Może być coś gorszego?!

Piotr i Paweł nie istnieje od roku??? A faktycznie było tam drogo jak diabli. Lidl też tani nie jest. Ja nie mówię o barach mlecznych bo w mlecznym można dwudaniowy obiad za 15 pln zjeść. Jedzenie a jedzenie. Nie każdy je to samo, Antykwa mi wykazał że przez 3 dni żyje cały dzień za to co ja opisałem na jeden obiad na 2 osoby w knajpce… Tyle że napisał że nie lubi schabowego więc ja mogę inaczej. Placki ziemniaczane 4 pln 2 sztuki na osobę i daje 8 pln…Ale mi chodzi o to że koszt życia w Polsce nadal jest niższy. Nie koniecznie komfort.

1 polubienie
1 polubienie

W Holandii koszty życie są o wiele droższe, niż w Polsce i w Niemczech. W Belgii jest nieco taniej, ale po ostatnich podwyżkach w tym kraju, różnice mocno zmalały. Za to socjal mają mocny i pomoc państwa.

1 polubienie

Teraz to juz nie jestem na bieżąco ale byl to moj ulubiony,obok Lidla,sklep…

1 polubienie

Tesco to sie troche na wlasne zyczenie wykonczylo.
Zrobienie centrali obslugujacej tak rozne kraje jak Polska, Czechy i Wegry w ten sam sposob?
Poza tym hipermarkety pracujace 24h/7dni wymagaja specyficznego zarzadzania. Dokladajac do tego dostawy do domu bez odpowiedniego sprzetu?
Ogromna plynnosc pracownikow, czesto niedoswiadczonch, wysokie pensje i mala mobilnosc jesli chodzi o zaopatrzenie marketow na rynku gdzie dzialaja? przelozylo sie na niska rentownosc i w koncu upadek. Na ile gwozdziem do trumny byl koniec umowy przewidujacej ulgi inwestorske? Nie znamy tych umow.
Podobnie wykruszyl sie niemiecki Real. I francuski Geant, wczesniej sprzedany Realowi.
Zreszta jak dlugo przy polityce handlowej obecnego rzadu hipermarkety i galerie pociagna?

3 polubienia

Tu trafilas w sedno!
Market w tak roznych krajach jak Polska czy GB a wg.tych samych chwytów…Co najmniej dziwne.Probowali ugrac to minimalnym kosztem,ot co…

3 polubienia

Nie wszyscy górnicy z wypłatami są na bieżąco, pozatym już przysługują im odprawy - kopalnie są pomału wygaszane z użytkowania. Związki coś kombinują

A ja uważam, że powinni kolejne podatki wprowadzać… bo na tę chwilę to przypomina taką grę w odsłanianie kart… a pod którąś jest bomba. Chętnie się przekonam co ludziom otworzy oczy… bo na razie biją rekordy głupoty.

2 polubienia

Było słabo a i asortyment mili sŁABY,

Widzisz problemem tesco było też że w Polsce to co w UK było ok można było sprzedać w formie Leader Price czyli tanie g… A to co w UK jest Leader Price tego w Polsce bezdomni nie chcą. Na te tanie jedzenie z Tesco dałem się z 2 razy nabrać. A co do Piotra I Pawła droższa była tylko Alma . Pamiętam jak się spotykałem z kasjerką z almy i przyniosła wodę w ostatnim dniu terminu. Półkowa cena 79,99 pln za 0,7 wody niegazowanej. Ale często nosiła belgijskie czekoladki na skraju które pracownicy za ułamek ceny kupowali.