Najbardziej znane zamachy

Dlaczego waszym zdaniem
postanowiono przeprowadzić
zamach na Johna F. Kennedy’ego
w dodatku nie strzelał byle kto
tylko był to zawodowy snajper
który wiedział, jak się obsługiwać
Z bronią.

Jedna z teorii mówi, że JFK nosił się z zamiarem ujawnienia wiedzy na temat UFO. Ktoś, kto miał coś w tej kwestii do powiedzenia był innego zdania, mianowicie takiego, że ludzie mają w to nie wierzyć a cały temat ma być po prostu bajkami, bzdurami, powodem kpin i niedowierzania. Po części tak teraz jest.

1 polubienie

Dlaczego?-teorii jest mnóstwo! ale dlaczego na Fidela było ponad 300 zamachów i żaden się nie udał.

1 polubienie

Jakie UFO chciał ujawnić prawdę o NWO globalnej dyktaturze i Iluminatach którzy do tego dążą

Teorii dlaczego i jak odstrzelono JFK jest dużo. Czy to UFO, czy niezbyt wygodny dla wielu styl uprawiania polityki (zimna wojna w apogeum)? Nie pierwszy i pewnie nie ostatni prezydent USA, który padl ofiarą zamachu.
Co do UFO? To scisle tajne, przed przeczytaniem spalić… do dzisiaj. I tak uwazam, ze polowa tego co “przedostaje się” do publicznej wiadomosci to zaslona dymna, a teoretycy starozytnych astronautów w postaci Daenikena czy Tsoukalosa to szkodniki. Ale to moze nie w temacie zamachów? Do tego, zeby ludzie się sami eliminowali walczac o władzę nie trzeba kosmitów :wink::stuck_out_tongue_closed_eyes:
A w ogóle jesli chodzi o dziwne smierci wielu przywódców politycznych to akurat ten zamach przypomina ciężka fuszerkę. Chyba, ze mial za zadanie zastraszyc konkretne srodowisko (czytaj rodzinke - mnozaca się w postępie więcej niz geometrycznym od połowy XIX wieku i stanowiąca poważna konkurencję dla innych podobnych)?

2 polubienia

Nie wiem, nie znam się na tem, zarobiony jestem… :person_shrugging:

Chciałem tylko nieśmiało zauważyć, że snajper to taki ktoś, kto z racji tego, iż snajperem jest, umie posługiwać się bronią palną. A już szczególnie zawodowy. A masło wszakże jest maślane…

A co do tego prezydenta, to ilu ludzi, tyle teorii. Każdy ma prawo do tego.

3 polubienia

Zamach na prezydenta nie jest w USA niczym specjalnie oryginalnym.I ten zamach wpisuje sie w tradycję,jesli tak to można nazwać.
Nie dorabiałbym mu filozofii bo najprawdopodobniej niczym sie nie wyróżnia.Ot Poludnie-Północ w nowszym wydaniu.A i obsesyjny wątek a’la zamach na Lennona,wchodzi w grę bo nie przypominam sobie by jakikolwiek z namierzonych zamachowców,był normalny.Od zamachu na Lincolna po Ali Agce…

2 polubienia

A kto jest normalny, zabijając?

1 polubienie

No ja pozwolę sobie…

27.11.1620. Warszawa, ul. Świętojańska przy kolegiacie św. Jana był zamach… Kto na szybkiego bez wiki uzupełni? Kto kogo i dlaczego usiłował zabić? Podałem mnóstwo danych, żeby nie było… :stuck_out_tongue: Czas start… :stuck_out_tongue_winking_eye:

2 polubienia

Zginął bo ktoś tak chciał. I dopiął swego

Ja wiem, i to bez Wiki. Z Wiki też bym wiedział, ale Wiki właśnie śpi, nie będę jej budzić…
Nieśmiało wspomnę o Zachęcie. Jeśli się pomyliłem co do miejsca, to trudno. Też bez Wiki więc mogłem…

2 polubienia

Akurat w tym zamachu nikt nie zginął. Ucz się historii swego kraju…, synu wyrodny… :stuck_out_tongue:

1 polubienie

Zachęta, to Eligiusz Niewiadomski i Gabriel Narutowicz. 16 12 1922. Źle spojrzałeś na podaną przeze mnie datę. Co do miejsca, to niewielka pomyłka, ale w czasie, to niecałe 300 lat.

1 polubienie

O zesz kurna… A chciałem się popisać, że wiem… Fakt na rokum nie spojrzałem a na resztę daty pobieżnie. Tak więc uczciwie nie wiem o jaki zamach chodzi… A nawet jak się domyslam, to nie napiszę bo znów źle może być… Ale uczciwie bez Wiki chciałem. Wszyscy świadkami…

1 polubienie

Piekarski?

1 polubienie

Z wyjątkiem zamachowca, ktory wił sie na mękach. Że ofiara miał byc krol noszący przydomek naczynia na zupe to pamietalam, ale ktory to juz gorzej.

1 polubienie

Jeszcze oficjalnie nie znam odpowiedzi, bo na razie, to czytam o babci tego napadniętego króla. Jak dojdę z czytaniem do niego, to wtedy będę wiedziała, że to na niego napadli :wink:

2 polubienia

Od tego zamachu powstało w Polsce bardzo znane przysłowie, o torturach i mówieniu głupot…Teraz już jesteś w domu.

3 polubienia

Gdybym ja chciał wymienić tu wszystkie zamachy, jakie znam od starożytności, skończyłbym klepanie w klawisze nad ranem w wersji optymistycznej. :grin:

1 polubienie

:+1: