Mają to!

Lepiej późno niż wcale.

Pytanie czy to pozwali Ukrainie zacząć wygrywać czy jedynie kupić jej kolejny rok?

3 polubienia

Duda już podpisał veto

1 polubienie

Za późno i za mało.Chyba od początku wojny było wszystko ustawione aby minimalne ilości dawać Ukrainie.“Wielcy” tego świata pomyśleli,że rękoma Ukraińców osłabią Rosję a że masę ludzi zginie to cóż …
Dla nas te pieniądze wydają się olbrzymie ale to jest tak mało,że się w głowie nie mieści.

3 polubienia

Nie do konca jest to pomoc - w duzym stopniu pozyczka, ktora kiedys przyjdzie spłacić i warunkiem 30% to sa dostawy do już dostarczonego sprzętu ( amunicja i części).
Czy to wystarczy?
Zależy. Persowie juz tak bardzo srutinowi pomagac nie beda, bo mają górali z Wzgórz Golan na karku. Chiny? Ostrzą sobie zęby na Tajwan. Rosja jako wasal Panstwa Środka może poczekać?
Jakis czas jednak zostal kupiony
Moze NATO na ogarniecie się i przeorganizowanie wystarczy?

1 polubienie

I większość wydawana w swojej gospodarce

1 polubienie

Z pewnością nie pozwoli się posypać ukraińskim liniom

1 polubienie

Dla zwykłych Ukraińców to raczej kiepska wiadomość. Wojna potrwa dłużej, dalej będą ginąć, zostawać kalekami, musieć uciekać przed poborem, bać się o własne rodziny.
Na koniec zostaną w zrujnowanym kraju, z masą pożyczek do spłacenia, ludzi do leczenia- wojenne traumy na dobre zaczną wychodzić, będą przestępstwa z udziałem pozostałej broni…
Spłacanie pożyczek może doprowadzić do tego, że ziemia po której chodzą nie będzie już należała do nich. A kto na tym zyska? Różne szemrane postacie robiące na wojnie biznes…
Tymczasem wybory w USA za pasem. Demokraci, bo o coraz bardziej orgarnietym demencja Biednie trudno mówić, nie chcą przyznać się do porażki swojej polityki, a Trump jeśli wygra będzie chciał być tym, kto te wojnę zakończy i to sobie wizerunkowo przypisać. Pakuja więc niby pieniądze, które de facto są pieniędzmi na amerykańskie wojsko w regionie, reszta to pożyczki.
Dla Polski i reszty Europy to o tyle dobrze, że dalej będzie osłabiać Rosję, bez zrzucania całych kosztów na Europejczyków.

To co? Mieli się poddać? oddać kraj w ruskie ręce? Jak wyglądałoby wtedy ich życie? Co okupanci z nimi by zrobili? Medale dali?
To, że część ucieka przed poborem, to bohaterstwo? cwaniactwo? czy tchórzostwo? Oni uciekną, a rodziny zostawią na pastwę swołoczy?
Uważasz, że my w 39-tym też powinniśmy się poddać? Wojna zabiła miliony ludzi, z wielu zrobiła kaleki (i fizyczne i psychiczne), kraj nam zrujnowała. Ale jesteśmy wolnym krajem (póki co). Dzieci i wnuki walczących żyją spokojnie, bez ruskiej onucy na karku.

Mnie zastanawia coś innego. Skoro USA daje tak dużą pożyczkę, to chyba liczy na jej spłacenie. Jeśli Ukraina padnie, to nikt im tej kasy nie odda, więc pewnie wierzą w zwycięstwo Ukrainy.

4 polubienia

Nie mają szans tej wojny wygrać. Prędzej czy później będą musieli się dogadać i Ukraina zostanie oficjalnie podzielona. Z tego co zostanie będę spłacać długi(latami)

Orban to ty?
Wiadomo. Chodzi o to by Ukraina miała dobrą pozycję negocjacyjną na nie żeby wygrała. Wygrać nie może bo Putin nigdy nie odda Krymu.

2 polubienia

Pożyczki to pojęcie względne.To może trwać i trwać…I może sie zmienić wraz z upływem lat.Jak choćby w wyniku wejścia Ukrainy do europejskich struktur.
Najważniejszy jest sygnał wysłany Europie która,czego jestem pewien,łatwiej teraz bedzie wspomagać Ukrainę.
Dzisiaj sowieckie psy straciły podobno 900 armiejców.Wg. amerykańskich doniesień które pojawiły sie w serwisie Trójki…Ta walka ma sens nie tylko dlatego że to walka o niepodległość,o istnienie,o wolność.To walka napadnietego z dziczą łamiącą wszystkie możliwe i wyobrażalne prawa,nawiązując bezpośrednio do nazistowskich Niemiec.
Takiej walki nie unika nikt dla kogo pojęcie niezawiślości państwa oraz wolności ma jakiekolwiek znaczenie.
Tu NIE MA o czym dyskutować…
No chyba że na poziomie tego półgłówka o którym już wspominaliśmy a który rozpatrywał,co by nam sie przydarzyło gdybyśmy poszli z Hitlerem na sowiecka rosję :angry:

3 polubienia

:joy:Tak to ja…

Tylko że za tym dętym patosem idą tragedię ludzkie! Łatwo jest z ciepłego bezpiecznego fotela wyzywać ludzi w ekstremalnej sytuacji od tchórzy.
Oni będą walczyć, będą. Nie ci co pociągają za sznurki siedząc pod ochroną, robiąc wszelkie możliwe walki na boku. Ci mają czas, chociaż dobrze wiedzą, że sukcesu nie będzie, tylko porażka odłożona w czasie.
Dla zwykłych ludzi im szybciej ta wojna się skończy tym lepiej!

Krym nie zawsze byl rosyjski…

2 polubienia

Jakie tragedie?
Może tych którym dzieci wywieziono do współczesnych gułagów?
Może takie że pomordowano na oczach rodzin w Bahmucie od dziecka po starców?
I Ty uważasz że w takiej sytuacji należy sie poddać???
My w 39 powinniśmy zrobić to samo?Bo taki jest “sens” Twojego myślenia.
Koniec.
Jest mecz a mnie obrzydzenie bierze.Bez odbioru.

2 polubienia

Pod ruskimi butem???
Kolezanko ja wiem, żeś troll i skrycie kochasz się w Putinie, ale on juz niewiele może.
Jako @Ranja już tu czadu usiłowałaś zadać. O pierwszym zlikwidowanym w 2021 koncie nie wspomnę.

1 polubienie

Jaka Ranja, w jakim 21 roku?
Nie popieram zbrodniczej polityki Putina. Podobnie jak żaden innej wojny zresztą. Patrzę realnie na to co się dzieje.
Ale jeśli to ma być tak odbierane, to nie ma sensu pisanie tu.

1 polubienie

Zabijanie dzieci palestyńskich ci nie przeszkadza. To mnie obrzydzenie bierze. Też bez odbioru. Niepotrzebnie tu zajrzałam po latach. Więcej tego błędu nie zrobie

1 polubienie

Nie stając za żadną ze stron.
To jest forum dyskusyjne i każdy ma prawo do wyrażenia swojego zadnia, nawet wtedy, gdy jest nietuzinkowe i kontrowersyjne.
Takie są zasady zdrowej dyskusji.

2 polubienia

Dyskusji.
A nie propagandy.
Daleko mi do ucinania rozmowy “bo tak” - ale wybacz, gdzies zatracamy poczucie kto jest katem, a kto ofiarą.
W wojnie zydowsko islamskiej też trzeba ostrożnie.
Tam “gołąbki pokoju” działają po obu stronach.
A obie religie wyznają metodę oko za oko…

1 polubienie