Nie ma czegoś takiego jak osoby z ,,górnej półki''?

Takie dzielenie ludzi. Kena postawiłabyś na górnej półce?

Hmmm,ja jestem spod lady. Deficytowy. :grin:

1 polubienie

Ta górna półka to dla każdego jest inny typ człowieka.

wiesz co, teraz już mi obojętne. Przekonałam się, że jest lachudra

To pewnie lepiej…

ale jak następny taki będzie… nikomu nie ufam już

Nie martw się, różni są!

Owszem…Spotykałam się ze spokojnym i był nudny i w ogóle nie pasowaliśmy do siebie. Z facetami tak dziwnie jest, że mają w pakiecie z byciem ciekawszym bycie łajza.

Nie ma osób z górnej półki, to tylko my im nadajemy taki status. Zazwyczaj to osoby, które nie tylko mają talent, ale potrafią z niego korzystać. Większość z nas ma coś swojego, tylko często nie korzystamy.

2 polubienia

ja probowalam wielu rzeczy i nadal nie widze zebym miala do czegos talent

1 polubienie

Czy ludzie są towarem na sprzedaż? Gdyby mi ktokolwiek powiedział, że jestem z jakiejkolwiek półki:górnej, dolnej czy środkowej, to byłoby mi bardzo dziwnie. Czułabym się jak ktoś wystawiony na sprzedaż. Nie byłoby to przyjemne uczucie :thinking:

3 polubienia

Czasem szukamy nie tam gdzie powinniśmy, a czasem warunki nie sprzyjają… Dajmy na to: masz talent do golfa, ale nie trafiasz na pole…

1 polubienie

To raczej przenośnia, że ktoś jest dla nas z górnej półki. Taka forma komplementu.

5 polubień

Rozumiem to doskonale, ale to jakieś takie dzielenie ludzi, klasyfikowanie ich. :slightly_smiling_face:

1 polubienie

Ale wszyscy to robimy. Na fajnych i niefajnych, na mądrych i głupich, ładnych i brzydkich, grubych i chudych… Ważne żeby nie przesadzać z ogłaszaniem tego :wink:

4 polubienia

W sumie, to masz rację, ale… No nie jest to fajne.

2 polubienia

ale czasami albo często nawet ludzie tak siebie traktują… zwłaszcza w związkach

1 polubienie

Andi - wiem, że tak jest. Wszystko się "szufladkuje. Ludzi też. Staram się tego nie robić, ale czasem myśli same zaliczają kogoś do jakiejś grupy.To jest podświadome. Uważam jednak, ze świadomie i głośno nie należy tego robić. Takie dzielenie ludzi jest nie fair, bo podział zwykle jest na lepszych i gorszych.

1 polubienie

I nawet jakby kazdy mowil, ze to jest zle to wiekszosc spoleczenstwa tak robi.

iii tam u mnie na gornej polce dzialu srodki czystosci w markecie stoi najtanszy papier toaletowy, a te sliczne nawilzane chusteczki do 4 liter na samym dole. przyczyna prozaiczna - na gorze najwiecej miejsca, a najtanszy najszybciej sie sprzedaje i nie nadazyliby z uzupelnianiem.

2 polubienia