Może wprowadzić dział...PORADY?

A to jest właśnie ten drugi hicior u mnie @anon75849589 i koniec kariery…

1 polubienie

Nie wiem co Ci odpisać @SMOK.Maciej, sama wianuszka nie doniosłam do ołtarza , mąż nie był pierwszym, ale na ilość chętnych do tej zabawy, to i tak było nieźle.
Stale to powtarzam, nie sztuką jest mówić o sobie jacy my nieskazitelni i grzeczni, skoro stale w domu siedzimy przed tv, wejść do paszczy lwa i wyjść z tego bez kaca moralnego, to jest sztuka.

2 polubienia

Bardzo możliwe @Aszka_J, nie śledziłam ich kariery , ciągle jestem na etapie poszukiwań, nie zamykam się na nowości.

1 polubienie

Dobry pomysł :wink: W sumie już nie ma o co pytać, czas zacząć dawać dobre rady :stuck_out_tongue_winking_eye:

5 polubień

Bo my już wszechwiedzące som. :crazy_face:

2 polubienia

Pozjadały rozumy :joy:

1 polubienie

No i juz mam dzisiaj film “do obejrzenia”:
“Porady na zdrady” z 2017 roku
-dziękuję za podpowiedź Arinkao :yum:
/bo ja radząc się Was TUTAJ- od razu miewam skojarzenia…filmowe!/

1 polubienie

Lornetkę niedawno kupiłem Tento . Cena śmieszna a lornetka jak nowa. Gość nie wiedział co sprzedaje bo dałem za nią 50 pln.

1 polubienie

Może wiedział.
Tento to solidna obudowa i dość kiepskie wnętrze. Szczególnie szkła są kiepskie.
SMOK z taką się wychował. I nawet jako dziecko uważał iz to g…
W mocnym słońcu każda lornetka jako tako się sprawdza.
Gdy światła brakuje okazuje się iż mała, lekka, nowoczesna lornetka porro wcale nie wyszukanej marki 10x35 jest o wiele lepsza…
Lornetki o parametrach Tento za to są od niej o wiele lepsze.

Ruski sprzęt zawsze miał beznadziejne powłoki przeciwodlaskowe przez co obraz był mało kontrastowy.
A transmisja Tento w słabym świetle jest tragiczna… Nawet w porówaniu do tanich lornetek nowych…
Lornetki z pryzmatami z gorszego, taniego szkła BK7 mają dziś transmisję światła żółtego przy kiepskich warunkach na poziomie ok. 35%. Tento ok. 25%.
Czyli są ok. 40% lepsze. Mowa o lornetkach za ok .150 zł (10x50).
Poradzą sobie w sporo gorszym oświetleniu.

to doskonała optyka warta sporo. za tę dostał bym na allegro 300

Kupiliśmy teściowi jakiś czas temu lornetkę… nie ma porównania. mieszkam w lasach i widać wszstkoy

Moja lornetka za 150 zł nie musiała upaść. Po prostu rozsypała się w rękach.

1 polubienie

Polemizowałbym. Jak poszukasz i się potargujesz kupisz za 300 zł nowego nikona 10x50. A to wcale nie jest sprzęt najwyższej jakości. Bo płacisz sporo za markę…
Za 300 zł możan kupić już porządną uszczelnioną (nikon nie jest), mocną lornetkę z pryzmatami z lepszego szkła. ok 2x lepszą od Tento…

tyle że dałem 50 pln i ja ją liczę w razie co na straty

1 polubienie

@Antykwa łączę sie z Tobą w bólu.
Niestety tanie lornetki są oszczędnie robione.
Najdroższa jest solidna obudowa. Więc na niej się oszczędza.
Przy zakupie kolejnej polecam zajrzeć na fora internetowe (miłośników ptaków i astronomiczne). I poczytać albo nawet popytać co warto kupić…

Mnie nic nie boli Smoku. Było i minęło. Teraz nie odczuwam potrzeby posiadania takiego sprzętu. A jak będzie potrzeba to wykorzystam to doświadczenie i Twoje rady również.:yum:

1 polubienie

Wydaje mi sie, ze gdyby ta lornetka miala parametry 10x50 bylaby lepsza. Wprawdzie przybliza podobnie, ale jest “jasniejsza” co ma znaczenie wieczorami i noca i mniej trzesie.

Nie to, że mam coś do spostrzegawczości smoka, ba, chyba wiem po co ta lornetka, skoro smok nie przyuważył… KLIK :rofl::rofl::rofl:

5 polubień

Jestem za.
Chociaz ja jestem ,czasowy’’ wiec dla mnie sama przyjemnosc szukac w internecie.
Ale nie zawsze znajdzie sie wszystko.
A moze i ja moglbym czasem cos doradzic.