Myszy... Co robić, co robić ?

Przecież to jest obrzydliwe :sleepy:

Obrzydliwy to jest karaluch

3 polubienia

@okonek zaczyna mnie dźwigać :stuck_out_tongue:

Znowu off topic. Mój kot ostatnio złapał w mieszkaniu ogromnego 8 cm świerszcza. Złapał go do pyska, zabrał do ciemnego pokoju w którym nikogo nie było. Jak za nim poleciałam to świerszcza wypuścił. Zamknęłam kota, świerszczowi się nic nie stało, wypuściłam owada przez okno. Kot jak wychodził z pokoju, był przerażony, bal się go ale nie przeszkadzało mu go złapać i wynieść na mękę.

Co do myszy. Boje sie ich jak ognia. Na szczęście w domu mam kota, w okół domu pałętają się 4 koty sąsiada, lubią nasz ogród najbardziej ze wszystkich. Jestem dobrej myśli.

3 polubienia

Jak można bać się myszy… Co Ci zrobi? Prędzej szczur by Cię uchlal, niż mysz

1 polubienie

Poza tym myszy są aktywne wtedy, gdy Ty sobie słodko śpisz. Jeżeli widzisz mysz domową (bo te polne są aktywne w dzień) za dnia to prawdopodobnie jest chora

O tak! Myszy to lubie…

Glodna mysz jest aktywna 24 godziny na dobę.
Zwłaszcza biala :smiley:
Do mieszkan włażą tez normice i inny polny drobiazg, zwany potocznie myszami, jest to problem, ale faktycznie najskuteczniejsza jest obecność kota lub niewielkich psow ras hodowanych do walki z gryzoniami - glownie terriery i kamniki. Slodziutki york to jeden z najlepszych lowcow szczurów, choc większość tych psiaków wystrojonych w kokardki i kolorowe sweterki o tym nie wie.

3 polubienia

Myszy widuję jedynie w krzakach przy bloku. Martwe.

Może na przykład wbiec na mnie i wpaść pod ubranie.

Ty nie jestes serkiem zeby miala potrzebe na Ciebie wchodzic i to jeszcze pod ubranie! :slight_smile:

@anon78353551 o tym wie (że nie jest serkiem), ale czy mysz też wie???

3 polubienia

Jak najbardziej. Mysz w ogole nie bedzie sie zblizac do czlowieka, bedzie uciekac (wiem, bo wlasnorecznie polowalam na myszy, myszy sie nie boje).

1 polubienie

Z Was kobitki to , heros , orły i sokoły :wink:

2 polubienia

Co? Gdzie słyszałaś o czymś takim? Mysz się boi człowieka jak cholera, jej instynkt przetrwania każe jej uciekać przed najmniejszym potencjalnym zagrożeniem

Pokochać !! :smiling_face_with_three_hearts:
No dobra… żartowałam… :sunglasses::stuck_out_tongue:

Jako ten mieszczuch niewiele miałam z nimi wspólnego, ale mam działkę, więc się zdarzyło, no i takie pułapki zastawiłam (dostałam od sąsiadów).
Powiem Ci masakra ze mną była jak zobaczyłam taką szarutką z przygwożdżoną głową ! :open_mouth: Za pierwszym razem ryczałam jak bawół, a wszyscy się w głowę pukali.
Jednak w tym roku sąsiad dał mi trutkę (takie czerwonawe granulki)…
Niby mam kota - Lesia, ale on jałopa tylko się z tymi myszami bawi i dręczy je aż do uśmiercenia - nie mogę na to patrzeć ! :rage:

2 polubienia

Mysz szara aktywna w dzień? Kiedy wszystko dookoła chciałoby ja zjeść? W toku ewolucji i instynktu przetrwania mysz to zwierze nocne, podobnie jak koty

Bo koty męczą przed zabicie, masz kota i nie wiesz o tym?

jak glodna to slepnie…:rofl: w koncu mysz nie wampir.

Widzę iż moja mikra wiedza o myszach jest jednak większa od Waszej.

Myszy jak najbardziej są aktywne też w dzień. Gdyby nie były to ptactwo je jedzące, z bocianami na czele, zdechłoby z głodu…
W nocy to tylko sowy polują.

Myszy , gdy im zimno szukają ciepłych miejsc (mowa o Polsce).
Kwatery człowieka są ciepłe i zasobne w pokarm. Więc jesienią szukajac miejsc na spędzenie zimy trafiają do maszych domów i mieszkań.
My aktywni jesteśmy w dzień, więc myszy aktywne wtedy gdy my odpoczywamy…

Myszy są głupie. Wścibskie więc łatwo wpadaja we wszelkie łapki i pułapki. Nawet te dość proste. Tym różnia się od szczurów.

Wiem doskonale że kot działa ale nie mogę mieć kota. Nie ma kto nim się opiekowac podczas mojej nieobecności.

1 polubienie