Nie myślicie że ojciec śmiertelnie postrzelonego Adama C, zachowuje się.... "nieharmonijnie"

Gdyby to był mój syn, pewnie że tak!

No właśnie… Ale myśląc “na trzeźwo” tak jak słyszysz te wszystkie informacje, to nie powinien iść do więzienia? (według ciebie) Bo nie zrozumiałem trochę twojej pierwszej odpowiedzi.

@okonek
@GumowyKrokodyl
Strzelal do biegnacego???
Z tego co wie i co pisalam: strzelac wolno tylko gdy jest zagrozenie zycia (tak jest u nas).
A strzelac tylko dlatego ze ucieka - to juz dla mnie nowosc, ale takich “nowosci” obserwuje w Polsce coraz wiecej.
W obu linkach nie ma nic o przebiegu akcji i dlaczego ta akcja
Dziwie sie jednak, ze mnie ta sprawa interesuje. Moze dlatego, ze zanim mnie z Polski “wyproszono” mialam niezbyt mile doswiadczenia z policja
I co policjanta nie ukarano?

2 polubienia

Strzelał do uciekajacego i nie reagującego na polecenia.
Dodatkowo mogło dojść takie coś ze uciekający nagle obraca się i wkłada rękę do kieszeni…
To można traktować jako zagrożenie.
Poza tym nie strzelał po to żeby zabić.

Cytuje:
– “Należy pamiętać, że każdy, kto podnosi rękę na policjanta, znieważa go lub oczernia w oczach opinii publicznej, powinien liczyć się z konsekwencjami prawnymi i zdecydowaną reakcją ze strony Policji” – podsumowują policjanci w oświadczeniu
To co zacytowalam i twoje uwagi ze mogloby… sa dla mnie nieprzekonywujace
Nie widze powodu dla ktorego Policjant moglby strzelac
Powiedzmy ze obraze policjanta a potem wloze reke do kieszeni - to on moze mnie wtedy zastrzelic???
Przypomina mi sie stan tak zwany wojenny
Koncze, bo nie chce sie denerwowac

1 polubienie

@okonek
Dyskusyjne? w Polsce
U nas nielegalne

Nie włożyć rękę do kieszeni tylko wyciągac coś z kieszeni, i nie zastrzelic tylko strzelić…
Nie legalne w Niemczech? Policjant może strzelić w sytuacjach zagrożenia w każdym kraju i tak mogło być tutaj(niewiadomo jak było)… Jeżeli było tak jak pisałem wyżej… Przecież policjant nie stał i nie celowal w uciekający punkt tylko go gonił… Był gora kilka metrów za nim

1 polubienie

Z opisu nie wynika ze byla sytuacja zagrozenia
Ale nie chce juz dyskutowac. Pozostanmy kazdy przy swoim zdaniu jak dwie kulturalne osoby

1 polubienie

Dlatego napisałem że nie wiem jak było, tylko wyobrażam sobie jakąś wersję wydarzeń przy której policjant mógł oddać strzał ( że zły strzał to inna sprawa xd) bo nie wierzę że strzelil jeżeli nie było to konieczne.
Ale w ogóle w tym temacie nie chodzi mi o policjanta tylko karę dla niego. Nawet jeżeli policjant przekroczyl uprawnienia to nie powinien iść do więzienia jak jakis bandyta, który strzelił by bo chciał zabić swoją ofiarę…

1 polubienie

Tak, powinien. Zabił człowieka. Żadne okoliczności go nie usprawiedliwiają. Przekroczył granice obrony koniecznej.

2 polubienia

Tak samo jest w tej chwili, cała masa pisiaków myśli że robi dobrze…
Trzeba tylko odrobiny inteligencji, żeby nie być ciemną masą.

1 polubienie

Kto myśli że robi dobrze? Przecież każdy polityk pis czy PO wie co robi, a nie myśli że robi dobrze bo jest ciemna masa a robi źle…

glupoty Wasc opowiadasz - moze w USA uliczny diler (o ile nim byl) chodzi ze spluwa w kieszeni, ale w Polsce???
predzej mogl podejrzewac, ze jakis noz ma - ale w takim razie po co gonic? ciekawe czy oddal strzal ostrzegawczy? smierdzi to wszystko.
a co do tego, ze newsolapy sie na to rzucily jak sepy? przykre to, ale kodeks postepowania karnego mozna podrzec i w WC spuscic jesli dochodzi do takich przeciekow w trakcie dochodzenia - nie tylko w tym przypadku zreszta.

1 polubienie

Nie ważne co miał w kieszeni… Mógł mieć nawet granat więc policjant mógł się tak zachować :rofl:

nie mogl i tu caly problem - jak teraz go wybronic?

Jak nie mógł? Problem jest jedynie taki ze pacjent nie przeżył… Gdyby przeżył to nie było by tematu…

tez bylby temat - moze nie tak nosny dla newsolapow - kazde uzycie broni jest (albo przynajmniej powinno byc) dokladnie przebadane pod katem legaknosci i koniecznosci.

Nie było mnie przy tym, ale czytałam, że chłopak był podejrzany o dilerkę, w momencie wymiany. Nie zatrzymał się do kontroli, zaczął uciekać, ale chyba odwrócił się do goniącego go policjanta i wyjął nożyczki. Policjant chciał go zatrzymać, bo gdyby uciekł to razem z dowodami. Dlaczego strzelił? Ile razy? Czy wzywał do zatrzymania się? Nie wiem. To tylko wiem, co z mediów. A jak było naprawdę? Chłopak podobno znany już był policji. Szkoda go i rozumiem rozpacz ojca, ale nie osądzam nikogo, bo nie znam faktów, tylko plotki.

1 polubienie

No bo wlozenie reki do kieszeni to nie jest (podczas rozmowy) grzeczne!..

1 polubienie