Moje i Wasze spostrzerzenia na temat tej wojny

Sporo już przemyśleń mi się zebrało w głowie

W tej chwili Rosjanie próbują wykorzystując trudne warunki glebowe poprawić jak się tylko da swoje niezbyt korzystne położenie w tej wojnie. Zwłaszcza pod Bachmutem, Zaporożem i Chersoniem

Ukraińcy z kolei próbują na wszelkie możliwe sposoby uniemożliwić Rosjanom zabezpieczenie swojego lądowego korytarza na Krym, aby móc go w przyszłości przerwać

Olaf Scholz dzwonił do Putina żeby ten wycofał się z Ukrainy. Ale Putin naturalnie nie chce odpuścić

Niemcy i Francuzi już dawno, jak się tylko połapali że Ukraińcy dają radę i stawiają bardzo skuteczny opór, zaczęli dostarczać Ukraincom broń. Z początku tzw defensywną jak systemy przeciwlotnicze czy armatohaubice.

Teraz Niemcy wyślą swoje Leopardy a Francuzi też tam jakieś. Wiadomo że skoro Ukraińcy mają prawdziwą wolę walki to nikt na Zachodzie nie pozwoli na ludobójstwo ukraińskiego narodu

Dzięki bohaterskiej postawie Ukrainców Rosji nie udało się podzielić Zachodu. Bo gdyby Ukraińcy przegrywali na wschodzie swego kraju to Niemcy i Francuzi baliby się dostarczać broń ukraińskim partyzantom czy Ruchowi Oporu w obawie o ukraińską ludność cywilną. A tak Ukraińcy się skutecznie bronią a Rosjanie i tak dokonują masy zbrodni wojennych z frustracji na froncie

A zatem Niemcy uważają kontynuowanie tej wojny za bezsensowny pomysł . Tym bardziej że wszyscy na niej cierpią gospodarczo. Masa ludzi ginie a Rosja utknęła trochę w miejscu

Z kolei Rosjanie chcą cokolwiek osiągnąć w tej wojnie

Moim zdaniem Obwód Chersoński oraz Zaporoski będą w stanie odzyskać natomiast kwestia Donbasu to już jedna wielka zagadka bo co by nie mówić póki co trwa walka o Bachmut a potem kolejne wielkie umocnione pozycje w rękach Ukrainców

Ukraińcy cały czas himarsują rosyjską logistykę na potęgę i nie przestaną

Dostali amerykańskie Himarsy oraz niemieckie Marsy

Niemcy i Francuzi współcześni to nie Ukraińcy i im się nie mieściło w głowie że Ukraińcy są w stanie tak skutecznie walczyć. Mają od dobrobytu już zupełnie inną mentalność

Niemcy są pacyfista i i mają traumę narodową po II wojnie światowej a Francuzi to też pacyfisci nie tak jak Słowianie a zwłaszcza Ukraińcy. Moim zdaniem Ukraińcy są najsilniejszymi współcześnie psychicznie Słowianami

Obecnie w dużej mierze ta wojna polega na niszczeniu sobie zaplecza logistycznego na tyłach za frontem poprzez rakiety itp

Trudny temat. Ukraina się trzyma tylko dzięki wsparciu zachodu. Będą czołgi (na wiosnę dopiero) ale nie będzie F-16. Nie ma też póki co mowy o pociskach dalekiego zasięgu. Bez tego będzie ciężko.

1 polubienie

Bo wiadomo że Rosjanie by się mścili na ruchu oporu dokonując zbrodni na ludności cywilnej.

Amerykanie ponawiają już produkcję F-16 w nowych fabrykach żeby nie przestawać produkować F-35

Rakiet dalekiego zasięgu nie będzie bo Chiny ale te które dostawali do tej pory mogą styknąć. Do tej pory Ukraińcy sobie z nimi doskonale radzili

Może trzeba komuś powiedzieć niech się nie wygłupiają, tylko dadzą te myśliwce i inne rzeczy służące do ofensywy. :face_with_raised_eyebrow:Ukraina testuje na krwi własnych żołnierzy broń. Przecież to też ma wartość :face_with_raised_eyebrow: Jak już inne argumenty nie trafiają. :frowning:

2 polubienia

Podobno mają jednak trafić rakiety o zasięgu do 150 km

1 polubienie

Słyszałem w faktach. Dobry ruch. Choć lepsze byłby by pociski o zasięgu do 300 km

Zachod ciągle liczy na ferment id wewnatrz? Oj, obawiam, ze się przeliczą.
Tam mózgi wyprane, a komunizm gorszy od covida.

2 polubienia

Całą grubą książkę można o tym napisać.Ostatnio jest raczej dużo dezinformacji ze strony naszej.Pewnie chodzi o to by ruskie pomyślały,że NATO nie może się dogadać (sztuczne dyskusje o czołgach,teraz o samolotach…)
Wystarczy tej wojny.
Kto złapie putina dużo piwa stawiam.
Gdyby sie komu udało to proszę go przetrzymać w piwnicy i zrobić jakieś zdjęcie :wink:

2 polubienia

Putin to lepiej od Jahwe występuje w wiecej niz trzech osobach …
Ja bym chciała jakas niedbale rzucona na posadzke przed kominkiem skórę z Kadyrowa albo Utkina (ksywka Wagner).

2 polubienia

A ja dywanik z Miedwiediewa lub Pieskowa :wink:

1 polubienie

Moje spostrzeżenia na temat tej wojny są takie, że mam informacje z mediów, a więc; nic nie wiem. Prawdę znają głowy walczących państw, ich najbliższe otoczenie oraz dowódcy poszczególnych sztabów taktycznych. Na pewno dobre informacje ma Biden. Do tego dodajmy wywiady innych państw. A my sobie możemy tylko gdybać.

Te wszystkie wypowiedzi różnych ekspertów w mediach są “odkryciami Ameryki” i, nie chwaląc się, ja też potrafiłbym takie bla, bla uskuteczniać. A nie jestem generałem, kiedyś byłem tylko starszym kapralem.

5 polubień

Myślę,że zachód nie liczy już na ten ferment od wewnątrz.
Dodam tylko,że Ukraińcy są narodem,który NIGDY nie odpuści tego ruskim a putin nigdy nie dopuści aby przegrać.Tak więc jak to dalej się potoczy - nie wiem.

1 polubienie

Moje spostrzerzenie: militarna wojna już się toczyła była od kilkunastu lat w Syrii i to też z udziałem Rosji, a ludzie obudzili się dopiero niecały rok temu.

4 polubienia