Najmniej szanowane zawody

Jakie są według Was najmniej szanowane zawody świata? Czy np zawód prostytutki męskiej jest bardziej szanowany, czy mniej niż gostka dającego mandaty za parkowanie, czy mniej szanowany?
Kiedyś zaparkowałem przed przychodnią lekarską, lał deszcz, a córka miała gorączkę. Była 8:53, a do dziewiątej jest zakaz. Wszedłem, żeby jej pomóc z rejestracją, a gdy wyszedłem po 4 minutach już miałem mandat na $150. Te scoorwiele się ustawiają zawsze w takich dobrze płatnych miejscach i tylko czyhają na ludzkie nieszczęście. Albo te łajzy na prześwietlarkach na lotniskach. Pracują za marne pieniądze, ale mogą każdemu coś kazać. Kręci tych “ochroniarzy” ta “władza” i z niej korzystają, na przykład, żeby ukraść twoje pamiątki…
No to jakie są te zawody?

6 polubień

Jak szukasz policjanta to zle zaparkuj… Skad ja to znam?
Kazdy ma chyba jakas hierarchię zajec, ale jak zycie pokazuje nawet kaci miewaja ludzkie odruchy.

3 polubienia

A sprzedawcy używanych samochodów? :wink:

1 polubienie

zawody miłosne

:rofl:

8 polubień

Polowanie na mandaty to dotad byla polska specjalnosc.I doslownie kazdy o tym wiedzial.Teraz piszesz ze za wielka woda to samo…
Nie prowadze statystyk ale nad jednym ubolewam niczym Norwid.
Jest dla mnie epokowa katastrofa to,jak sie traktuje nauczycieli.Powinni stanowic elite a sa popychadlem.Juz nawet trudno ich porownywac z tymi za komuny.Wtedy jeszcze bylo o czym mowic…Dzisiaj mamy taka sytuacje ze z pewnoscia kiedys jako spoleczenstwo,za to zaplacimy.

7 polubień

Czasem potencjalni mordercy? Zwlaszcza w krajach gdzie nie ma obowiazku sprawdzania stanu technicznego aut tak restrykcyjnego jak w wielu krajach europejskich.
Wtedy mi sie przypomina ten dowcip o polskim blacharzu samochodowym, ktoremu dano polamana wiate przystankowa do wyklepania. W koncu zapytal co to za model byl, bo co wyklepie to mu wlasnie wiata wychodzi.

4 polubienia

Do wora z nieszanowanymi zawodami wrzuciłbym komornika … :crazy_face:

5 polubień

To nie od zawodów zależny, bo każdy potrzebny jest, ale od ludzi je wykonujących.

7 polubień

Każdy, nawet ten wlepiaający mandat za złe parkowanie, stara sie wykonać swoje zadanie rzetelnie. Chleb upieczony przez nierzetelnego piekarza najwyżej bedzie niezjadliwy, ale co się stanie jak pilot samolotu lub kontroler lotów podejdzie do swoich obowiązków nierzetelnie?

5 polubień

To już wykracza poza temat. Zresztą, nawet nierzetelny pilot ma instynkt samozachowawczy. Gorzej z kontrolerem.

3 polubienia

Jest też coś takiego jak ludzkie odruchy. Można np. pouczyć i też jest to rzetelne wykonywanie zawodu.

4 polubienia

Funkcjonariusz może odejsć od egzekucji przepisów tylko w przypadku, gdy wykroczenie nastapiło w skutek wyższej konieczności.

W twoim przypadku ta konieczność nie wystepowała. Pod Twoją nieobecność, było wprawdzie komu, ale nie było kogo pouczyć.

Najmniej szanowane są te które wiążą sie z presją, naciskiem, zarobkami nieproporcjonalnymi do wykonywanych zadań i kwalifikacji, cierpieniem innych. Komornik, polityk.
Jest jeszcze inna kategoria nieszanowania - ze względu na wstyd i niewdzięczność - sprzątaczka, śmieciarz, ci od szamba, grabarze, kasjer itp.

4 polubienia

Szanuj swój zawód, bo życie zrobi ci zawód.

4 polubienia

Ty czujesz zawód z powodu zawodu?

2 polubienia

@Devil @benasek zmienilibyście zdanie o komorniku, gdybyście sami musieli zlecić mu wyegzekwowanie Waszych należności.

2 polubienia

Ja czuję zawód, jak w sklepie nie ma tego piwa, które chce kupić.

2 polubienia

To samo napisać chciałem, choć moje doświadczenie z komornikami nie są najlepsze.

1 polubienie

Tak jeśli ci do których by poszedł sami zawinili. Ludzie lubią im utrudniać, są agresywni, nie wpuszczają ich, trzymają się kurczowo lokalów za które nie płacą i które rujnują.

Nie jeśli taki komornik nie okazałby odrobiny empatii. Oni pracują z ludźmi a nie skrzyniami do przestawiania. Byli już tacy co brali wózki inwalidzkie i respiratory chorym ludziom.

3 polubienia

Czyli miałem rację w swym powyższym komentarzu. Wszystko nie od zawodu zależy, ale od charakteru.
Jak to mówią? - Prostytutka to zawód, a kuwra, to charakter…, czy jakoś tak.

4 polubienia