Może wprowadzić dział...PORADY?

Np. SMOK niedawno musiał przebrnąć, przekopać się przez sporą ilość wiedzy.
Kupował sobie lornetkę (no jakoś się trzeba do tych dziewic zbliżyć- nie :smiley:)
Na szczęście lub nieszczęście wybór jest ogromny i SMOK musiał określić swe potrzeby. Długo się zastanowić i naprawdę dużo pokopać by uzyskać tę wiedzę.
Czego mu potrzeba. Czego (jakich lornetek) używał w życiu i jak to się sprawdzało.
Kupił.
Jest zadowolony. W wolnym czasie korzysta.

Ale wiedzą się może chętnie podzielić.
Gdyby był taki dział to SMOK ze 2-3 razy w roku coś na jakiś nowy temat by skrobnął…

9 polubień

Popieram. Jestem"za".

3 polubienia

O , i jeszcze po tych torturach naleśnikowych to bym wprowadził dział :
“PRZEPISY KULINARNE - Odchudzajacym się czytanie zabronione !”

2 polubienia

Na naleśnikach nie pisałam, bo bałam się, że skrytykujecie mnie, że niezdrowo, zbyt słodko i zbyt kalorycznie. Mam to szczęście, że nie muszę interesować się kaloriami czy dietami.:wink:

2 polubienia

Dlaczego nie,wydaja mi sie interesujace takie dzialy.,jak Porady i kulinaria.

4 polubienia

Ten drugi pomysł też popieram. Może ktoś od czasu do czasu wrzuciłby jakiś fajny przepis.

2 polubienia

Przez takie badziwie, zbliżę się wystarczająco do przystojnego sąsiada? :stuck_out_tongue_winking_eye:

2 polubienia

No i jest miejsce,gdzie by mozna zapytac o przepis.
Co prawda,ja nie kucharze,ale zawsze moge zonce podszepnac))

2 polubienia

@anon75849589 lornetka zbytnio rzuca sie w oczy.
Lepszy aparat z dobrym zoomem,na dodatek mozesz utrwalic sasiada na fotce)))

3 polubienia

@anon75849589
Jeśli chodzi o parametry to tak.
Moim zdaniem są niezłe, optymalne i pewnie są realne.
Niestety.
Marka.
Firma ta (Polska, kiedyś ich szukałem i kontaktu nie znalazłem) sprowadza sprzęt z Chin jak wiele innych ale sprowadza wszystko.
Na optyce się nie znają.
Osobiście to polecałbym Ci też polską firmę co od lat tylko optyką się zajmują.
Mają w ofercie i chłam i sprzęt dorówujący liderom rynku. Na każdą kieszeń…
W ofercie też 10x42 uchodzącą za jedną z najlepszych w swej klasie na świecie. Tylko, że ich lornetka to ok. 2000 zł.
Dla mniej zamożnych mają tylko niewiele gorszą za ok.500 zł.
Maja też podobne za 100 zł dla ludzi naprawdę mało wymagających.

Twoja to jak sprawdziłem ok. 100 zł nowa.
Za te pieniądze nie da się niestety kupić lornetki o dobrych parametrach.
Porównaj swoją z lornetką średniej klasy, markową.
Zrozumiesz o czym mowa jak popatrzysz w lepszą…

1 polubienie

Nie pomyślałam o tym :)))

2 polubienia

@Leone_Marco
Na rynku już są prawdziwe kombajny.

Lornetki optyczno-elektroniczne, czasem z wbudowanym noktowizorem.
Potafią robić zdjęcia. Lepsze nagrywać filmy. Albo wysłać obraz na urządzenie zewnętrzne które je nagra lub nawet prześle siecią na drugi koniec świata.
Technika do niedawna pokazywana w filmach już jest za naprawdę niewielkie pieniądze dostępna dla każdego.

1 polubienie

Dobry pomysł.

1 polubienie

Ta lornetka kupiona z przypadku, taki gadżecik wędkarski , nie mam zamiaru nikogo podglądać :wink:
Znajomy z sąsiedniego bloku siadał na balkonie i obserwował osiedle, kogoś to mocno zdenerwowało i doniósł na niego, to podobno niezgodne z prawem.

1 polubienie

Jestem przeciw

1 polubienie

@GumowyKrokodyl

Jakie masz argumenty przeciw?

Czyli specjalny dział gdzie nie zadawalo by się pytań tylko tworzył poradniki tak? XD bo jeżeli już chciałbym zapytać o lornetkę to zadał bym pytanie w kategoriaxh które już są przecież.
Poza tym ktoś musi być przeciw… Zawsze tylko tak tak tak jestem za… XD

1 polubienie

@GumowyKrokodyl

Widzisz, raczej nie ma tu speca od lornetek. Wiedzę aktualnie mam. Ale z czasem ja zapomnę. A akurat prawa optyki są dość niezmienne. Więc porady mogą długo służyć.
A w sieci wcale nie ma tych porad tak dużo…

1 polubienie

Nie wiem jak wyglada prawo. Chyba tylko zaglądanie w okna jest zabronione.
Miejsca publiczne, nawet tajne co ich fotografować nie wolno to chyba obserwować wolno.
Sam ludziom nie zagladam. Mieszkam w domku a tu tyle drzew że sąsiadów nie widać…

A lornetki za 100 zł są na rynku bo… większość ludzi potrzebuje skorzystać z lornetki okazjonalnie. Nie mają dużych wymagań. No i takiej nie szkoda…

Powiększa? Powiększa. I ludzie są zadowoleni.

A że można mieć coś sporo lepszego nie każdy wie.
Problem tych tanich to najtańsze materiały, kiepski montaż , oszczędzanie na dobrych powłokach. I bardzo mała trwałość. Zazwyczaj pierwszy upadek to śmierć dla takiej lornetki.

1 polubienie

Lol myślałem że chodzi o latarkę a nie lornetkę
Ale napisałem lornetka wyżej XD ale jaja myślałem że lornetka to latarka :rofl:

2 polubienia