Miami Open - WTA 1000 - 2024

Dziś rozpoczyna się niejako druga część Indian Wells czyli Miami Open.
Dwa lata temu Podwójne Słońce wygrała Iga Świątek, oby teraz to powtórzyła. Jak wiemy, I.W. już padł jej łupem, zdobycie Sunshine Double przed nią. Sunshine Double to umowna nazwa wygrania dwóch tych turniejów.

Jeżeli Magdalena Fręch wygra z Giorgi, to Iga zacznie turniej od spotkania z Polką. Fręch jest uznawana za faworytkę w meczu z Giorgi, więc jest duża szansa na drugie już spotkanie dwóch Polek. W pierwszym wygrała, oczywiście Iga i powinna bez trudu “łyknąć” albo Magdalenę, albo Giorgi.

W komentarzu podam wyniki pierwszych pojedynków, te które wyłapałem, bo nie oglądałem żadnego.

Obserwowałem finał CEV Eurovolley, który wygrał polski klub Asecco Resovia. Jest to klubowy drugi rangą turniej europejski za Pucharem Europy. Tu liczymy na Jastrzębski Węgiel.

2 polubienia

Diana Shnaider - Venus Williams 6:3 6:3.
Serena w zeszłym roku rozmieniała się na drobne, w tym sezonie, jak widać siostra poszła w jej ślady.
Kim jest owa Shnaider, to ja za krótko śledzę tenis, by coś o tej tenisistce wiedzieć. :man_shrugging: Ale czołówka to nie jest.

Skończył się I set Wozniacki - Burel - polska Dunka rozjechała rywalkę 6:1. Załapałem się na końcówkę.
W II secie jest 1:2 i Wozniacki już tak lekko nie ma.
Wynik podam po zakończeniu meczu.

1 polubienie

Aryna Sabalenka straciła swojego partnera, który dziś wypadł z balkonu hotelowego w Miami. Co tam się stało, teraz spekulował nie będę.
Do tematu się wróci jeszcze.
Mimo osobistego dramatu, postanowiła grać dalej, chyba z Badosą, jeśli się nie mylę i dla mnie to jest bardzo dziwne, że nie wycofała się z turnieju. Też na razie wstrzymam się od komentowania jej decyzji.

1 polubienie

Drugiego seta też wygrała Wozniacki 6:4. Gra była przyjemna dla oka, a to ze względu na ten stary dobry styl Caroliny. Ale już tak łatwo jej nie było. Ze stanu 1:2 wyciągnęła 4 gemy pod rząd na 5:2 i … kicha. Coś się porobiło nie tak, bo nagle Dunka zaczęła popełniać błędy. Dała się przełamać, zrobiło się 5:4, zapachniało tie-breakiem, ale ten ostatni, zwycięski gem, to popis Caroliny. Zamknęła mecz wygrywając gema przy swoim podaniu do 15.

1 polubienie

Dzisiaj jeszcze mecz Linette z Tsurenko. Miejmy nadzieję, że nas dzisiaj Magda pozytywnie zaskoczy.

2 polubienia

Wreszcie się dowiedziałem jak zginął jej partner. Dosyć sensacyjnie to brzmi. Myślę, że dlaczego i jak to się stało, tego raczej szybko się nie dowiemy, a raczej nigdy. Bo na nieszczęśliwy wypadek to dosyć mało wiarygodnie brzmi.
To, że będzie grała, też zastanawiające to jest. Myślę, że można by jakiegoś detektywa zatrudnić. Może Columbo?
Apparent sucide, czyli jego samobójstwo. Kurcze, sensacyjnie się robi. Niby wygrany życiowo sportowiec, a okazuje się, że o tak słabej psychice. Czyli jaki inny powód, sprawy relacyjnee z Sabalenką?

2 polubienia

Z Fręch to już kompletnie nie wiadomo nic…
I ja bym Camili nie lekceważył.Jak jej mecz wyjdzie to klękajcie narody! Niby dzieli je 60 miejsc w rankingu ale…Moim zdaniem to ledwie 60-40 dla Polki a i tego nie jestem pewien.
Mecz zdaje sie,jutro po poludniu?

2 polubienia

O której?
Właśnie wylądowałem i nie za bardzo mam to i owo,poukładane :innocent:

1 polubienie

To nie kwestia czasu a raczej fakt iż ta sowiecka zawodniczka niczym się nie wyróżnia.Niby notowana w okolicach naszej Fręch ale…Nie przypominam sobie niczego,NICZEGO znaczącego…

2 polubienia

Wszystko ale to WSZYSTKO co się tyczy tych zza Nysy i innych postsowieckich granic,odcedzić przez podwójne sito.
Mało mnie dotąd Sabalenka interesowała a już wcale poza kortem,więc nie będę udawał eksperta…Ale w samobójstwo,przynajmniej na razie,nie wierzę za grosz!!!

2 polubienia

Widzę tylko wynik Linette z Tsurenko
1 set 6:2,
2 set 1:4, ciekawe jak jej dalej pójdzie. Magda nas już przyzwyczaiła do wielu smutnych meczów, dlatego nie ma co domniemywać, jak dalej gra się potoczy.

2 polubienia

Ja mam tutaj Bucsę i Putincewą…Zmienność ale… nie patrzę zbyt uważnie :wink:
I to tylko na Sky-u
Na Eurosporcie jest,a jakże,snooker :angry:

Teraz w dole ekranu info że jest w setach,1:1
I 1:2!
Przełamanie dla Polki!

Teraz 2:3 dla Magdy…Ale poza tym,nic się nie zmieniło.Trzeba mieć dla niej wielką cierpliwość.
3:3 czyli kłopoty [na własne życzenie] to moja specjalność,prawda Magda? :face_with_raised_eyebrow:

U Magdy…4:5 dla Curenko…
Twoja gra brzmi znajomo? :thinking:
4:6 i ,po walce ale jednak do tyłu.I to wyraznie…
Smutna regularność…

2 polubienia

Niestety, meczu Linnette nie oglądałem, znam tylko suchy wynik. Później poszukam jakiejś powtórki. Zdaje się, że to już któraś z rzędu przegrana Polki pod rząd.

Badosa wygrała z Halep 1:6 6:4 6:3. Też nie oglądałem. Rumunce skrócono karę za doping, zobaczymy jak sobie będzie radzić w najbliższej przyszłości. A Badosa zagra teraz z Sabalenką i to powinienem już oglądać.

2 polubienia

Badosa to wielki talent!
Jak wejdzie na właściwy tor to widziałbym ją trwale w top-10 albo wyżej…

Obejrzałem fragmenty…
Wydaje się że Halep żle trafiła.Ona nawet mogła ten mecz wygrać ale…Badosa to nie dziewczynka z drugiej setki!
W każdym razie,spodziewam się szybkiego marszu Halep,w górę tabeli :wink:
Oczywiście teraz to mozolna praca bo trzeba wszystko od nowa.Przebijać się,grać eliminacje…Ale o ile głowa pracuje,krzykliwa Rumunka sobie poradzi!

1 polubienie

No i trafiłem. Camilla Giorgi i Magdalena Fręch.
W tej chwili 1:2 dla Giorgi z przełamaniem. Serwuje Giorgi i gem 4 trwa już bez końca.
3:1 dla Giorgi, było dużo okazji dla Magdy, żeby odrobić gema.
Obydwie grają dosyć nierówno jak narazie.
3:2, Magda wygrywa własne podanie. Włoszka nie umie czasami odbierać jej serwów i do tego psuje dużo własnych, dlatego ta gra jest taka dosyć błądliwa…
4:2,
4:3, no i mam fatalną jakość nadawania meczu od 2 gemów, cały czas obraz się buforuje, i nie ma płynności obrazu.

No i po transmisji, a tak fajnie się zapowiadało. Jednak na yotubowych hakerach nie da się do końca polegać…

1 polubienie

W żadnej polskiej tv nie znalazłem tego meczu. Ale na polskich telewizyjnych niemotach świat się nie kończy. Cholera wie co złapałem, ale to jakaś Azja jest i ni chu…, chu nie rozumiem komentatora. Ale sam mecz oglądam prawie od początku. Póki co jest to słabe, a za 20 minut przechodzę na siatkówkę, bo Jastrzębski Węgiel gra o finał Pucharu Europy z tureckim Ziraat Ankara. Szanse są wielkie albowiem w pierwszym meczu Jastzębie ograło ich 3:0 i teraz wystarczy wygrać dwa sety. Tenis będę łapał na podglądzie bo mam taką możliwość.
Na temat polskiej siatkówki wypowiem się niedługo, ale możemy być z naszych siatkarzy dumni.

1 polubienie

Set w plecy - 4:6.

1 polubienie

No i mam oglądalność.
Drugi set.
1:0 dla Magdy, z pomocą Giorgi wygrany
1:1,
1:2, Magda traci własne podanie, szkoda
1:3, pewnie wygrany gem Włoszki.
1:5 i dalej nic się nie dzieje w tym meczu.
2:5 swoim serwem Magda wygrała gema. Lecz nieuchronne się zbliża. Za chwilę Giorigi gra o wygrawnie meczu.

1 polubienie

Gdy ja oglądam, to jakby pięciu oglądało, a jak jeszcze włączy się @collins02 to już masz tłumy… :rofl:

1 polubienie

:grin: dobrze powiedziane,
Ja za to zastanawiam się po co oglądam ten mecz. Obydwie panie chcą zrobić takie wrażenie, żeby z nich ostatni sponsorzy zrezygnowali…

1 polubienie