Na dobranoc 11 listopada?

Nie będzie pariotycznie.
Będzie po gospodarsku. :wink:

4 polubienia

Fryzjerzy zostaną listonoszami, a listonosze fryzjerami i po kryzysie…

1 polubienie

Mam w gronie bardzo szanowanych przyjaciół,bylego lidera Blues Army [Lubań,1979] ktory az do emerytury,pozostal listonoszem,mimo swego magisterium na UAM.Po kryzysie bedzie wtedy gdy kazdy ze swego wyboru,przezyje bez utrzymywania sie z 500+

2 polubienia

Znowu ci biedni przedsiębiorcy.
Już mnie od tego ich narzekania litość bierze i chyba pojde do roboty za darmo żeby dalej mogli być przedsiębiorcami

1 polubienie

Zara usłysze, że jestem cham i niedoceniam, że mi zrobili miejsce w pracy

1 polubienie

cos w tym jest… i nie tylko w Polsce.

Wasza logika jest taka:
Zły kaczyński chce zniszczyć polskich przedsiębiorców doprowadzić do 30 % bezrobocia i zostać powieszonym przez protestujący głodny tłum.
Ale tak nienawidzi przedsiebiorców, że sie poświęci razem z rodziną , utraci władze, życie i będa go przeklinali po wsze czasy

Ale żeby była jasność to chce też żebyśmy wszyscy umarli na cornovirusa. Osobiście był w chinach żeby go ugryzł nietoperz a następnie wrócił i zarażał ludzi przez telewizor.
Ja rozumiem, że sie mozna nie zgadzać z sytuacją, decyzjami lub mieć jakieś poglądy ale poglądy muszą sie charakteryzować przynajmniej jedną cechą. Muszą być logiczne

czyja ta logika?
jakiekolwiekdzialania gospodarcze inne od panstwowych to sa od paru lat niemile widziane w Polsce - nawet jesli chcesz byc firma jednoosobowa to Urzad Skarbowy zycia nie ulatwi.
dopisijac olbrzymi fiskalizm i zdzierstwo ZUS to moze by sie na rolnika przekwalifikowac? a tu fruuu. ziemi nie kupisz. gorzej jak za komuny.

@okonek masz mnie za jednego z głupków, których zatrudniasz?

ja nikogo nie zatrudniam.
czasem dozorce do umycia okien…

A wymaganie od państwa żeby zapewniło ciągłość czyjegoś biznesu bez względu na zmieniajace się warunki z pieniędzy budżetowych to co to jest jak nie komuna.
Może wg Ciebie rząd powinien zmusić mnie prawnie do korzystania z ich usług bo przecież to przedsiębiorcy są

A co do dominacji zagranicznych koncernów zagranicznego kapitału i prawnej samowoli banków to czyja to wina jest?
To ja zakładam konta w bankach, pożyczam im pieniądze, biore kredyty, korzystam z kart płatniczych i każe przelewać pieniądze z mojej wypłaty do banku?
No to ci mówie, że to nie ja.

To ja chodze do mc donalda i spędzam wolny czas na zakupach w markecie?

Powiem więcej:
Pracuje w wielkich firmach tylko wtedy gdy muszę i w ogóle mnie w k o o r f i a robota z polakami w adidasach jeżdżącymi zagranicznymi markami samochodów i używajacymi ajfonów.
Przecież kaczyński tego wszystkiego od nich nie kupuje tylko ludzie w tym przedsiębiorcy polscy.
Widziałaś kiedyś polskiego przedsiebiorce w polonezie?

ALbo widziałaś polskiego przedsiebiorce zatroskanego o los polskiej gospodarki jeżdżącego na wakacje nad warte łowić ryby?

o tym mowy nie ma
przynajmniej tutaj.
owszem sa pewne kwoty pomocowe, ale to dla pracownikow, ktorzy po przymusowym zamknieciu biznesow nie otrzymuja wyplaty.
wlasciciele malych firm, takich do 10 ludzi tez dostaja pomoc, jesli obroty firmy spadaja ( a tak sie dzieje w drobnym hotelarstwie i gastronomii to sa jeszcze bonusy w postaci obnizek podatkow)
protestuja wszyscy, bo sie przyzwyczaili do lat tlustych i systematycznego dojenia stonki turystycznej - a tu d… blada.
jakos sektor rolniczy nie placze, przetworstwo tu rozwiniete, a Chinczycy juz wczesniej kupowali duzo zywnosci i to sie nie zmienilo. troche gorzej z przemyslem, ale to juz dawalo sie we znaki wczesniej. ogolnie wiadomo, ze jest zle i trzeba cos z tym zrobic - covid tak latwo nie minie, a zmiany jakie zaszly w gospodarce czy zachowaniach spolecznych sie nie cofna.
ekonomisci (ale tylko ci, ktorzy postep rozumieli jako wzrost wszystkich wskaznikow gospodarczych), strasza recesja - ale taka mieli Japonczycy przez ostatnie 30 lat :joy:

1 polubienie

Przecież czy ja im każe wozić towary iveco? NIech se wożą żukami jak tak kochaja polską gospodarke

A od kogo polscy przedsiębiorcy kupuja półprodukty i kogo zatrudniają?
Ja mam k o o r fa od nich kupować drożej bo to polskie ale oni se kupia taniej za granicą.
Czy ja k o o r f a wygladam jak p i e r to l n i ę t y przez pociąg w głowę jeleń?

Dopóki polscy przedsiebiorcy nie przestaną mysleć wyłącznie o swoim interesie i twierdzic, że to jest tożsame z dobrem polski i dopóki nie przestana bezczelnie obrażać mojej inteligencji to ja też mam i ch w d o o p i e