Na śniadanie 3 sierpnia?

Według dyrektywy ustalonej na ostatnim kalamburskim zjeździe taki jak ja nie może być odpowiednią osobą do udzielania fachowych rad co do kalamburozy. Po prostu stracilem obiektywizm. Pozostały mi go już tylko resztki… Dlatego wołam uważaj! :grin:
Na pocieszenie Ci tylko dodam, że w niczym to nie przeszkadza a świat zdobył więcej kolorów… Więc z drugiej strony czemu miałabyś uważać? To nieszkodliwe schorzenie.

1 polubienie

Ryży ryż tez bywa uprawiany w Tajlandii


Tylko czy on rży?

5 polubień

Po głębokim namyśle, zastanowieniu się i rozważeniu całej dostępnej mi na ten temat wiedzy stwierdzam, że masz całkowitą rację. Nie będę wobec tego uważała :smiley:

2 polubienia

Ryży na ryż rży.
I ze wstrętu drży,

5 polubień

Jestem za daleko, żeby usłyszeć czy on rży, ale z tego, co widzę, to ryży to on jest :wink:

3 polubienia

Skoro jesteśmy przy czasowniku uprawiać, ma on co najmniej dwa znaczenia np
Uprawiać sport
Uprawiać pole
Ciekawostką jest fakt, że podobna sytuacja występuje w języku duńskim
At dyrke sport
At dyrke marken
Jakby ktoś znał podobny przykład niech poda.

2 polubienia

Slowa wytrychy?
W hiszpanskim trabajar (robic, pracowac, tworzyc, uprawiac i jeszcze male stadko innych synonimow ma)

2 polubienia

Znam to słowo. We francuskim travailler znaczy to samo a travaja czy jakoś tak spiewa Manu Chao w jednym ze swoich klipów… Chyba w Clandestino, w chacie sprawdzę.

1 polubienie

Zdecydowanie trabaja. W hiszpanskim b i v wymawia sie tak samo i mają ten sam problem ortograficzny jak my z h, ż, ó

2 polubienia

Tak zgadza się Oni to specjalnie wymawiają, inaczej niż po polsku. Pamiętam z lekcji gdy się uczyłem. Przykład krowa. Zrobiłem kilka lekcji i wróciłem do włoskiego. Hiszpański ważniejszy w świecie, ale co z tego gdy ja częściej we Włoszech…

2 polubienia

Jadłem kiedyś schabowego z ryżem - może być!

3 polubienia

Oj, ja ryz traktuje jak lekarstwo na klopoty zoladkowe…

3 polubienia

Kasza też dobra, ale ciii bo jeszcze @Birbant przeczyta :slight_smile:

4 polubienia

On juz przy ryzu :face_vomiting::face_with_thermometer::face_with_head_bandage:

2 polubienia

Ja jem ryż 2-3 razy w tygodniu i jakoś do wszystkiego mi pasuje.Ale musi być sos!

3 polubienia

Sos do ryżu to podstawa! Zresztą do każdego innego składnika też: makaronu, kaszy, kartofli.

3 polubienia

Niektórzy wolą smażyć i wystarcza im tłuszcz…Do frytek,ok.Ale chyba tylko tak…

1 polubienie

3 polubienia

Co za parweniusze tu… :stuck_out_tongue: :crazy_face:

3 polubienia

No pewnie, z dodatkami trzeba oszczędnie
image

3 polubienia