Mutua Madrid Open 2022

Chcecie to macie
Sponsorem glownym jest firma ubezpieczeniowa Mutua Madrileña.
Obchodzi w tym roku swoją 20 rocznicę, od 2009 rozgrywana jest na kortach nazywanych Caja Magica (magiczna skrzynka), projektu Francuza Dominique Perrault.
Nazwe zawdziecza moze nie tyle, ze przynosi magicznie szczęście Hiszpanom, co wielofunkcyjnej strukturze projektu.
Ponoć najnowoczesniejszej na swiecie - beton, szklo, stal i drewno plus odpowiednie podswietlenie robią swoje.
image
Z lotu ptaka


Iga zagra tam po raz drugi.
Lekcje odrobilam, nie przeszla do cwiercfinalu po przegranej z Barty.

4 polubienia

Brawo! :+1:
Oczekiwowujemy na dalszą współpracę…

3 polubienia

Obiekt imponujący.Choc latem musi tam być gorąco jak diabli…

2 polubienia

Jakąś klimę muszą mieć…

3 polubienia

W międzyczasie doczytałem o zachowaniu Uryny po meczu.Paskudna żmija :frowning_face:

3 polubienia

Projekt to przewidzial - klimatyzacja wspomagana naturalną - “lekkie” przesuwane dachy chronia przed sloncem rownie dobrze jak przed deszczem.
A w sierpniu, kiedy najwieksze upaly to nie tylko Madryt, ale i Bog idzie na wakacje. :wink:
Fakt z upalami gorzej jest tylko w piekarniku andaluzyjskim, czyli dolina Guadalquivir i Cordoba.

3 polubienia

hehe, ja to widziałem na bieżąco… :grinning:

A to ja jestem do tylu…

1 polubienie

W Holandii pokazywali. Wielka żenada. A ta Uryna Sabalenka była ulubienicą Łukaszenki.

1 polubienie

Ale co pokazywali? Ze te putinowskie łajzy hoduja sobie sportowcow na pieski kanapowe?
Przegrywac nie umie, to juz pokazala. Moze mniej dosadnie niz Djokovic, ale…

2 polubienia

Ona przedtem rzucała rakietą i wykonywała inne histeryczne odruchy. A później pokazali jej zachowanie podczas wspólnego zdjęcia.

1 polubienie

A czyli nic nowego pod sloncem
Kiedys pokazali jej popis w tutejszym dzienniku.

1 polubienie

Jak widać. :grinning:

Wspaniały wstęp, kiedyś pamiętam, że coś eksperymentowali z kolorami mączki, ale już nie pamiętam, czy to było tutaj, czy gdzieś indziej. Była koloru niebieskiego.
I chyba Nadalowi się wtedy nie powiodło…

O Sabalence nie chce mi się mówić. Szkoda gadać.

Za to lubię wybór czerwonego Porshe przez Igę, i jak pięknie z nim zjechała na kort. :clap:

4 polubienia

Ona jest od dawna wymieniana jako jedna z 3-4 najbardziej odpychających swym zachowaniem, zawodniczek.Nawet ostatnio gdzieś mignął mi"ranking"…

1 polubienie

Juz sobie obejrzalam z innych zawodow - zachowuje sie jak rozwydrzony bachor.

3 polubienia

Dokładnie tak.Bezczelna i bezgranicznie rozpieszczona.Prawdziwie radziecka arogancja.Tu bije nawet Szarapową…

2 polubienia

Zgodnie z przewidywaniami lans idzie na Nadala i Badosę.
Dodatkowo na Carlosa Alcaraz jak twierdzą, nastepce Nadala.
A jeśli dobrze zrozumialam to Iga i Badosa spotkac się mogą dopiero w finale? Ale ja się na tych machlojkach z rozstawianiem zawodnikow nie znam.
Djokovic ponoc bez formy, zapiera się, ze to nie przez covida ( w koncu chyba się w tych szczepionkowo chorobowych zeznaniach zapetlil?)

2 polubienia

Juz koronowali Alcaraza???Ha,ha…Niezbyt wiele im trzeba!

1 polubienie

Dobre, bo hiszpańskie :joy_cat::joy_cat::joy_cat: