Może mnie ktoś uszczypnąć?

Czytam i nie wierzę.
W skrócie: "Henry Kissinger podczas przemówienia w Davos wezwał Zachód do “zaprzestania zadawania miażdżącej klęski siłom rosyjskim w Ukrainie”
" powiedział, że wojna nie może trwać dłużej i Zachód powinien “zmusić” Ukrainę do zaakceptowania ustaleń negocjacyjnych, które “znacznie odbiegają od jej obecnych celów wojennych” - to prawda?
Czy Wp też zamieszcza fejki?
Źródło: https://wiadomosci.wp.pl/kissinger-ukraina-musi-oddac-rosji-terytorium-6772301417409504a

2 polubienia

Ja tu widzę dwie możliwości.

Pierwsza, to że p. Kissinger na starość gada od rzeczy.
Albo druga, że klęska Rosji jest tak miażdżąca że Ukraina niedługo będzie zmuszona przyjąć warunki od jej obecnych celów wojennych odbiegające jeszcze bardziej.

Jako że w międzyczasie rozmowy pokojowe utknęły, to możliwe że przekonamy się na własne oczy.

2 polubienia

Wiele jest takich głosów. Zachód boi się rozlewu wojny i zatrzymania interesów. Długa wojna to straty.
Smutne to że dla wielu wciąż najważniejszy jest pieniądz. Mariupol to statystyka :pensive:

Trzeba się będzie w końcu zastanowić. Dopóki Putin żyje wojna się nie skończy. Ten pojeb potrzebuje jakiegoś trofeum np. Donbasu. Ukraina będzie walczyć do końca. Latem mają przejść do kontrofensywy. Wkurzą tym ruskich którzy nie mając już wyboru mogą sięgnąć po atom.

Coś temu Putinowi chyba będzie trzeba dać bo nie odpuści. Jeszcze do łoża śmierci daleko. Nawet jak umrze to wojna będzie trwać. Skończy się kiedy na Kremlu przestaną się bić o stołki.

2 polubienia

Moze uszczypnąć :wink:
Tez to czytałam.
Moja mama ma na to określenie wstrętne żydzisko
Doradca Nixona i Forda (i specjalny Trumpa), ktorzy to prezydenci wzorem cnót nie byli.
A pokojowa nagroda Nobla?
Hmmm, na ten temat wolę się nie wypowiadac ze względu na to, ze tu forum raczej kulturalne.

Ale wiek 99 lat może wiele tlumaczyc. Dobrze, ze jeszcze zyje to można o nim źle…

2 polubienia

Podobno jest chory na raka nie wiadomo więc nie zakładałbym że do łoża śmierci tak daleko ale patrząc na Adolfa czy na Józefa to złego diabli nie biorą

1 polubienie

Emanuel Makaron też by wolał ugodę. Niemiecki Olaf podobnie. O Orbanie to nawet nie wspomnę.

Właściwie to “tylko” USA, UK i kraje bałtyckie w pełni wspierają Ukrainę.

1 polubienie

Ja już założyłam, że jestem na to za głupia. Tylko, że wróg za płotem morduje :frowning:

1 polubienie

Tak, ma być aksamitna zmiana władzy. Nim się dowiemy że Putin zmarl albo trafił do sanatorium może minąć wiele tygodni.

1 polubienie

Z dyktatorami to nigdy nic nie wiadomo, oni z zalozenia “wiecznie zywi”, dopoki nie umrą.
W sojuzie nie ma tradycji tworzenia dynastii, najwyzej namaszcza sie jakiegos nastepce, ktory moze ale nie musi schede przejac.

Śmierć dupka niczego nie zmieni, żaden zamach nie pomoże. Znajdą się kontynuatorzy, pewnie już przebierają nóżkami :frowning:

W życiu! Nigdy, gdyby to zależało ode mnie. Z terrorystami się nie negocjuje. A jak Zachód chce zakończyć tę wojnę, to niech pomoże, a nie tylko udaje. Dawno mogli to zrobić. Niemcy obiecanych czołgów oczywiście nie wysłali :frowning:

3 polubienia

USA Ukrainę wspiera ale wojna im nie jest na rękę po psuje interesy i nie chcą oni upadku Rosji bo boją się drugiej Jugosławii i chcą przeciwwagę dla Chińczyków w postaci Rosji i Japonii zresztą Europa ich już teraz nie interesuje bo nie długo będzie walka o wpływy o Pacyfik na linii USA i Chiny

1 polubienie

Umiesz liczyć licz na siebie. Ta obrona zachodu to ma wymiar ekonomiczny, bo od strony moralnej to…ech :frowning:

Zobaczymy. Pytanie czy Ukraina da radę walczyć dopóki Rosji nie skończą się czołgi? Bo nowych robić nie może z uwagi na sankcje.

Do tego czasu rozdupcą cały wschód i południe kraju. Zginie wielu ludzi.

3 polubienia

Dopisz do tego Austrię i trochę Włochy.

I tutaj się w pełni zgadzam.

1 polubienie

Polityka jest brudna, zawsze to mówiłam. Życie ludzkie nic nie znaczy ;(
@Nunu

nawet tego nie robią, dalej handlują z ruskami. Liczy się tylko kasa.

3 polubienia

No prawda. Nie śpieszą się i nie ograniczają. No ale co się dziwić, nie pierwszy rok :confused:

1 polubienie

Orban to ruski agent.
Natoniast co do Niemiec i Francji? Oni gotowi na zlosc babci (w tym przypadku USA) odmrozic sobie uszy.
Chiny?
Węszą okazje skubniecia Tajwanu.
A tania ropa i gaz od Putina? Jak dają to glupi nie bierze.
Tylko problem z żywnością - niewiele krajów pod tym wzgledem jest obecnie samowystarczalny.
I tu nie tylko o areał chodzi - susze, nawozy, maszyny tez.
Era rolnictwa ekstensywnegi powoli odchodzi w przeszlosc.

2 polubienia

Jest tez trzecia mozliwosc: ze USA/Zachod chce uniknac wlasnych problemow poprzez oddanie Ukrainy na pozarcie Rosji.

1 polubienie

Ciekawe, czy gdyby ruski chcieli Paryż, to Francuzi potulnie by go oddali?
Hm… Może nietrafiony przykład, bo Francuzi to kolaborację mają we krwi, ale… Łatwo oddawać coś, co nie jest moją własnością, nieprawdaż?

4 polubienia

Nie dziwi mnie to ze znowu ktoś z kręgów tzw. zachodniej elity,okazuje sie zwykłym kretynem.Dziwi mnie natomiast nie raz i nie dwa,KTO tym kretynem sie okazuje.

4 polubienia