Nie siadaj na kamieniu…

te u mnie to jest podwojna szeroka deska - tyle, ze twarde to.
ale jak na grubszym poskladanym reczniku plazowym to wygodne.

1 polubienie

Ja słyszałem żeby nie siedzieć na ziemi bo coś tam coś tam…

dr n. med. Agnieszka Padjas
specjalista chorób wewnętrznych
Klinika Alergii i Immunologii Collegium Medicum UJ

“Dostać wilka” oznacza zakrzepicę żylaków odbytu (zakrzepicę guzków krwawniczych) lub zapalenie splotów limfatycznych okołoodbytniczych. Obie te choroby objawiają się bólem o różnym stopniu nasilenia, czasami także świądem w okolicy odbytu.

Czasami określenie “dostać wilka” używane było także w odniesieniu do zapalenia pęcherza moczowego, objawiającego się częstym oddawaniem moczu, pieczeniem przy oddawaniu moczu i parciem na pęcherz. Zakrzepicę żylaków odbytu leczy się poprzez ich wycięcie w znieczuleniu miejscowym, nierzadko dolegliwości bólowe ustępują samoistnie i nie wymagają leczenia inwazyjnego. Natomiast zapalenie pęcherza leczy się lekami odkażającymi drogi moczowe (np. furazydyną) lub antybiotykami.

4 polubienia

jak maja startowac ze skalpelem, to chyba lepiej nie siadac? :slight_smile:

1 polubienie

Nikt… bo one nie są do korzystania, lecz po to by być namiastkami pomników. Wszystko musi być czyjeś… i na wieczną chwałę… Więc po co komu, zwykła, drewniana ławka, którą się do wieczności nie przechodzi?

3 polubienia

W Siemianowicach o ile pamiętam chcieli być lepsi od tych z Gdyni …

%C5%82awka

A dla chudzielców coś takiego znalazłem:

pomyslowe-lawki-16-89228de35d50b

6 polubień

No i pięknie. Ławeczka antylibacyjna, bo trunkowi się na niej na bank nie utrzymają :stuck_out_tongue:

2 polubienia

Te ławeczki, jeśli można je tak nazwać w ogóle, to bardziej takie podpieradła dla starszych osób, które męczą sie szybciej i słabną. Ławeczek takich powinno być więcej.

2 polubienia

W Kielcach ?

2 polubienia

Masz w pełni rację @humoreska. Starsi ludzie mają często trudności z siadaniem na, a jeszcze większe z wstawaniem z ławek niskich a czasem głębokich (gdy siedzenie jest pochylone w głąb). Dlatego dla ludzi dojrzałych którzy się już w życiu sporo nasiedzieli, potrzeba więcej takich ławek-oparć; ja takich jeszcze nie spotkałem.
Jednoosobowa ławeczka @benasek’a to albo żart, albo spełnienie specyficznych potrzeb niektórych, może nie w pełni sprawnych ludzi. Coś tam na tabliczce jest napisane ale nie wiadomo co.

Nie wiedziałem @anon86894402 że z Ciebie taki ironista.:astonished:

1 polubienie

Moze niekoniecznie drewniana, ale Tuwim nie pogardzil.

2 polubienia

Mnie mama mowila zebym nie siadala na kamieniu.O wilku ani slowa… :slight_smile:

1 polubienie

Ta ławka jest po to aby sie przysiąść na chwilę, przywitać mistrza, złapać Go za nos i pójść dalej.

Podobnej ławki doczekali sie Dwaj Starsi Panowie w doborowym towarzystwie, na skwerze artystów w Opolu.
6

4 polubienia

całkiem ładna, tylko dla egoistów :smiley:

1 polubienie

To są przysiadaki i opieraki i tak naprawdę chciałabym posłuchać starszych ludzi, czy rzeczywiście to coś im się podoba i służy.

1 polubienie

To jest wręcz niezbędne, moja mama ma POCHP i chorobę niedokrwienną serca, często musi przysiadać na… betonowych koszach na śmieci, ( piękny widok doprawdy) bo nie ma po drodze na czym usiąść. U mnie takich podpieradełek nie ma. Tak jak napisał Antykwa, starsi ludzie mają problem też ze stawami i z ławek ciężko nieraz wstać, musiałyby być nieco wyższe ławeczki też.

3 polubienia