim a on sie co chwile ogladal.
Zrobilam mu nawet kilka zdjec, ktore zamiescilam na starym pytamy
To byl moj przyjaciel kos. Bardzo mi bylo zal jak sie juz nie pojawial
Nie wiem ile zyja kosy - musze to sprawdzic

2 polubienia

Szkoda że kos ma takie krótkie nazwisko bo bym go też gdzies umieścił w tabelce.

Lubię ptaki i większość tych, które bywają w Polsce znam. Ten logogryf rozwiązałem bez zerkania tu i tam, chociaż nie powiem, bym to zrobił natychmiast. Miałem minimalny problem z tym najbardziej po lewo i ostatnim na dole. Obu niestety nigdy nie widziałem, choć są w miarę znane i dość popularne. Za to ten środkowy na dole ma formę jesienną i właśnie od sierpnia poprzez wrzesień i październik tak właśnie a nawet jeszcze bardziej pstrokato będzie wyglądał. Pierwszy od góry w kraju nie występuje, ale widziałem go w … Ugandzie! Pozostałe są w Polsce do zobaczenia w naturze, jednak ten u góry po prawej jest skrajnie rzadki, jest ich tylko około 10 par … No to tyle na ten temat. Gołąb z rozwiązaniami podobno dotarł …

2 polubienia

No to robimy spółkę @benasek, ja jestem wymyślator i ilustrator a Ty - opisywator czyli komentator. Zgoda?:smiley:

2 polubienia

Dzięki “opisywatorowi” odgadłam jednego z ptaków :wink:
Dziękuję @benasek za naprowadzenie mnie na odpowiednie tory :kissing:

1 polubienie

Zgoda. Spróbuję coś tam od siebie dodać o ile będę miał pojęcie. Na temat niektórych ptaszków nie wiem kompletnie nic a wiedzą z netu nie mam zamiaru się przechwalać.
Próbowałem znaleźć jakieś swoje fotki chociaż jakiegoś ptaszka, ale nie znalazłem … chociaż wiem, że gdzieś mam.

Jedną znalazłem …

shyppu

2 polubienia

No to się cieszę i mam nadzieję, że autor zadania mnie nie posądzi o podpowiadanie.

2 polubienia

Ptaki były dla mnie łatwe do odgadnięcia, ale męczyłam się z jednym :wink:

2 polubienia

Napisałeś

więc tego do podpowiedzi nie mogę zaliczyć. Jedna ptaszyna może byc jakąkolwiek ptaszyną.
Podpowiedzi w postaci takich własnych fotozdobyczy są mile widziane.:yum:

1 polubienie

Juz chyba wszystkie namierzone.

1 polubienie

No to umyślnym gołębiem poleconym do celu.:slightly_smiling_face:

Ja ciągle czekam i liczę na liczniejsze zgłoszenia. Nie trzymajcie rozwiązań w szufladach.

Wysle kurierem, szkoda golebia, jeszcze w Pirenejach piorun go trafi? Dzis i jutro zapowiadają burze.

1 polubienie