Na czym szybciej piszesz - na klawiaturze mechanicznej,

czy dotykowej? Bo ja na mechanicznej śmigam bez poprawek i powtórek nieporównanie szybciej od dotyków.

Ostatnio mechaniczna maszyne do piasnia oddalam kolekcjonerowi tychże. Wymienilam na porcelanowa miseczke z kobaltowa emalia i zloceniami.
Szkoda paznokci.

2 polubienia

Co Ci po paznokciach, jeszcze byś podrapała lubego…

Sorry, zapomniałem o historii z lubym… Niech Mu się owoce w Raju darzą…

Mechanicznej, podejrzewam, że wpływ na to ma fakt, że w szkole miałam przedmiot maszynopisanie i uczyłam się pisać bezzwrokowo.

3 polubienia

Na dotykowej w smartfonie to najczesciej używam pisaka.
Na lapku na pewno pisze szybciej niz kiedykolwiek na mechanicznej.
A na pewno mniej stresu, bo latwiej błąd poprawic.

1 polubienie

Lapki mają najczęściej klawiatury mechaniczne, klawiszowe. A komórki różnie, smartfony dotykowe.

Dotykowej

1 polubienie

Z pomocą autokorekty

Też to miałem.W sumie fajna sprawa.Jak nauka gry na instrumencie :blush:

1 polubienie

Pisałem kiedyś szybko na maszynie ale to było w latach 80-tych.Teraz bardzo szybko pisze na lap topie.Klawiatura musi być stabilna a ekran minimum,14
Innymi słowy,telefony odpadają.

2 polubienia

Poza wycofanym blackberry to nie wiem czy byl jakis inny telefon z pelna klawiatura ja to okreslasz mechaniczna?
Dla mnie, żeby dopracowac defnicje - klawiatura mechaniczna to taka jaka byla w maszynach mechanicznych, nawet z czesciowym wspomaganiem ekektrycznm w kwestiach przesuwu wozka czy tasmy. Ale trzeba bylo mocniej lub slabiej uderzyc (to juz zależało od maszyny i dzwigni, mi się lepiej pisalo na remngtonie z 1908 niz polskim bodaj predom 1978).
Klawiatura na lapku to delikatna, mieciutka i trzeba tylko uwazac, bo klawisze maja zwykle funkcję samopowtarzania.
Dotykowe to zupelnie inna dzialka.
Jak taka ma odpowiedni rozmiar? A nie koniecznosc uzywania przerzutek i innch sztuczek bo ekranik telefonu powinien byc obslugiwany przez mikroskop? To nie ma roznicy miedzy lapkiem.
Ale co sie martwic, juz większość sprzetu ma sterowanie glosem, rece odpoczna…

1 polubienie

@collins02 , fajnie się pisze bez patrzenia w klawiaturę :))

2 polubienia

Ja tam piszac na lapku zeza dostaje, jedno oko na ekran, drugie na klawiature :rofl::rofl::rofl:

2 polubienia

Jasne, że na mechanicznej szybciej. W tej dotykowej na smartfonie klawisze są bardzo małe i często popełniam błędny prawie w każdy słowie.
I tez się kiedyś uczyłem pisać na dalekopisie metodą bezwzrokową (w wojsku)

4 polubienia

Szybciej piszę na takiej klasycznej klawiaturze, bo robię to na dwie ręce. Klawiaturę dotykową mam tylko w telefonie i piszę wolniej bo tylko jednym palcem.

6 polubień

Fajna nazwa - dalekopis. W odróżnieniu od bliskopisu. :upside_down_face:

3 polubienia

Bliskopis to synonim długopisu. Albo ostatecznie ołówka.

A dalekomów to kalka z niemieckiego “Fernsprecher” :slight_smile:

2 polubienia

Było coś takiego jak dalekomów? To telefon.
W dzieciństwie bawiłam się w układanie linii telefonicznej - dwa kubeczki i sznurek. Tylko zawsze bardziej wierzyłam w to, że można przez to urządzenie rozmawiać niż rzeczywiście rozmawiałam.

5 polubień

A nie bawilas sie w gluchy telefon?

3 polubienia