Może trochę naiwne pytanie dotyczące teorii ewolucji…

Sa rzeczy, o ktorych pojecia nie mam, az tak dobrze nie jest. :rofl::joy:

Tak jak librys lub tyglew…

1 polubienie

Lepiej odwrotnie… :joy:

I co ten człowiek namieszał w biologii?

2 polubienia

Jaaaasne, ja chce Twój umysł w spadku :joy: :upside_down_face:

1 polubienie

Entropia.
Prawo entropii stanowi, że przemiany wewnątrz układu zamkniętego lub wyizolowanego dążą do jej wzrostu, a nie do spadku. Procesy naturalne dążą zawsze od porządku do chaosu, a nigdy w kierunku przeciwnym.
Unifikacja gatunkowa byłaby sprzeczna z tymi prawami.

Po za tym różnorodnośc gatunków chroni niejako ziemskie życie. Znamy to na przykładzie dinozaurów, kiedy to zmieniające się warunki (znowu entropia) doprowadziły do ich wyginięcia (i znowu entropia), dając szansę innym, bardziej do tych zmienionych warunków przystosowanych organizmów.

4 polubienia

Ciekawe czemu ustąpimy…

Jeszcze troche koronkowego i ???
Tylko wirus powoduje niedotlenienie, więc mozg szybko obumiera. Trzeba sie spieszyć.

Nie no, życzę Ci abyś żyła jak najdłużej w zdrowiu… wszyscy na tym skorzystamy :smiley:

1 polubienie

Tu raczej entropie trzeba odniesc do biostatu jakim sa te wyspy i traktować je jako prawie odoizolowane uklady.
Podobne, choc mniejsze roznice sa na Kanarach. Ogolnie mozna powiedzieć, ze systemy biologiczne dążą do moze nie komplkacji, ale roznorodnosci, z tym to jak z fizyka kwantowa - zdefiniuj pojęcie zycia? Ogolnie coś co moze sie w okreslonych warunkach reprodukowac i zwiekszac komplikacje budowy? Kopernik, Newton, Darwin, Mendelejew i wielu im współczesnych byli swietnymi obserwatorami umiejacymi znalezc zaleznosci miedzy zaleznosciami. Czy wszystkie wnioski wyciagali prawidlowe? Nie sądzę, ale podstawy jakie stworzyli sluza potomnym do dzis.

3 polubienia

Nie bluźnijcie.
To wszystko kosmici zrobili. Proszę obejrzeć “Prometeusza”. Inżynierowie pracowali też nad bronią biologiczną zwaną koronawirusem która wymknęła im sie spod kontroli. Zniszczyła inżynierów a teraz niszczy ludzi

:wink:

3 polubienia

Wlasnie chcialam to rozwinac, bo wspomnialam tylko o teorii chaosu
Dziekuje ze mnie wyreczyles

1 polubienie

@okonek
Troche sie tu niestety kwantowo zaplatalas kolezanko…
:crazy_face:

1 polubienie

porownanie odnosi sie nie samej fizyki kwantowej a podejscia - brak ogniwa myslowego pomiedzy maktoswiatem gdzie daje sie wszystko w miare dokladnie policzyc i odleglosci miedzyatomowe w zyciu codziennym nie sa informacja niezbedna, a opisem mniej lub bardziej intuicyjnym czy matematycznym reakcji chemicznych, ktore bedzie sie opieralo na pewno o teorie kwantowa jesli bedziemy rozpatrywac wlasciwosci tak skomplikowanych zwiazkow jakie zaliczamy do chemii organicznej - gdzie wystarczy, ze elektron w innym miejscu, czy jakis kwant innej energii sie zaplatal , w makroswiecie daje zupelnie inne wlasciwosci chemiczne czasteczki.
w inne kwanty wchodzic nie bede. przyjmuje do wiadomosci, ze podobno sa :wink:

2 polubienia

Eee tam…, a ruskie naukowce właśnie za badania nad lekiem na koronawirusa się wzięły, ale coś im stale wychodzi z tego bimber…

5 polubień

ja to slyszalam, ze metode to jakis Sztirlic wykradl z tajnego osrodka badan na Podlasiu…

4 polubienia

Wydaję, mi się że w założeniu ewolucji nie ma miejsca na inteligenty projekt xd A przynajmniej przy takim założeniu każde zwierzątko mogło podchodzić inaczej do rozwiązywania danych problemów (tak jak ludzie - każdy inaczej podejdzie do rozwiązania danego problemu bo ma inną wiedzę, inne zainteresowania, inne spostrzeżenia itp …)

Ja sobie kupiłem książkę na temat ewolucji Richard Dawkinsa ale nie mam czasu czytać - jedynie zerknąłem … Ale już wiem, że jest bardzo ciekawa ta książka

Wychodzą z innej wyjściowej puli genów i niemożliwe jest ich krzyżowanie miedzy sobą, więc zmieniają się i modyfikują pulę genową w zakresie osobników, z którymi mogą się rozmnażać-czego generalnie nie mogą robić międzygatunkowo (a nawet jeśli, to kolejne pokolenie już się nie rozmnoży, patrz: muł).

2 polubienia

Ja to jestem ciekawa, czy te swiecace myszy i inne eksperymenty genetyczne prowadzone przez czlowieka moga sie rozmnazac? A jesli to czy te hybrydy dziedzicza zmiany?

1 polubienie