Mamy wyniki oficjalne...

Ziobro z Kurskim już raz się zbuntowali i odeszli w hukiem od Kaczyńskiego, kiedy temu się nie powodziło. Nawet wspólnie partię założyli. nie pamiętacie? Kiedy okazało się, że sami z siebie są bardzo nieudolni wrócili z podkulonymi ogonkami łasząc się i kajając, a prezes łaskawie ich podjął i przyjął. A teraz ma dwa najwierniejsze pieski.
Gowin samodzielnie też za cienki boluś jest.
Jestem przekonany, że gdyby Kaczyńskiego zabrakło, ,mamy kryzys rządowy.

4 polubienia

Wielce prawdopodobne bo drugi szereg jest z gatunku mierny,bierny ale wierny.Jak w PZPR.
Choc osobiscie uwazam ze taki Gowin traci w oczach tlumu na tym ze jest inteligentny.Tlum tego nie znosi.
Tlum woli ulicznych krzykaczy…
I tak na marginesie…Nie ma nic bardziej żałosnego od Schetyny który probuje"pokrzykiwać" :face_with_raised_eyebrow:

4 polubienia

Akurat wzrost płacy minimalnej może być dobrym pomysłem. Zwiększy się w ten sposób konsumpcję, czyli również przychody producentów - które przecież z niczego innego, tylko właśnie z konsumpcji się biorą. Może te większe przychody wystarczą, żeby sfinansować wzrost płac.

Wzrost inflacji to spowoduje - ale nie równomierny. Najbardziej podstawowe artykuły nie powinny być w większym stopniu dotknięte. W końcu ile można zjeść ziemniaków? W którymś momencie zamiast dodatkowego kartofelka człowiek kupi masełko, żeby sobie nim ziemniaki polać. Dla osób o niskich dochodach będzie to wyraźna zmiana na lepsze. Ale masło zdrożeje, co nie spodoba się osobom na które stać je już teraz.

Co nawiasem mówiąc dobrze oddaje moje rozumienie obecnej polskiej sceny politycznej: główny podział nie jest ideologiczny, tylko majątkowy. Mamy PiS będący partią (nie bójmy się tego słowa) proletariatu, i partie opozycyjne reprezentujące różne odcienie klasy średniej i wyższej.

Do czasu. Jest twarza tego wszystkiego niczym znana modelka reklamująca koncern kosmetyczny. Bez niego beda istniec, ale ze sprzedażą moga byc klopoty…

1 polubienie

Juz chca powtorki wyborow. Daj kurze grzędę… A Konfederacja sie odezwie :wink:

2 polubienia

To by była bardzo znacząca zmiana, nawet gdyby ich było tylko kilku. Każdy nie dość że daje dodatkowy głos PiS-owi, to jeszcze odbiera go opozycji. Jeśli znajdzie się takich spadochroniarzy pięciu, to PiS mógłby próbować rządzić nie dogadując się z nikim; gdyby było ich dziesięciu, dogadywać by się nie musiał.

2 polubienia

Jesli chodzi o Ziobre pewna bym nie byla…

Do tej pory sobie z nimi radził. Ale fakt, młodszy już nie będzie.

1 polubienie

Schetynie brakuje czegos co najczesciej nazywamy charyzma - w wystapieniach publicznych wypada bardzo slabo.

Jestem głęboko przekonany, że Tymiński był agentem - tylko nie wiem którego państwa. I nawet jego mocodawca nie spodziewał się w najsłodszych snach, że mu tak dobrze pójdzie.

2 polubienia

Zbadanie tych spraw bardzo by się przydało. Na pewno dowiedzielibyśmy się dzięki temu, jak dużym problemem rzeczywiście były.

2 polubienia

POLSKA:Zamieszkana przez 38,413 miliona ludzi (2018)
plus ci co na emigracji i mają polskie obywatelstwo, czy tylko deklarują się Polakami …
Wszelkie zmiany w przyszłości mogą być uwarunkowane “działaniami natury”,
a niekoniecznie tym,co wymyślą i wprowadzą politycy.
Dlatego na wyborach byłam,komuś krzyżyk postawiłam,
a teraz popatrzę i posłucham-co zdziała.

2 polubienia

Nie o takiej inflacji myślę. Sprawdzone w praktyce jest, że wzrost konsumpcji trwa krótko. Po 500+ już dawno ustał. Tak samo będzie po podniesieniu najniższej krajowej. Ten wzrost zeżre inflacja, która z niego wyniknie. Ale nie o masełko o ziemniaczki tu chodzi.
Skutkiem będą wydatki w poważniejszych sprawach. I o wiele bardziej bolesne. Jeżeli PiS temu zapobiegnie, klękajcie narody, a ekonomię pisać trzeba będzie od nowa.

3 polubienia

To moim zdaniem całkiem dobre podejście.

1 polubienie

Oj duzym. Polska jest ciagle bardzo wydajna pralnia pieniedzy, a zainteresowani zeby bylo tak dalej nie tylko z PiS zwiazani.

1 polubienie

Ciekawą rzecz powiedział Prezes" “W Senacie mamy taką sytuację, że musimy postępować zgodnie z prawem” :slight_smile:

7 polubień

Ooops, wypslo mu sie?

2 polubienia

Ja przeczytałem, że sytuacja w senacie wydłuży drogę legislacyjną.

Może się i tak stać. Nawet na pewno się tak stanie, jeśli konsumpcję będzie się napędzać za bardzo. Ale czy sam wzrost płacy minimalnej do tego wystarczy, to nie wiem.

Dobrze by było… :wink: