Moj idol od lat 😂😂😂

Od Niego właśnie moja fascynacja Anglią XVI wieczną sie zaczęla. I juz kochamy sie tyle lat… Ja Tudorów, Tudorowie mnie…
pobrane (4)

7 polubień

A bo to Tudorowie takie były tylko? Każda dłuższa dynastia miała podobnie.

2 polubienia

Wiem,ale szesciu żon nie mial nikt😛

3 polubienia

Boleslaw Chrobry mial 4, podobnie jak Kazimierz Wielki i Wladyslaw Jagiello. tylko jakos zaden z nich nie wpadl na pomysł obcinania im glow. :wink:

2 polubienia

Dlatego Heniek jest wyjątkowy. Miedzy innymi dlatego :upside_down_face:

Pod jeszcze jednym wzgledem - coreczke z glowa na karku splodzil.

1 polubienie

Zapomnialas o najważniejszym dla Anglii- kościele anglikańskim.

1 polubienie

To byl drobny kaprys, tak naprawde sprawe dokonczyla Elzbieta, a w Szkocji to jeszcze po jej smierci byly klopoty.
Ogolnie konflikty religijne to jeszcze w na przelomie XIX/XX wieku sie tlily.

1 polubienie

Ten,jak mowisz ,drobny kaprys sprawił, ze dla Anglików Henryk nadal jest ważny mimo setek minionych lat.I nadal pozostaje najbardziej znanym angielskim królem.

Sila reklamy :stuck_out_tongue_winking_eye::wink:

1 polubienie

Yhy

1 polubienie

“Juz kocham Cie tyle lat
Na przemian w mroku i śpiewie
A moze to juz jest Osiem lat
a moze dziewięć
Nie wiem…”

Tak jakoś…Nie sprawdzalem wiec moze mi mistrz Konstanty Ildefons dowalić z zaświatów :wink:
Co do Henryka…
To byl dobry król,jesli nie skupiac sie na tym co mu wladze przynioslo.No i w sprawie Anny Boleyn,coorevsko przesadził…
Poza tym…To za jego rzadow,zabito Thomasa More.Morus byl postacią o niezwykłym kręgoslupie moralnym a jego Utopia daje do myslenie i dzisiaj…

2 polubienia

Jedna z moich ukochanych plyt.
Jedna z najwspanialszych okladek…

1 polubienie

A “Anne tysiąca dni” widziała???
Jeden z najlepiej obsadzonych filmów jakie widzialem.
Genevieve Bujold jako Anna,ok.Ale Irene Papas jako K.Aragońska to juz majstersztyk!
Henrykiem byl Richard Burton ktory chyba zagral sam siebie po swych"tarciach" z Taylorką.
I jeden z najlepszych aktorów drugiego planu…Anthony Quayle jako Wolsey…
Pamietam moją siostre gdy kiedys płakała…I potem"ścigałem" ten film…
Chwala Maciusiowi Szczepanskiemu ze to do Polski ściągał.Plus serial,“Elzbieta,królowa Anglii” z fantastyczną Glendą Jackson w roli tytulowej.

1 polubienie

Mieszko I miał 9 + 2, czyli 11. Z tym, że żadnej nie zabił. :stuck_out_tongue:

A tych 9 miał naraz.

3 polubienia

Anny tysiąca dni nie widzialam. I to chyba jedyny film tematyczny ktorego nie widzialam .
Wosley- dla mnie najlepszy był Sam Neill w “Dynastia Tudorów”
Henryk- najlepszy zdecydowanie Ray Winston( Genialny i najbardziej zblizony do oryginału) w “Henryk VIII krwawy tyran”
No i James Frain- Jako Cromwell w jednym serialu,jako ambasador Hiszpanii w innym i jako Lord Warwick w innym.
Natalie Dormer- Swietna jako Anna w Dynastii Tudorów!

1 polubienie

Ma powazna konkurencje w postaci Liz Taylor :wink:

A propos…Z trzech regałów w domu tę część jednego z nich,kocham najbardziej.:heart:

1 polubienie

Mieszko to pogranicze kultur, troche trudno caly harem ochrzcic. :wink:
A jak juz przy haremach i zonach? To tam szlo to w dziesiatki jak nie setki zon. A glowy tez lecialy, choc wydaje mi sie, ze czesciej pslugiwano sie sztyletem i trucizna.
Nie liczac Cezara, gdyby nie to, ze spora czesc zycia tonal w dlugach, a rozwody i wesela kosztowne to chyba by do dzis tkwil jako jeden z rekordzistow.

To się pochwal swoją wiedzą :slight_smile: Bo @birbant to czasem ciężko ciągnąć za język :smiley: :smiling_imp:

A Ty w Polszy i Kaczystanie mieszkasz ?