Muchy i dom

Jak pozbyć się much z kuchni na stałe? :angry: :neutral_face:

Moskitiery i szczelny kosz na smieci.

1 polubienie

Częściej wyrzucać śmieci, zamykać jedzenie w pojemnikach. Muchy ciągną do żarcia i zapachów.

2 polubienia

@Devil , @okonek , zamknięty kosz i brak jedzenia na wierzchu nie są gwarancją na muchy.

W poprzedniej miejscowości miałam w każdym oknie i w drzwiach wejściowych moskitierę, dzięki temu nie miałam much, os, szerszeni, komarów i innych owadów.
Obecnie w nowym miejscu, mam moskitierę tylko w jednym balkonie, a w drugim zamontowaną tylko przy jednych drzwiach. Czasem muchy mi wlecą bo w innych pomieszczeniach nie mam zamontowaneoskitiery, ale ja zaopatrzyłam się w naklejki, które nakleja się na okno i mucha po kontakcie z naklejką pada. W dodatku pokupowałam różnego rodzaju olejki eteryczne odstraszające owady, takie spirale, które się podpala i z nich wydobywa się dym, jego zapach jest odstraszający , a ponadto świeczki. Miałam też porozstawianą lawendę i lippię.

2 polubienia

Wiem, teraz jesienia to nie tylko muchy, ale inne robactwo sie do domow wpycha.
A wystarczy zle utrzymany smietnik w okolicy, czy jak na wsi jakis budynek gospodarczy typu obora i wlatywac będą. Problem w tym, żeby nie tworzyc im warunków rozwoju.

1 polubienie

Mialem ten problem gdy pomieszkiwałem na wsi, w 1984 roku.Siatki,moskitiery…To wszystko działa do pewnego tylko stopnia.Najlepszy był lep, przyczepiony do lampy w kuchni.

2 polubienia

??? :joy:
Jaka akcja!!! Toz to cala metodyka działań!
:innocent:

3 polubienia

Nie przygotowałam strategii :confused:

1 polubienie

Mozna bez takiej akcji - sa teraz takie uzadzonka
image

Niektore nawet z pojemniczkami na trupki, żeby nie smiecic.
Ale biedne ćmy też padają ofiarą tych zabójców, a motylkow mi szkoda. No może z wyjatkiem moli :wink:

3 polubienia

Nie ma gwarancji czy po włączeniu tego czegoś włosy i paznokcie nam nie wyjdą.
Roślinki których muchy nie lubią:
Lawenda wąskolistna,Pelargonia pachnąca,Wawrzyn szlachetny,Mięta pieprzowa,Bazylia pospolita,Palczatka cytrynowa,Goździk siny.A jak nadal one fruwają tzn.że za mało roślin.

4 polubienia

A są są, ale one mają nie fajną cenę i je trzeba mieć podłączone do prądu.

1 polubienie

Każdego lata robię co mogę, na jednym oknie mam nawet przyklejony do szyby (oprócz naklejek) taki jakby domek. Jest on otwarty i w środku ma wkład lepiący i jak mucha wpadnie tak tam już zostanie w środku. A środki chemiczne do rozpylania też w razie czego mam, ale o dziwo prawie z nich nie korzystam, wymienione materiały zdają egzamin @collins02 .

3 polubienia

Zapolowalam z odkurzaczem oraz poinhalowałam je olejkiem lawendowym w sprayu

2 polubienia

Mam mieszkac w dzunglii? :wink::joy:

1 polubienie

To z obrazka w amazon 13 euro.

1 polubienie

Nie ma ich prawie. Ale też sprzątałam.

1 polubienie

Poczekaj do późnej jesieni i problem sam się rozwiąże. :wink:

1 polubienie

W necie nie sprawdzałam, coś za niska mi ta cena się wydaje :joy:. W sumie mnie i Ciebie ratują jeszcze okiennice, ale wtedy w domu ciemno :grin: @okonek .


Takie coś kupić.Tylko podczas snu trzeba uważać bo jak bestia zgłodnieje to może ugryźć.

3 polubienia