Łukaszenka znowu odwala ... Ciekawe co tym razem się dzieje

Nie mogę w to uwierzyć. Ten pajac wymyśla bzdurne zarzuty, terroryzuje ludzi tyle lat a świat zachodni apeluje, potępia i… apeluje. Co jest qrwa?

2 polubienia

Świat ma swoje problemy :confused: Dla Joe Bidena pandemia koronawirusa jest głównym problemem obecnie

Na co Putin jeszcze czeka? Aneksję Polski zrobić powinien. Świat nie reaguje na Afrykę, głód, Syrię, Koreę, Nawalonego. Nie zareaguje i na Polskę.
Chroni nas jedynie udział w NATO i członkostwo w UE. Dzięki Miller :beer:
Zdrowia Olek.

1 polubienie

Pierwsza w kolejce jest Ukraina jeśli już … Polski na szczęście raczej nie … Pandemia zabiła już 95 tysięcy Rosjan …

Stalin zabił ich kilkanaście milionów. Starczy ich :wink:

1 polubienie

Nie draznic niedzwiedzia. Putin nie bedzie żądał korytarza jak Hitler do Gdanska.
On potrzebuje calego kraju jakim jest Bialorus zapewniajaca swobodny dostep do jedynego niezamarzajacego portu jaki na Baltyku w Krolewcu.
A Lukaszenka pokorny.
Mniejsze preteksty byly powodami do wojen, a UE i Stanom do starcia z Ruskimi sie nie spieszy. W kwestii Krymu tez popyskowali i cisza.
Donbas? Praktycznie tez zaanektowany.
Mam nadzieję, ze dalej z Ukrainą nie pójdą.
Dla naszego dobra lepiej, ze ta strefa buforowa istnieje. Bezposrednie graniczenie z Rosja Polsce na zdrowie raczej nie wychodzilo.

1 polubienie

Najważniejsze dla Rosji, że Ukraińcy się rozjeżdżają po świecie …

Rozjezdzali sie i wczesniej.

Zreszta w kwestii Ukrainy?
Sprawa narodowosci to dosc skomplikowana sprawa - przez tysiąclecia tereny przechodzily z rak do rak, a 72 lata bycia republika radziecka skutecznie wyhodowalo homo sovietcus.
Panstwo jako takie istnieje od 1991 i juz skutecznie oskubane z Krymu i Donbasu.
Zyzne ziemie tez juz sa przeszloscia - rabunkowa gospodarka zrobila swoje.

1 polubienie

Możesz rozwinąć myśl ?

Co tu rozwijac?
Czarnoziemy ukrainskie to przeszlosc.
Byl taki dowcip, jeszcze za komuny
-Czy to prawda, że na Ukrainie pszenica rośnie jak słupy telegraficzne?
-Tak, a czasami nawet gęściej

1 polubienie

Czyli Putin mógłby wszystko prócz silnej Ameryki i niezłych Chin?

Bez przesady :smiling_imp:

Mógłby spróbować. Jakiś mały sabotażyk w ok. Suwałk.

1 polubienie

Czyli twierdzisz, że nie da się ich już doprowadzić do normalności ?

Wiem, że z Sahary Zachodniej będącej już de facto częścią Maroka wydobywa się coś tam co się wykorzystuje jako nawóz na całym świecie …

Widać, że Putin jest bardzo ostrożny … Ale i tak zyskuje ostatnio jak widać coraz więcej na Białorusi … Do tego dochodzi uzależniona od Rosji Armenia …

Maja zloza fosforytow w Bukra jest jedna z wiekszych na swiecie kopalni odkrywkowych.
Bukra jest kontrolowana przez Maroko.

1 polubienie

Ponoć potężne źródło dochodów dla Maroka i nawet wywalili stamtąd Francuzów … Chociaż wiem, że Francja też w Maroku sporo inwestuje …

Wywalili Francuzow na rzecz Hiszpanii.
Uklady gospodarcze Maroka to temat na inne opowiadanie.

1 polubienie

60 milionów.

3 polubienia

O qrwa. Świr

1 polubienie