Nie było nas był las?

4 polubienia

Z kolegą @benasek pisaliśmy o tym już na forum. Za to barbarzyństwo też można podziękować tym, którzy wybrali tę pisowską bandę. Do Niemiec sznurem jadą polskie dłużyce z pniami drzew. Ci co bredzą o kolonialiźmie unijnym, niech się dowiedzą, że to PiS teraz stosuje politykę kolonialną. I to z własnego kraju.

Była głośna awantura o LexTVN, a tym czasie po cichu przeszła w sejmie LexIzera dotycząca wyrębu lasów. Teraz mogą rąbać ile się da.

5 polubień

Dokładnie … Wspominaliśmy o ty wiele razy.

Wystarczy spojrzeć na satelitarny podgląd lasów w Polsce i Niemczech …
Na szczęście każda zaraza ma swój koniec.

5 polubień

To co się dzieje u mnie kawałek za wioską to tragedia. Przy drodze jest las i owszem ale w głębi już potężne puste połacie.

2 polubienia

Ludzkość to szarańcza

1 polubienie

Pisalem i bez tego wglądu ze za kazde ścięte drzewo w celach handlowych lub bez innego uzasadnienia,karałbym jak za stosowanie gwałtu lub przemocy fizycznej!
Inaczej w końcu spelnią sie prorocze sceny z filmu Rapa Nui
Dlaczego dosłownie NIKT tego nie rozumie i nikt nie traktuje poważnie???
Jakies pierdoły zielonych obłąkańców o pudelkach plastikowych a na temat tego co na serio jest bezpośrednio istotne dla planety,nic… :rage:
Tutaj nie ma"biedny-bogaty".Wystarczy nie nieszczyć i nie wrzucać śmieci do morza.To może każdy.Nawet etiopski pirat czy koreański komuch…

2 polubienia

@birbant @benasek a ja postanowiłem sprawdzić, jaką część prawdy mówicie. I dlatego przypomniał mi się ten wykres:

https://www.polskawlesie.pl/wp-content/uploads/2018/12/Powierzchnia-las%C3%B3w-i-lesisto%C5%9B%C4%87-1923-2014.jpg

pokazujący, jak między końcem wojny a rokiem 1970 w Polsce przybyło jakieś 2 miliony hektarów lasów. Przez te 50-75 lat drzewa w tych nowych lasach rosły sobie, jak to drzewa mają w zwyczaju. Sosna, która stanowi dobrze ponad połowę łącznego polskiego drzewostanu, po 50 latach rośnie coraz wolniej.

Więc na tej podstawie mówię: samo wycinanie drzew niewiele znaczy. Akurat teraz jest dobry moment żeby ściąć drzewa posadzone za głębokiej komuny, które przez ten czas osiągnęły najbardziej ekonomiczne do wycinki rozmiary. Sprzedajemy później to drewno Niemcom, bo Niemcy lepiej płacą, a z powodu bycia częścią rynku unijnego nie możemy wprowadzić barier dla eksportu. Branża drzewna też protestuje przeciwko eksportowi, o wycince nawet się nie zająknąwszy. Tylko że na to trudniej się złościć… :wink:

Zresztą to w miarę łatwo sprawdzić. @anon18020312 jakie drzewa wycinają? Jesteś na miejscu, może nawet już to wiesz. Próbka o liczebności N=1, ale zawsze to coś… :wink:

Raczej PiS. Choc oni tylko kultywują tradycje.
Ministrowie polujacy na ginące gatunki (Cimoszka na Ukrainie)
Prezydent wraz z malzonka promujacy kulture bigosu.


Tak to wygląda, że ja mówię wszędzie – tak poluję z moim i synami i z moim zięciem i swoimi przyjaciółmi. Na szczęście polowanie nie musi polegać na strzelaniu . Więc jestem, uczestniczę w różnych miłych sytuacjach, ale to jest trochę jako piwo bezalkoholowe
O Szyszkach herbu stodola to pisać nie warto. Pradu szkoda.

2 polubienia

Te wykresy niczego nie wnoszą i nie udowodniają. Zaczęła się legalna, regularna rzeź lasów. Całymi obszarami. I ja to na własne oczy widziałem. Drzewo wycina się, kilka minut, odrasta kilka lat. Nieprawdą jest, że tną drzewa, które do tego się nadają. Rąbią, jak leci. Zwykli leśnicy są przerażeni, ale morda w kubeł. Wiem, coś o tym, bo lipiec i sierpień spędziłem przy Puszczy Goleniowskiej, więc propagandy nie siej. A ta twoja branża drzewna jest tak samo obsadzona PiSem, jak wszelkie inne branże państwowe.

Jest największa dziura budżetowa w historii kraju. Więc łatać czymś trzeba. Aby na dziś, a po nas choćby potop.

4 polubienia

Powiedziałeś co miałeś do powiedzienia, a teraz udowodnij że masz rację. Mówić z pewnością w głosie to i ja potrafię… :wink:

Widzę, że zabrakło argumentów. Nie mam zwyczaju wklejać żadnej propagandy. I nie ma znaczenia czy tu będę coś udowadniał, wobec katastrofalnych faktów. Napisałem co wiem i widziałem, a. że ktoś jest ślepy i głuchy, to już nie moja sprawa.
Zapewne, według ciebie, polskie finanse kwitną, nie ma inflacji, a Polska jet 10 gospodarką świata dzięki Kaczyńskiemu. Żyj sobie dalej tymi złudzeniami, mnie nic do tego.

2 polubienia

Powiedzialbym ze znacznie dluzej…I byla to jedna z pierwszych rzeczy jakich uczyli mnie w podstawowce na lekcjach przyrody.

2 polubienia

Birbancie, marnujesz czas. Ja z faktami się zgadzam. Więc dla jasności powiem: udowodnij swoją ich interpretację… :wink:

Czyżbyś nie wiedział, że czym innym są fakty, a czym innym interpretacja? Jeżeli gdzieś widziałeś w moich komentarzach jakiś ślad interpretacji, to znaczy, że widujesz rzeczy, których nie ma. No cóż, trudno z sensem z taką osobą dyskutować. Więc daruję sobie ten trud bo będzie bezowocny. Tyle z mojej strony.

3 polubienia

Więc ci powiem.

Twoja interpretacja jest taka, że rząd niszczy lasy dla doraźnych korzyści. Zaprzeczysz? :wink:

To nie jest moja interpretacja, to jest FAKT.

Wszystko w temacie.

2 polubienia

No to do następnego. Faktów pod dostatkiem, dla wszystkich wystarczy… :wink:

Czyzbys malezal do osob, dla których Jeśli teoria nie zgadza się z faktami, tym gorzej dla faktów?
Co prawda z Heglem problemy mieli wszyscy z Marxem na czele :joy::joy::joy:

2 polubienia

Jak ktoś próbuje zrozumieć Hegla, to sam sobie jest winien… :wink:

Tu gdzie obecnie robię to widzę to naocznie ile tego drzewa wyciętego idzie do przerobu i za granice, plac do drzewa to wykupiona w 90 % wioska z ludźmi którzy tam pracują / reszta pracuje za granicą, w kraju nie zostają nawet trociny czy korzenie wyciętych drzew. Polaki nie nadążają, pomagają Ukraińcy z całymi rodzinami, śpiący na 2 halach wielkości boisk do piłki nożnej, takich hal jest więcej, i przy maszynach, budują swoją dużą oczyszczalnie i elektrownie by na otarcie łez tych ludzi podłączyć do świata, nasza ekipa robi im hydraulikę - woda, kanaliza itd by mieli warunki na XXI wiek a nie XVIII wychodki i studnie. Firma Hiszpańska z mieszanym kapitałem / dopuszczonym polskim by było łatwiej nazbierać zagranicznych kredytów i kapitału. Nie napiszę ile naliczyłem wysyłki z 1 dnia, by sobie nie psuć reszty dnia itd

1 polubienie