Money $$$

image

Jakie “korzyści” może przynieść likwidacja fizycznej formy pieniądza?

:thinking:

Czy wprowadzenie e-pieniądza oraz transakcji bezgotówkowych jako jedynych w rozliczeniach za towary i usługi jest dobre dla wolności obywateli, czy przeniesie ich do Roku 1984 ?

.bo to, co nas podnieca, to się nazywa kasa.
1 polubienie

Gotówka=wolność

4 polubienia

Niewatpliwie tak. Juz się mozesz czuć jak uczestnik Wielkiego Brata…

1 polubienie

Wkurzałaby mnie myśl, że ktoś gdzieś może sobie zobaczyć na co wydaję swoje ciężko zarobione pieniądze i kiedy. Przypuśćmy, że chcę dać babci proszącej czy Cyganiakowi. Jak mam to zrobić? Czy oni też będą mieli konta i będą w stanie przejąć określoną część drobnych ode mnie? A wszelkiego rodzaju napiwki? Byłoby to okropne utrudnienie życia.

2 polubienia

Czyli na co dzień chodzisz wkurzona?
Wyciągi kont bankowych, na których widnieje kiedy, gdzie i ile wydałaś swoje ciężko zarobione pieniądze, są widoczne NIE tylko dla Ciebie.

2 polubienia

He he… Czasem płacę fizycznymi pieniędzmi a nie kartą :joy:

1 polubienie

Jak głosi jedna z teorii o Iluminatach każdy będzie miał chip na ręce którym będzie sie płacić i pożyczać dawać pieniądze

3 polubienia

No weeeź…
Chcesz, żeby mi się koszmary śniły w nocy? :wink:

3 polubienia

Ogólnie wiadomo, że teorię można podważyć.
To, o czym piszesz, nie jest teorią, a przewidywaniem przyszłości. Przypuszczeniem.

Dostałem kiedyś sms`a

WEŚ i zrób (coś tam, coś tam)

:rofl:

1 polubienie

I zrobiłeś?
:stuck_out_tongue_winking_eye: :wink:

Ale kasa fiskalna rejestruje transakcję.

2 polubienia

No tak, ale jeśli płacę fizycznymi pieniędzmi, to kasa nie rejestruje, że to ode mnie. :wink:

2 polubienia

Metod na zlokalizowanie kupujacego troche jest.
Jesli nieopatrznie weźmiesz ze soba telefon i znajdziesz się w zasiegu kamer ?
I do tego zapamieta Cię sprzedawca? :rofl:

1 polubienie

Miejsce mojego telefonu jest na szafce nocnej a nie w sklepie. :grin:

2 polubienia

Ale kamery na ogol sa …
I to nawet nie zdajemy sobie sprawy ile ich potrafi być.

1 polubienie

Pewnie tak, ale na tej kamerce potem nie wiedzą kim jestem :grin:

Progamy rozpoznawania twarzy?
Kolekcje do porownania maja ze zdjec do dowodow osobistych.

I będą sprawdzać tymi programami kto i za ile kupił paczkę makaronu i kilogram gruszek?

Ale jakby Cie jakis idiota w takim sklepie chciał, czy nie daj Bog zabił to kamera bedzie w sam raz…
Swiadkowie najczesciej nie są wiarygodni.
Poza tym jakbyś byla dla kogos niewygodna? To propagandowo mozna wykorzystac wizerunek osoby, ktora woli kaszę i marchewke , a nie schabowego z kapustą jak na prawdziwego Polaka przystało?
To jak z pegasusem - wszyscy sie podniecają ile osob inwigilowono?
Ale podstawowym pytaniem jest to, że oprogramowanie kupiono nielegalnie i z funduszy na to nieprzeznaczonych. I do tego osoby, ktore powinny wiedziec, ze służby specjalne się tym posługują dowiaduja sie o tym z gazet, ze byl używany nielegalnie i praktycznie do tworzenia mafijnych układów partyjnych.