Nie da ci

Nie da ci Świątek, nie da ci Hurkacz, tego, co może dać ci Linette :joy: :joy: :joy:.
Absolutnie fantastyczna!

6 polubień

Właśnie skończyłem oglądać. :+1:

3 polubienia

Ona tą wygraną zarobiła więcej kasy z gry, niż w dotychczasowych występach na kortach w całym życiu. A niech jej idzie jak najlepiej. W końcu w tym wieku dużo gry jej nie zostało, może 5-8 lat max.

1 polubienie

Dotąd najtrudniej było uwierzyć ze Magda może wygrać kilka znaczących meczy pod rząd…I to tez dopiero polowa turnieju…Ale jeszcze takiej Magdy nie widziałem!
No i…Poznanianka!!! :smiling_face:

4 polubienia

z Lionu… :slight_smile:

Urodzona w Poznaniu.Jednym z jej trenerów był mój kolega. Krótko ale był.

3 polubienia

Jedna z moich córek urodziła się w Niemczech. Gdy jeden Niemiec powiedział, że jest w takim razie Niemką, to zapytałem, czy jak kura zniesie jajko w chlewie, to się z niego wykluje świnia. Nie spodobał mu się z jakiejś dziwnej przyczyny mój żart. :joy: :joy: :joy:

No ale to nie ma nic wspólnego z faktem, że to Pyrka z Lionu :slight_smile:

3 polubienia

Jej zdrowie
:+1::beer:

2 polubienia

W Niemczech obowiązuje prawo krwi. W Stanach prawo ziemi.
Mnie się jednak wydaje, że Magda wygrała tylko dlatego, że nosi buty o takim samym rozmiarze jak moje i na chrzcie nadano jej takie samo imię, jak mojej byłej. Jakby przegrała, to dla niepoznaki nosiłbym buty o jeden numer za duże/za małe i używał drugiego imienia mojej ex.

.czy mogę się poczuć jednym z ojców sukcesu Magdy.
:thinking:

2 polubienia

Dzięki! :joy: :joy:

1 polubienie

You welcome :rofl: :rofl:

1 polubienie

Wytłumacz to mojemu synkowi który według tego prawa powinien być obywatelem polskim a ma od urodzenia (w Berlinie) obywatelstwo niemieckie…
Osobiście sprawę tego obywatelstwa załatwiałem.

Prawa się kolego zmieniają… Jest już teraz nieco inaczej.

2 polubienia

W Hiszpanii też jest pokrecone jesli chodzi o dzieci urodzone na terytorium metropolii. Jeszcze inne urodzone w dawnych koloniach i zupelnie popierniczone w kwestiach potomkow emigrantow Hiszpanow do wnuka włącznie.
Mozna powiedziec, ze brak wyjątków jest wyjatkiem :joy::joy::joy:

2 polubienia

Którego obywatelstwa? Polskiego, czy niemieckiego?

2 polubienia

Niemieckiego. Musiałem pojechać do urzędu niemieckiego i zgłosić fakt że urodziło się dziecko. Mógł to rowniez zrobić szpital, ale zrobiłem to ja. Po ok 2 tygodniach otrzymaliśmy dokument.

3 polubienia

Twoje narodziny też zostały zgłoszone do USC w Polsce przez Twoich rodziców. Tam urzędnik wpisał w dokumenty Twoje imię, które rodzice dla Ciebie wybrali. Tak samo jest w Niemczech. Nihil novi.

Jeśli Ty masz obywatelstwo niemieckie, to dzieciak z automatu też takie będzie miało. Prawo krwi. Jeśli nie masz obywatelstwa niemieckiego, a dziecku przyznali takie, to wydaje mi się, że Niemce przywłaszczyli sobie polskiego dzieciaka.
Jak wam zależy i nie zrzekaliście się polskich obywatelstw, to w Polsce możecie dla dziecka załatwić też obywatelstwo polskie. Moja córka, podobnie jak ja, posiada dwa obywatelstwa.

2 polubienia

Paszportów, jak sie to daje zalatwic juz w dziecinstwie to nigdy nie za dużo.
Wlasciwie chyba jedynym krajem, o ktorym więcej sie mowi w kontekscie restrykcyjnego prawa ziemi to USA i przy okazji wyborow prezydenckich. :stuck_out_tongue_winking_eye: I ostatnio imigrantach z poludnia.

1 polubienie

A polskiego nie ma?

Ciekawostka co do obywatelstwa USA - podwójne jest możliwe tylko dla osób, które obce mają na skutek urodzenia (obojętne, czy wg ziemi czy krwi) i dostaną amerykańskie. Jeżeli masz obywatelstwo USA a chcesz otrzymać obce, to wedle prawa musisz zrzec się obywatelstwa USA.

1 polubienie

W wielu krajach - w tym w PL mozesz miec kilka paszportów, ale i tak na terenie Polski jestes jej obywatelem i nikim innym. Ktorej przynaleznosci nie tracisz, chyba, ze sie sam zrzekniesz lub jesteś sierota po komunie, kiedy decyzję o zamieszkaniu na stałe za granicą plus posiadanie obcego paszportu nazywano zdradą i obywatelstwo odbierano. Znam kilka osob, ktore po 1990 musialy i chcialy przeprowadzic procedure ponownego
“zostania Polakiem”.

1 polubienie