Można? Można :)

Kot Stepan z Ukrainy skradł show w Cannes. Zgarnął prestiżową nagrodę (plotek.pl)

1 polubienie

Nie od dzisiaj wiadomo, ze koty “ocieplaja” wizerunek. :wink:
image
Choć nie u wszystkich.

A wojna to nie tylko zagrozenie dla domowych zwierzakow.
Kilkanaście gatunkow dzikich, bedacych na liscie wymierajacych może wojny nie przetrwac, a inne do wykazu mogą niestety dołączyć.

4 polubienia

Moda na ukraińskie trwa w najlepsze.

Moda jak moda.
Masz lepsze metody na zbieranie funduszy?
Przy pokoleniach nawyklych do siedzenia z nosem w ekranach i ekranikach?
W obliczu tego co tam sie dzieje? Każdy sposób jest dobry.
A ludzie sie predzej ulituja nad najedzonym burasem na emigracji niz poranioną biedą


Kwestia tylko przejrzystosci finansowej tych przedsięwzięć.

1 polubienie

Taaa… wlasnie slyszalem, ze Ukraincy robią wycieczki turystyczne na front XD
Tylu uchodzcow wyjechalo z Ukrainy, ale na wielkanoc podobno wracali… czyli da sie.
Niektorzy podobno wynalezli sposob na 500 plus nie zyjac w polsce. Nie wiem…
Ostatnio u siebie w sklepie widze jakichs obcych ludzi, dwoch napakowanych mezczyzn z ciemną karnacją, z wyraznie jakims groznym wzrokiem i zonami ktore robily zakupy… a wychodze ze sklepu akurat z nimi i wchodzą do fury na ukrainskich blachach. Tak tylko pisze XD

1 polubienie

Fura to wprawdzie nie porsche, ale jakis kilkuletni passat XD
Oczywiscie wiem, ze ktoś mogl byc nawet milionerem przed wojną i tez musial uciekac.

1 polubienie

Nie cały kraj jest objety dzialaniemi wojennymi. Poza frontem i strefa okupowana jest zagrozenie rakietami czy nalotami bombowymi, ale ludzie starają się resztki normalnosci zachowac.
A wycieczki to ruskie do Mariupola…

A nie oszukujmy się, wojna zastała wielu Ukraińców na emigracji. Nie każdy ma ochotę wracać.
A, ze dobrze odkarmieni? Troche to pewnie i genetyka po przodkach Wikingach.

2 polubienia

Ale na serio widzialem gdzies u kogos na kanale na YT screeny z artykulami gdzie ukrainskie firmy organizuja wycieczki na front zeby poczuc to z bliska XD
A czy ukraincy z zachodniej ukrainy powinni miec takie samo prawo do rozdawnictwa naszego rzadu jak ci ze wschodu? No nie wiem… jest mnostwo cwaniakow a nasz rząd doprowadzi Polske do ruiny tym wlazeniem w dupe Ukrainie…

2 polubienia

Nie powtarzaj za ruskimi trollami.
Dzielenie Ukrainy to ich specjalnosc.
Co do cwaniaków? Tacy są wszedzie. Kwestia panstwa, zeby to wychwycic - poprzez odpowiednie prawodawstwo i weryfikację.
A, ze pis(nie)rząd tego nie potrafi?
To cwaniaki skorzystają.
Poza tym nawet jesli kilku takich się trafi? Gdzie drwa rąbią wiory lecą - ile osob jednak na tym zyska?
I zyskac moze na tym polska gospodarka - rece do pracy się przydadza - wyjście z kryzysu covidowego poglebionego wojną bedzie ich potrzebowalo. Tylko to tez trzeba zorganizowac nieco odgornie, pospolite ruszenie jak w pierwszym okresie to za mało. (Chocby kursy jezykowe i przystosowawcze do zycia w Polsce zdominowanej orzez absurdy i inne dyrdymały jakie funduja nam rzadzacy i inni pozal sie boze politycy).

A zapewniam, przyjezdni do pracy wstretu nie mają.
Hiszpanie zaskoczeni - przyzwyczajeni do imigrantów pontonowych przecierają oczy widząc to zjawisko.

1 polubienie

Chyba ci u ciebie. W Polsce zaczynają mieć wymagania. Zwykły robol chce 25/h na rękę gdzie często Polak nie ma tyle.

Ty patrzaj… Kot się lepiej od nas ustawił.

6 euro za godzine?
Jak na warunki polskie mają wymagania…
Zatrudniac o dzielo…:stuck_out_tongue_winking_eye:

PiS doprowadza Polskę do ruiny od czasów, w których jeszcze tej agresji kacapskiej nie było. Między innymi rozdawnictwem…

A takich Ukraińców jak widziałeś, to ja w Niemczech spotykam od lat. W Holandii też.

4 polubienia

W końcu ktoś przejrzał na oczy politykę PiS miejmy nadzieję że reszta społeczeństwa w końcu też się obudzi

3 polubienia

O dzieło już nie można. Ścigają każdy przypadek. Nawet zlecenia już są passe

1 polubienie

Ale ukraińcy nie są wcale ciemnej karnacji.

A gdzie ja to napisałem? :shushing_face:

1 polubienie

Ty nie foka napisała że

Ostatnio u siebie w sklepie widze jakichs obcych ludzi, dwoch napakowanych mezczyzn z ciemną karnacją, z wyraznie jakims groznym wzrokiem i zonami ktore robily zakupy… a wychodze ze sklepu akurat z nimi i wchodzą do fury na ukrainskich blachach.

Foka to on, nie ona i żyje w Niemczech od dziecka.

2 polubienia

Ale ty potwierdziłeś jego wypowiedź więc to jak byś ty napisał. Stąd mój wpis że nie są ciemnej karnacji.