Mamy tutaj jakiegoś fana Elona Muska?

Podejrzewam, że @benasek

Wiem, że Jacek Bartosiak pisze książkę na temat wojny i rywalizacji amerykańsko-chińskiej w kosmosie w XXI wieku :thinking:

daj juz spokoj z tym Bartosiakiem.
owszem podziwiam ludzi, ktorzy zamiast stawiania palacow ze zlotymi kranami inwestuja w rozwoj techniczny - czasem na pograniczu SF nawet.

1 polubienie

Nawet jeżeli czasem mu się coś pomieszało w kwestiach historycznych to i tak lubię go słuchać, a co by nie mówić po angielsku mówi wspaniale, a dodatkowo współpracuje z Amerykanami dzięki czemu wiem, że wie o czym mówi :wink:

Ja tam bardzo czekam na wydanie tej książki o kosmosie bo wydaje mi się bardzo interesująca haha :smiley:

1 polubienie

tiaaa. Amerykanin prawde ci powie. jak cyganska wrozka kiedy sie pomyli…

1 polubienie

To też mówi, że prawda jest ofiarą rywalizacji narastającej amerykańsko-chińskiej już i to z obu stron, ale jednakowoż coś tam wiedzą…

Jacek Bartosiak mówi, że póki co to głównie księżyc ma znaczenie strategiczne, a Mars póki co dużo mniejsze …

I że z księżyca można by surowce wydobywać i z katapulty wystrzeliwać w kierunku jakiś stacji kosmicznych

a mi sie zawsze wydawalo, ze Tajwan i Ciesnina Ormuz?
na Ksiezyc to (pomijajac Hitlera, ktrory do tego podchodzil powaznie) to juz balonem chcieli poleciec.
ale i tak jedyna pewno informacja jest, ze udalo sie to Twardowskiemu na kogucie.
bo nawet misje Apollo sa czesto kwestionowane (co prawda przez foliarzy, plaskoziemcow i antyszczepionkowcow)

1 polubienie

a na Marsie kanaly kopac? ten czlowiek slyszal bezwladnosci?

O Tajwanie mówi się, że gdyby Chińczycy go zajęli tak samo jak już HongKong to w ostatnich grach komputerowych, w których udział brał Jacek Bartosiak wynika, że wepchnęłoby to Chiny do konfrontacji z Rosją …

Pewnie słyszał, ale pomysłów jest sporo a ile się uda zrealizować to już się zobaczy dopiero :wink:

Ale widać już, że Joe Biden zaakceptował budowę Nord Stream II

grach kompuretowych powiadasz??? :smile_cat: :smile_cat: :smile_cat:

widac zrezygnowali z upychania gazu lupkowego po calym swiecie - przezornosc czy ekologia?

1 polubienie

Bardziej interesująca od biblii?

1 polubienie

To też (swoją drogą pamiętam jak wszyscy na forum krytykowali Jacka Bartosiaka twierdzącego, że Amerykanie uzależnią się od ropy biorąc go za szura, a tutaj proszę, Amerykanie aż eksportowali swój gaz łupkowy, ale teraz wolą już go faktycznie nie eksportować za Joe Bidena :thinking: ), ale też widzą, że będą potrzebować wsparcia Rosji w przeciwważeniu Chin tak samo jak Turcji

Nie wiem! Ciężko stwierdzić haha :smiling_imp:

Na pewno może odpowiedzieć to częściowo na pytanie czy USA utrzyma swoją pozycję na świecie kosztem Chin :thinking:

A chyba wszystkim nam na tym powinno zależeć :thinking:

1 polubienie

Ostatnio nasze elity orientują się na Turcję i jak dla mnie słusznie tylko pytanie co Amerykanie na to :thinking:

1 polubienie

Teraz więcej Muska jest w kryptowalutach niż kosmosie. Ale z bogaczami tak już jest.

2 polubienia

Moje zainteresowanie Elonem Muskiem kończy się na tym, że inwestuje w technologie kosmiczne, a tak poza tym nie wiem o nim absolutnie nic haha :smiley:

Z czegos te swoje rakietowe fanaberie musi finansowac :wink:
Prywatna inicjatywa nie ma dofinansowania z budzetu.
A z kolei przy systemie w USA spora czesc ryzyka inwestycyjnego w badaniach przerzuca się na firmy zewnetrzne, panstwo oczekuje gotowego, dobrego produktu. To dziala troche inaczej niz w ojczyznie Lysenki i Miczurina. Co to pomarancze na Syberii chcieli hodowac. Choc teraz, przy globalnym ociepleniu? Kto wie? :smiley:
A jak wieczna zmarzlina zacznie wypuszczac metan do atmosfery to i z tundry puszcza tropikalna sie zrobi?

1 polubienie