Ludzie jak harmonijne małpy wspinaja się na dźwigi i nie chcą zeskoczyc...

Zabijesz takiego “ekologa” a za czlowieka bedziesz odpowiadał.
Choc info, ze ten wegiel z Mozambiku to cos nie po mysli rzadacych, ze sie wydalo.

1 polubienie

Ale dlaczego ty to znowu laczysz z polityką czy PIS? Lol chodzi mi o policję… Nie ma to nic wspólnego z z państwem przecież chociaż tak napisałem w pytaniu ale to chodzi o policję… Policja mogłaby mieć możliwość szybkiego rozprawienia sie(niekoniecznie ostra amunicja) z takimi terrorystami… Dajac im wybór wcześniej.

Od kiedy policja nie ma niczego wspolnego z panstwem? I polityka?

A jaka jest różnica pomiędzy policja pisowska a peowska?.. Chodzi mi o zdarzenie które nie ma nic wspólnego z Polską przeciez. To że policjant strzelił by do takiej małpki, nie oznacza że otrzymał wcześniej rozkaz od partii… No nie? Policja działa tak jak uważa mając w dupie politykę przeciez. Ale wy problemy robić na siłę…

Policja zwykle dziala wg wytycznych roznych kodeksow prawnych, a te uchwalaja politycy. Pomijajac fakt, ze w Pl dochodzenia sa nadzorowane przez prokurature, ktora od czasów PRL nie zostala odpolityczniona. Prokuratorem generalnym jest polityk - minister.

Normalnie komunista z naszego krokodyla :slight_smile: Nic oczywiście policja nie ma wspólnego z polityką. Dlatego ze szczęśliwą miną odgradzała miesięcznice i nachodzi podrzędną malarkę za domalowanie tęczy na kopii Matki Boskiej Jasnogórskiej :slight_smile:
PRL to był system “demokracji ludowej” jak widzisz samo określenie mówiło że to coś innego niż “demokracja” :slight_smile: I Ty Panie Krokodyl dużo jesteś bliższy tym którzy to budowali… niż ci się wydaje. Oni też mówili o przestojach w pracy, chuliganach, przestępcach… i wołali żeby milicja coś z nimi zrobiła…

1 polubienie

Wielu patrzy na nich jak na dziwaków - też mi taka myśl przeszła przez głowę - ale może jest w tych protestach sens - coby nie mówić z naszą planetą dzieje się tragedia (o której przeczytać można chociażby w apokalipsie św. Jana) i nie wygląda to najlepiej …

Ludzie nie potrafią akceptować bardzo brutalnych faktów i wolą udawać, że nie ma wcale takiej tragedii wg mnie …

2 polubienia

Otóż to. Już kiedyś tu pisałem, że ludzie wypierają to ze świadomości i stąd zaprzeczenia że w ogóle się coś dzieje.

1 polubienie

Ci ekolodzy wcale nie są tacy ekologiczni…
Pontony z ropy naftowej, napędzane smierdzącymi silnikami przyczepnymi (normy znaczie łagodniejsze niż w samochodach).
Ten ich statek też taki eko nie jest…

A jak chcą zwrócić uwagę na problem to od razutrzeba robić spektakularne akcje?
Naprawdę?
Może najpierw kampania informacyjna.
Kosztuje mniej niż tygodniowe utrzymanie tej ich łajby…

2 polubienia

Zapomniałem dodać…
Medialnie Rainbow Warrior III jest żaglowcem(jachtem żaglowym).
Każdy kto się trochę zna wie iż jego napęd żaglowy jest…wątpliwy.
Nosi tego żagla tyle co Pogoria (polski mały żaglowiec).
Z tym, że ona jest 3x mniejsza…

Można go porównać raczej do Oceanii (statek badawczy PAN, prawie 30 lat starszy od RWIII). W którym napęd żaglowy jest pomocniczy i wcale jakichś ogromnych oszczędności z powodu jego zainstalowania nie zanotowano (obsługa, konserwacja i eksploatacja też kosztują…żagle, liny robi się też z ropy naftowej :joy:).

1 polubienie

A ja pominę chwilowo ekologię, bo mnie zanurtowało coś innego. Znakiem tego, to węgiel z Mozambiku do nas? A nie od nas tam? No tak, na co Mozambikowi węgiel? Przecież tam ciepło jest. :thinking::stuck_out_tongue_winking_eye:

2 polubienia

znowu nie rozumiesz… Przykłady które podales to coś normalnego gdy władza chce wykorzystać policję ale chodzi mi o sprawy nie związane z państwem… Jak protest kilku oszolomow czy jakiś wandalizm… PO drugie najprawdopodobniej celowo nie wiesz ze pisze na jaja pewne sprawy… A po trzecie to jest przestoj w pracy i można uznać że to są chuligani i przestępcy i trzeba wołać żeby policja coś z nimi zrobiła… A po 4 jestem bardziej tolerancyjny od każdego z was a komunistami nazwał bym innych tutaj…

Wegiel to tez surowiec dla przemyslu chemicznego. Z tym, ze nie kazdy.
Nie znam jakosci zloz w Mozambiku, moze sa lepsze/inne niz polskie czy rosyjskie. Byloby to logiczne wytlumaczenie, ale przy obecnie jasnie panujacych logiki szukac?

1 polubienie

Coś mnie się zdaje, że razem z transportem jest taniej. A prąd potrzeby jest. A może, faktycznie tylko mnie się wydaje? :thinking:

1 polubienie
1 polubienie

Czyli rację koleżanką @okonek mamy, Taniej i lepsza jakość.

Tak, oczywiście. ja ogólnie ostatnio nic nie rozumiem. W cenie są tacy co wszystko rozumieją i o nic nie pytają. Nawet tacy co by za cyngiel pociągnęli z radością i ekologa bezbronnego zestrzelili. Ja nic nie rozumiem… takie czasy.

2 polubienia

Ten protest, akurat do nielegalnych zaliczyć trzeba, ale strzelać do tych ludzi nie wolno, bo to nie wojna. Uzbrojonymi przestępcami też nie są i nie zagrażają czyjemuś życiu. Najwyżej swojemu, jak zleci taki z dźwigu i kark skręci. Ci ludzie popełniają tylko wykroczenie w świetle prawa i tyle. Za to się nie zabija.

W 1956 robotnicy w Poznaniu wyszli na ulicę i nie chcieli pracować. Ruskie przebrane w polskie mundury walili do nich seriami. W 1970 w Gdyni to samo, tylko ,że Polacy strzelali do Polaków. W 1980 polska milicja strzelała go górników. Jak poprzednicy też zakłócali porządek i robić się im nie chciało. I oni wszyscy byli ostrzegani, ze jak nie pójdą do roboty i nie przerwą protestu, to się będzie do nich strzelać.

2 polubienia

Ale mimo wszystko piszesz nie rozumiem po co xd

Chodzi o zasadę. Nie strzela się do bezbronnych ludzi, nawet, jak na dźwigach siedzą.

2 polubienia