Mieli więcej szczęścia, niż ..., że się nie spalili, bo o to najłatwiej?

  • Nie
  • Tak
  • Trudno powiedzieć

0 głosujących

Autokary sa coraz lepiej zabezpieczone, a pewnie ofiar smiertelnych nie bylo, bo pasazerowie mieli pozapinane pasy.

1 polubienie

To ze sie nie spalili,zasluga tego ze autokary sa wyposarzone w silniki wysokoprezne,a olej napedowy,nie jest tak wybuchowy,jak benzyna.

1 polubienie

Poza tym zbiorniki paliwa sa zabezpieczone. Pozary autobusow i autokarow to najczesciej awarie ukladu elektrycznego. I zuzycie/wiek pojazdow.

1 polubienie

Te fakty juz pominalem,olej napedowy potrsebuje dosc duzego stopia sprezenia,by byl wybuchowy.
Z reguly cisnienie w kokmrze spalania,jedt rzedu 2,6-3,2MPa
W silniku benzynowym,sa to wartosci rzedu 1,2-1,5MPa

I opary benzyny sa latwopalne, olej napedowy wolniej paruje.

1 polubienie

Ogolnie temperatura zaplonu oleju napedowego jest duzo wyzsza
W oleju napedowym,bez problemu zgaeisz papierosa.
W benzynie bym nie probowal.

A widzisz? Pierwsza lekcja fizyki - w benzynie nalanej do naczynia o malej powierzchni parowania papierosa zgasisz, w wylanej na talerz czy spodek juz ryzykowne.
Zasze mnie smieszyly hollywoodzkie “pozary” facet odpala papierosa (oczywiscie zapalniczka typu zippo) rzuca zapalona zapalniczke na rozlana benzyne i po sekundzie lomot na caly ekran.
Oczywiscie mowie o zwyklej benzynie, bo w lotniczej to tez bym nie probowala.

1 polubienie

Opzty sa duzo bardziej niebezpieczne niz samo paliwo,jakie by ono nie bylo

@Leone_Marco, @okonek, widziałem niejeden spalony doszczętnie autokar po wypadnięciu na skarpie poza drogą, w tym z pielgrzymami, z dziesiątkami ofiar. Nie wiem, czym były napędzane, ale przypuszczam, że niekoniecznie benzyną.

Nigdzie jie napisalem,ze to niemozliwr.
Jednak pojazdy z silnikiem wysokopreznym,sa bezpieczniejsze,pod tym wzgledem.
Benzyna jest bardziej latwopaona niz olej napedowy.
I to moglo,nie musial ocalic od zapalenia sie autokaru po wypadku.
To tylko moje domysly,by powiedziec cos konkretneho,trzeba by byc na iejsvu.

1 polubienie

autokar autokarowi nierowny - a te pielgrzymkowe to czesto powinny byc na sztocie na ruszac w trase.

1 polubienie