Na Waszym przykładzie też się logicznie sprawdza, że im starszy/a, tym mądrzejszy/a?

Człowiek starszy miał więcej czasu na czytanie, obserwacje i doświadczenia, niż goniony do ogłupiającej nauki młodzian. A młodzi pewnie na ogół sądzą, że starsi to opóźnieni w rozwoju ramole i wapniaki.

  • Tak
  • Nie
  • Trudno powiedzieć

0 głosujących

1 polubienie

W moim przypadku się nie sprawdza, z wiekiem nabywam pokory do życia i uczę się zdrowego egoizmu.

3 polubienia

Mam wrażenie, że im jestem starsza tym mniej wiem.

4 polubienia

@anon75849589, @joko. To zupełnie macie odwrotnie, niż u mnie.

2 polubienia

To dobrze, powiadają, że jeden mądry musi być.

3 polubienia

Wiesz @harmonik, gdy byłam młodsza nie zdawałam sobie sprawy z dużej niewiedzy, byłam bardziej pewna siebie i wydawało mi się, że wiem wszystko. Teraz jest całkiem inaczej.

5 polubień

To znaczy,że jak ja nabierasz pokory do życia.

4 polubienia

Pewnie tak. Jak zwał tak zwał ale nie jestem już taka pewna siebie jak kiedyś.:wink:

3 polubienia

Ja z kolei znam swoją wartość ( cokolwiek ona oznacza), ale już nie jestem taka przemądrzała .

1 polubienie

@joko, pewnie nie miałem udziału w tym Twoim podważeniu pewności siebie? Bo pokazałem, że ekonomiści nie mają pojęcia o ekonomii, a naukowcy innych specjalności nie załapują, że cywilizowani ludzie to jedyny bezmyślny, patologiczny, szkodliwy, totalnie ogłupiony gatunek na Ziemi.

1 polubienie

@harmonik nie przejmuj się. Nie miałeś.:wink: Gdybyś napisał, że dentyści źle leczą zęby, to wtedy może bym się przejęła.:wink: Ja jestem prosty człowiek, nie pretenduję do miana naukowca i mój brak pewności siebie nie jest absolutnie spowodowany tym, co piszesz.:slightly_smiling_face:

3 polubienia

Już tu pisałem, że szczepienia to szkodliwe oszustwo, podobnie jak zbijanie gorączek, a to są bardzo ważne kwestie dla zdrowia społeczeństw.

1 polubienie

U mnie to się sprawdza.
No cóz nie ma to jak doświadczenia zyciowe :smile:

2 polubienia

To zdanie powinno zawisnąć jako motto forum, @joko. Młodość ma swoje prawa, ma czas buntu, braku pokory dla zastanego porządku, ale ona mija i normalny człowiek zaczyna rozumieć, że świat nie jest taki prosty. Jeśli ma problem ze zrozumieniem, z uświadomieniem sobie, że przed nim były miliony podobnych jemu buntowników i że Ameryki nie odkrywa, może potrzebować pomocy psychiatry lub jest jednym z przyszłych kandydatów do nagrody Nobla. Normalność stabilizuje ten świat, ale to nienormalni go pchają do przodu :wink:

3 polubienia

Ja bym powiedział: im jestem mądrzejszy, tym mniej wiem :wink:

6 polubień

W miare przybywania doswiadczen uwazam, ze wiem coraz mniej…

1 polubienie

Na twoim przykładzie tego nie widać. Raczej im starszy, tym chorszy.

2 polubienia

No to uuz teraz masz przechlapane)))

1 polubienie

@Szczery_do_BULU .Bo dopiero z wiekiem dostrzegamy ogrom wiedzy,ktorej nie przyswoilismy.
Niestety,czlowiek cale zycie sie uczy i glupi umiera.))

To by się nazywało niewykorzystanie życia do uzyskania logicznej, przejrzystej, uproszczonej świadomości, @elsie, @Szczery_do_BULU, @joko, @Leone_Marco,