Neurolog, Kręgarz czy Ortopeda?

Od kiedy przyjechałem do Polski spadają na mnie jakieś plagi egipskie czy coś.
Najpierw rodziłem kamień nerkowy, teraz od dwóch dni boli mnie w plecach między łopatkami, blisko karku i nie mogę zginać głowy w dół.
Podejrzewam, że to od mojej pracy, gdyż dwa miesiące stałem przy stole zgięty i czułem tam właśnie jakieś pieczenie, ale teraz to masakra.
Tylko właśnie nie wiem do jakiego lekarza mam z tym iść.
Muszę iść do lekarza bo dzisiaj już 3 dzień i żadne maści ani tabletki nie pomagają.
Który będzie odpowiedni?

1 polubienie

Zaczelabym od neurologa ortopedy

1 polubienie

A ja od ogólnego, żeby ocenił i dał skierowanie, gdzie trzeba.

3 polubienia

Do neurologa. I najlepiej od razu do masażysty, najlepiej takiego który zna się na terapii manualnej.

Jeśli na NFZ to zdaje się rodzinny musi dać skierowanie do neurologa :thinking: Jeśli bardzo Cię boli nawet rodzinny może przepisać coś przeciwbólowego i przeciwzapalnego w zastrzyku - zrobią od ręki w przychodni. Szybko pomaga.

1 polubienie

normalny pierwszego kontaktu da do neurologa ortopedy od kregoslupa. podobno od 1 kwietnia znosza limity lekarzom specjalistom, moze nawet ich zaszczepia w trybie nadzwyczajnym? zeby porad przez telefon nie udzielali?
jesli to prawda i ludzie przywykna to jest koniec NFZ w obecnej postaci - bo moze sie okazac, ze kolejek byc nie musi, a i byc moze panstwowy nadzor ograniczy wplywy prywatnych spolek medycznych, ktore w przuplywie rozpaczy oddadza sie w rece duzuch firm ubezpieczeniowych (a co pomarzyc nie mozna?)
kolego @Descretus nie przejmuj sie - to forum tak ma, ze odstepstwa i wolne skojarzenia nie sa karalne. :upside_down_face:
a stan zdrowia zarowno fizycznego jak i psychicznego jest podstawa.

1 polubienie

Mam czas załatwić to do połowy marca. Na NFZ załatwiłbym to prawdopodobnie do połowy marca ale gdzieś 2025 roku.

1 polubienie

Ortopeda. Mile widziany rezonans. Pewnie prywatnie będziesz musiał zrobić. U mnie toto kosztuje 450 zł.

Zmień te robotę.

1 polubienie

Powiedziałbym że nadwerężony został kręgosłup szyjny. To jest sprawa neurologiczna i do rehabilitacji. Masaże, fizjoterapia, gimnastyka. Ale zacząłbym od POZ.

3 polubienia

Wygląda na nerwoból, nadwyrężenie. Nieraz mam podobnie po pracy, tyle że na 3 dzień przechodzi. Mam awaryjnie tabletki p.bólowe, ale to już ostateczność. Daję sobie do tygodnia ich nieużywania, i ewentualnej porady lekarki

Moim zdaniem ortopeda

@okonek Problem jest taki że wizyta z NFZ-u jest gorzej płatna i dlatego lekarzowi bardziej się opłaca przyjmować prywatnie. Kolejki z NFZ-u jak były tak są. Jeśli chodzi o teleporady i czaty medyczne to czasem bardzo się przydają.

1 polubienie

choera jest i to zaczyna sie u zrodel

A może to kac?

System jest chory. Podatkowy

Ee tam od razu kac? Od tego specjalistow jest duzo, tanio biora, byle na piwo wystarczylo

1 polubienie

Żartowałem. Nie wyczułaś?

Ja caly czas zartuje
Taki czarny humorek

1 polubienie