Muchy i dom

To tez dobre na owady, ale noe radzilabym na kacu z kubkiem pomylic
image

4 polubienia

przemyłam sufit w kuchni, odkurzyłam go z much, sprzątnęłam jeszcze trochę, odkurzyłam muchy w przedpokoju :face_with_raised_eyebrow: Piwem je napoję w końcu jak kiedyś…zadziałało. Może teraz też nie trafię abstynentów.

1 polubienie

Piwo muchom?!?!? Weź mnie nie zabijaj! :stuck_out_tongue:

2 polubienia

Zrobiłam im wtedy pułapki i upiły się tak, że nie miały sił wyjść…

2 polubienia

Mogę kolezance jakies hiszpanskie piwo polecić.
Nawet hiszpanska mucha tego nie wytrzyma.

2 polubienia

Trzeba wlać do wody piwo albo trochę octu i trochę płynu do naczyń (żeby zmniejszyć napięcie powierzchniowe) zakryć papierem (folią) z otworkami.

2 polubienia

polecam zamontować se w oknie taka siatke na muchy
a teraz jak się zalęgły to walnij tam bombę na robactwo, bo może gdzieś jaja złożyła mucha i masz lartwy i z tych lartw muchy się robią

2 polubienia

A może tak zastosować radykalne rozwiązanie.Tylko jest taka możliwość,że muchy powrócą.

2 polubienia

W niedzielę zrobiłosię u nas ciepło, przygrzewało słońce i nie wiem skąd pojawiło sie w moim mieszkaniu kilkanaście much. Prawdopodobnie siedziały w jakichś szczelinach i się obudziły. Uzyłem packi i po kolei wszystkie eksterminowałem.

3 polubienia

Raczej gdzies sie zaplataly w postaci wczesnej postaci larw - w sprzyjajacych warunkach przepoczwarzanie owadów odbywa sie blyskawicznie. Niewiele owadow zimuje w doroslej postaci. A już tak na marginesie Iga Swiatek zazartowala, ze do tepienia much uzywa rakiety tenisowej :stuck_out_tongue_winking_eye:

2 polubienia

Starsi powiadali, że srali muchi, będzie wiosna… :crazy_face:

1 polubienie

Kupiłam im piwo za 2,30:/ i porobiłam punkty spotkań mieszając je z płynem do naczyń. Czy docenią?

2 polubienia

Na dzien przed wylotem do Polski,mialem dziwną sytuację.Sprzątaczka zabawiła ok. pół godziny,narobiła hałasu i poszła…Norma.
Jakież było moje zdziwienie gdy jakieś 3 godziny pozniej zauważyłem w korytarzu i to tylko w okolicach podłogi,roje uśpionych much na ścianach!
Otworzyłem drzwi i wykurzyłem to tałatajstwo,na ogół ze skutkiem śmiertelnym.
Zagadka jednak pozostała.Bo ja nie czułem żadnego smrodu!Poza domestosem ale to u nas,z przyczyn o których długo można pisać,także norma…
Co to za cholera była,nie wiem…

2 polubienia

@collins02 , tak się zastanawiam czy muchy to jednak nie są lepsze od latających mrówek. Kilka lat temu, wleciały mi roje i opanowały pokój. Masakra, ile ja czasu spędziłam by tego się pozbyć,bałam się,że odkurzacz mi się spali. Nawet miałam fotki, ale usunęłam, teraz żałuję, bo byś sam zobaczył z czym musiałam się zmierzyć.

2 polubienia

Moga nie… Dla pewnosci mozesz dodac pare kropli octu winnego.

2 polubienia

No…Nie wiem…Nie mialem tego.Fruwające mrówki,pojawiają sie tutaj gdy jest nie tylko sucho ale i jakoś duszno…
Czujesz słońce ale go nie widzisz bo kudły z chmur,zasłaniają…
Wtedy wyłażą…
Jednak nie widziałem by latały… :thinking:

1 polubienie

Latające mrowki to tak samo jak wyrój pszczół.
Wylatuja młode królowe z zadaniem zalozenia nowego mrowiska. Im ku temu warunki lepsze tym ich więcej.
Porażają wielkością, ale oprocz tego, ze co za dużo to niezdrowo - bo potrafi byc ich kilkaset, groźne nie są.

1 polubienie