Na kim sie zawiodłeś?Zawiodłaś [żeby larum czasem nie było!]

Broń Boże nie chodzi mi o wywlekanie spraw osobistych! Proszę mnie zle nie rozumieć.
Chodzi mi bardziej o świat.Medialny,rzeczywisty a nawet ten internetowy.W końcu on JEST i trzeba z tym jakoś żyć a nie wmawiać sobie że go nie ma :wink:
Może też być i świat artystyczny.Np. ktoś nakręcił goovniany film…
Jak mawiał klasyk z filmu"Dziewczyny do wzięcia",“jest wiele możliwości” :laughing:

3 polubienia

Wiele tzw. madrisci ludowych jest jedną wielką bzdurą. Aczkolwiek chętnie powielaną.
A optymistka raczej nie jestem, zakladam moze nie najgorsze, ale “srednio źle”, więc wielu rozczarowan udało się moze nie uniknac a zamortyzować.
W dziedzinach artystycznych? Moze to i glupie, ale lubilam pierwsze komedie z Eddiem Murphy, ale po czasie stał się dla mnie niestrawny.
Może on miesci się w pierwszej dziesiatce najbardziej dochodowych aktorow, ale na mnie nie zarobi.

1 polubienie

Na rodakach. Naród idiotów co pokazują sondaże

5 polubień

Dobre :joy:
Nie odpowiem Ci na temat Eddiego bo po"Książę w NY",mając wielki apetyt na kolejną,udaną zabawę,trafiłem na jakieś potworne goovno w którym on chyba jezdził czołgiem :roll_eyes:
Szybko wywaliłem go z moich myśli.

1 polubienie

Lakonicznie ale jako ze bywałem w Polsce"b" wiele razy,w ciągu ostatnich 6-7 lat,muszę się zgodzić.Temat do osobnego rozwinięcia.

3 polubienia

A co w tej “B” jest? - Rozwiń…!

1 polubienie

Pewnie jakieś dobre filmy klasy b

Myślę, że na Michniku, kiedyś myślałem, w latach 90 tych, że jest to jeden z najlepszych autorytetów intelektualnych w Polsce. Bardzo dużo czytywałem jego gazety, dodatki, etc. Byłem wtedy wciąż młody i naiwny a mój ojciec mnie za to gnębił, oczywiście w przenośni…

1 polubienie

Michnik jak Michnik.
Mnie to większość tego styropianu rozczarowala. A juz najbardziej “odrodzenie” Solidarnosci w postaci groteski.

1 polubienie

Ja się na nikim. Co mi to da, że się będę martwić, że ktoś jest głupi i/lub podły.

1 polubienie

Ależ,moja droga!!!
Nikt Cię nie zamierza zmuszać do zamartwiania sie za resztę świata.
Ale nie powiesz mi ze widząc kogoś lubianego,nie oczekujesz od niego jakiejś postawy?
I nie kojarz tego od razu z wojną…
Draństwo można spotkać zawsze.Czasem sie to przyjmuje na klate i zapomina a czasem to w człowieku siedzi…

1 polubienie

Trudno stwierdzić… :thinking: Jeśli ktoś miał być świnią a okazał się kanalią, to czy to oznacza, że się zawiodłam?

1 polubienie

Miałem przyjaciela, któremu ufałem. Nasza przyjaźń trwała wiele lat. Ponad 20. Niestety, niespodziewanie zawiódł mnie ze zwykłego tchórzostwa, o które go nie podejrzewałem. Właściwie, to wystawił mnie rufą do wiatru i to tak, że straciłem świetną pracę. Bał się o siebie i mnie poświęcił, a gdyby się nie bał, była możliwość dobrego rozwiązania dla nas obu. Zrobił to za moimi plecami, a później udawał, że nic się nie stało. Wykreśliłem go ze swego życia.

Zawiodłem się na Solidarności i Wałęsie.

Niestety, sam na sobie też się zawiodłem.

6 polubień

Żadnych oczekiwań staram się nie mieć wobec nikogo, więc i nie zawodzę się. Kiedyś - sto lat temu zawiodłam się na swojej przyjaciółce, która próbowała mi zaszkodzić z czystej zawiści (w niczym jej się nie układało, a mi akurat we wszystkim). Od tej pory nie mam przyjaciółek, tylko koleżanki, bo nikomu już nie ufam i nie zaufam.
Jeśli chodzi o “świat” - nie mam oczekiwań i dzięki temu jest mi lżej, gdy coś jest inaczej niż chciałabym. I dotyczy to zarówno życia prywatnego (real i net) jak i ogólnego (politycy, pisarze, piosenkarze).

4 polubienia

Na Chorwacji i Litwie. To nie sa cywilizowane kraje w porownaniu do Polski.

1 polubienie

A c rzumiesz przez cywilizację?

1 polubienie

Miałem na myśli małomiasteczkowy bastion pisowski.Ale,własciwie chyba lepiej by było bym nie kierował tematu na te tory :thinking:

2 polubienia

Ja znam miejski bastion i to w centrum Polski.
Kult prezesa podlany radyjem i telewizja Trwam. Kurczę, jak teraz bedzie można nazwac kurwizję? Zawsze w zapasie jest TVPiS, ale zanosi się, ze nowy prezes to będzie kolejna wersja Czarnka, kurator Nowak i tych ministrów co niby zdrowiem i politka zagraniczną maja się zajmowac.
W CV nowy ma tez wbijanie gwozdzi w trumne “Trojki”.

Mało ostatnio po Polsce kursowałem a jeśli juz to w góry.Natomiast to co po drodze,kojarzy mi się jedynie z disco polo,z nabożeństwami do tv śniadaniowej na "1"i wiadomości oraz poalkoholową napastliwością.
Na własne oczy widziałem w Karpaczu,obijanie samochodu tylko dlatego ze kierowca [kobieta!] użył klaksonu.Na jezdni,jakby kto pytasł…W Anglii ludzie w takiej sytuacji,odskakują na bok i z uśmiechem mówią,I’m sorry…Ale przede wszystkim,nie chodzą środkiem jezdni!

2 polubienia

Kiedyś była to część Polski na wschód od Wisły. Teraz granica się już przesunęła.
To określenie gorszej Polski, bardziej zacofanej, mniej przedsiębiorczej. Ale ja mieszkam 20 km od Poznania i twierdzę, że mieszkam w Polsce C. Ze względu na mentalność ludzi, na żałosną infrastrukturę, na brak komunikacji: nie ma dojazdu ani do gminy, ani do powiatu.
P.s. Nie ma to nic wspólnego z polityką jakiejkolwiek partii. No chyba że wójta (brak starań o cokolwiek poza samą siedzibą gminy), ale on zagorzały PO-wiec.

4 polubienia