Najgorszy lub najgłupszy film w ostatnim czasie?

Tez pomyślałem o tym przykładzie…
Tymczasem na True Movies leci od ponad pół roku,“The Waltons”.Rodzinna saga ktorej w Polsce chyba nie było…
Myślałem nawet ze to polubie ale juz dluzej sie nie da…Wyszedł z tego Domek na prerri dla nieco starszych i nawet kliemat przelomu lat 60/70 nie ratuje…

ale to jeszcze inne zjawisko - wokol niektorych filmow robi sie “kultowe zamieszanie” - sequele, prequele, seriale zwykle i animowane, komiksy, ksziazki, fankluby, maskotki…
szczyt paranoi to chyba Gwiezdne Wojny.
i moze jakies japonskie wynalazki, ktore profilaktycznie omijam szerokim lukiem.

2 polubienia

Ten"swiat" udaje mi sie ignorować…Ale oczywiście to ma wplyw na popularność która napędza produkcje.Stąd zamiast mówic o filmie,po paru zdawkowych zdaniach,z reguly unikających wartościowania lub bredniach o jakm to arcydziele w ogole gadamy,szybko i plynni przechodzi sie do tzw.box office…
I to juz nie tylko Ameryka.Na Sony Movie channel,jest taki przerywnik"filmowy",będący karykaturą filmowego magazynu.Recepta?Box,office,czerwony dywan,efekty specjalne…
Aby mowic o tresci,trzeba miec nie tylko wiedze i zmysl obserwacyjny.Trzeba miec jeszcze albo odwage albo…pozwoleństwo od wytwórni…
I tym sposobem troche sie od sztuki oddalamy :frowning_face:

2 polubienia

Powiem tak wszystkie seriale na hbo po 6-7 odcinku nie dają się oglądać.

W ostatnich 10 latach oglądałem tylko jeden serial: Ranczo.

1 polubienie

Wszystkie horrory !!! :nauseated_face: - nie znoszę tego gatunku.
Ale za to dobry thriller, to jeden z tych, które wręcz uwielbiam.
Za SF też nie przepadam.
A konkretnie, to żaden konkretny nie przychodzi mi teraz do głowy, ale pomyślę o tym.
Ale wiesz co, zawsze spoglądam na obsadę i wiem jedno - są aktorzy/ki, którzy nie występują w kiepskich filmach. Może być lepszy, gorszy, ale zawsze “jakiś”, i mam pewność nie zmarnowanego czasu…

1 polubienie

Oflagowanie to zgłoszenie do moderowania. Zaś udostępnij link udostępnia link.

Nie mam pojecia o wspolczesnych serialach,z malymi wyjatkami.Ale przede wszystkim HBO,mam od grudnia dopiero i…Nie korzystam.
Szkoda mi jednak zycia na seiale.A jesli juz to wracam do tych z przed 1990-92,Piochus…

1 polubienie

Racja…
Własnie obejrzałem"zaległość",“Mulholland Falls”,który to film ktoś raczył przetłumaczyć jako…“Nieugięci”.I od razu biore w obrone Malanie Griffith.Zagrała drugoplanową blond żone którą oszukano.Jej huśtawka od zwykłości do złamanego serca,była CO NAJMNIEJ dobra.
Tymczasem dupki przyznaly jej zlote maliny dla najgorszej roli roku…Wrrrrr!!!
Poza tym,upieram sie jednak ze Twoja trafna opinia dotyczy jednak głównie starszych filmow.A goovno z mojego wstepniaka,jest tylko tego potwierdzeniem…

Juz kumam.Ale dzieki:)

Ja w Anglii,mam wiekszy wybor i znacznie wiecej wspomnien.Np Randall i duch Hopkirka:))No i partnerzy[R.Moore i T.Curtis]
Ranczo owszem.Plus swietny serial ze Sturem,“Belfer”!
Ale te nasze produkcje tv i tak traktuje jako 3 lige.To nie jest kino!

2 polubienia

Mało oglądam, jesli juz to to co lubię , wiec o glupi trudno. Ostatnio to hyl Smoleńsk - niestety ( nie wnikając w tematykę i politykę) byl po prostu nudny.

1 polubienie

Smoleńsk był tak sztuczny i tak zrobiony na siłę że chyba za karę trzeba by było go oglądać.

2 polubienia

Wiem ze kiedys sie zlamie i z nieco zakurzonego juz,“poczucia dziennikarskiego obowiazku”,obejrze.Ale nie teraz!
Własnie obejrzalem ARCYDZIEŁO i przyznam ze jak na starego konia,jestem wrecz wstrząśniety.“Zabić drozda”,z Gregory Peckiem,z 1962 roku…

2 polubienia

Nie znam nikogo kto powiedziałby choc jedno slowo w obronie tego filmu

Oj tak! Masz rację arcydzieło

2 polubienia

Mnie pokusiło obejżeć historię roja. Też upolityczniony słaby film który zupełnie inaczej odebrałem niż chcieli autorzy.

1 polubienie

Cieszę sie ze podzielasz moje zdanie bo malo kto w ogole wie,o co chodzi…

Rzuce na to okiem bo to ponoć jednak,inna liga…Ale ostatnio,nie mam raczej ochoty na takie filmy.
To tymczasowe ale…Tak bywa:))

Może troszkę inna ale jednak taka próba pisania historii po swojemu. Mnie powiedział że żołnierze wyklęci to jednak mendy były.
Z kolei jeśli chcesz obejżeć coś ciekawego ale nie dla każdego polecę ci 2 filmy:
Córka Botanika
W rytmie serca.