Nieciekawie to wyglada...

No coz wcale sie niecdziwie,ze mlodzi nie garna sie do tego zawodu,praca odpowiedzialna,a zarobki, hmm.
U nas jest to zawod cieszacy sie prestizem,nawet sporo facetow wykonuje ten zawod.
No i z wyplaty mozna spokojnie zyc,to sa zarobki miedzy2a3tysÔéČnetto a nawet wiecej,w zaleznosvo od stanowiska.
Dodam,ze sluzba zdrowia we Wloszech,jest w 100%prywatna.

2polubienia

Tak płaci się za głupotę i nawet nie chce mi się tego czytać.
Po co likwidowali Licea Medyczne i tworzyli z nich szkoły dla opiekunek.
Dziewczyny, kt├│re chcia┼éy wybra─ç zaw├│d piel─Ögniarki nie mia┼éy si─Ö gdzie uczy─ç, a po studiach to pierniczy┼éy podciera─ç komu┼Ť ty┼éek. Taka jest prawda.
Teraz zaczn─ů ┼Ťci─ůga─ç Ukrainki.

11polubień

Ukrainki pojada do Niemiec.

5polubień

Otoz to, podobnie jest w NiemczechÔÇŽ

1polubienie

Dla mnie niech sami zakasaj─ů r─Ökawy ci, kt├│rzy zamykali LM i niech si─Ö teraz zajmuj─ů chorymi.
Jasne, ┼╝e wybior─ů kraj, kt├│ry lepiej p┼éaci.

3polubienia

Nie wiem co komu przeszkadzala Lcea MedyczneÔÇŽ:frowning:

3polubienia

Ja to wszystko obserwowałam i zastanawiałam się kiedy nadejdzie taki czas, że zabraknie pielęgniarek, no i doczekałam się.
A co oni teraz by chcieli, żeby zrezygnowały z emerytur i do łóżek pacjentów podchodziły o laskach?
Nie ma m┼éodych piel─Ögniarek i d┼éugo nie b─Ödzie, bo nie ma wystarczaj─ůcej ilo┼Ťci szk├│┼é.
Sami strzelili sobie w kolano, a teraz migiem zak┼éada─ç szko┼éy i kusi─ç odpowiedni─ů pensj─ů, a nie ja┼ému┼╝n─ů.

5polubień

Teraz piel─Ögniarka musi mie─ç studia, wi─Öc szko┼éy s─ů. Bo s─ů kierunki piel─Ögniarskie. Tylko mo┼╝e maj─ů gdzie┼Ť pracowa─ç za ┼Ťmieszne pieni─ůdze, skoro Niemcy, Anglia, W┼éochy, Szwajcaria ch─Ötnie im dadz─ů etat.

4polubienia

Dlatego maj─ů teraz to co chcieli, wielkie goowno.
Komu si─Ö chce studiowa─ç, ┼╝eby zajmowa─ç si─Ö chorym i do tego za tak marne grosze.
Na zachodzie s─ů inne zarobki i tam piel─Ögniarki maj─ů wy┼╝sze wykszta┼écenie, ale te┼╝ lepsz─ů p┼éac─Ö.

3polubienia

W moim zawodzie jest podobnie.
Młodych nie ma.
Do mnieÔÇŽstarego SMOKA m├│wi─ůÔÇŽ m┼éody albo ch┼éopiecÔÇŽ
Ale nie przyznam si─Ö ile mam lat ÔÇŽ :wink:

2polubienia

Smoki nigdy sie nie starzejaÔÇŽ:slight_smile:

2polubienia

@Bocca-Luponiskie zarobki,to byl problem od zawsze w tym zawodzie.
Moja mama i Babcia,byly pielegniarkami,niestety odeszly z zawodu,ze wzgledu na zarobki.
Ale mama do konca zycia,dawala zastrzyki,pomagala chorym,
Nawet lekarka rejonowa wystawiala jej recepty in-blanco,w naglych wypadkach,by mogla podac potrzebny lek.

2polubienia

Piel─Ögniark─ů jest si─Ö ca┼ée ┼╝ycie, ma si─Ö to powo┼éanie we krwi :wink:
Nigdy nasi włodarze nie potrafili pielęgniarek docenić, aż doprowadzili do ich upadku.

4polubienia

B─Öd─ůc ostatnio w kraju spotka┼éem znajom─ů piel─Ögniark─Ö. W┼éa┼Ťnie zosta┼éa emerytk─ů i prawie ze ┼ézami w oczach ┼╝ali┼éa si─Ö, ┼╝e najgorsze, co w ┼╝yciu zrobi┼éa, to zaoczne studia podczas pracy. Nie do┼Ť─ç ┼╝e op┼éaci┼éa je z w┼éasnej kasy, nie do┼Ť─ç, ┼╝e dosta┼éa za nie skromniu┼Ťki dodatek, to jeszcze emerytur─Ö dosta┼éa i┼Ťcie g┼éodow─ů. By nie zdechn─ů─ç jak to ona stwierdzi┼éa, b─Ödzie musia┼éa jeszcze kilka dy┼╝ur├│w na emeryturze wzi─ů─ç. Ku┼║wa, to jest chore! A mia┼éo by─ç tak pi─Öknie ÔÇŽ

4polubienia

Tak jest dokladnie,a to podstawa dobrze dzialajacej sluzby zdrowia

2polubienia

Uwa┼╝am, ┼╝e Liceum Medyczne i kursy specjalistyczne w zupe┼éno┼Ťci by wystarczy┼éy, ale nie im si─Ö marzy┼éy standardy narzucone przez Uni─Ö.
Wszystko pi─Öknie, ale dajcie piel─Ögniarkom za to wy┼╝sze wykszta┼écenie godziw─ů pensj─Ö.

4polubienia

To jest mi─Ödzy innymi pok┼éosie przerwanej przez SLD reformy s┼éu┼╝by zdrowia. Postkomuni┼Ťci zniszczyli kasy chorych, ┼╝eby przej─ů─ç ciep┼ée posadki stworzyli NFZty i odwr├│cili spos├│b finansowania lecznictwa.

3polubienia

ma calym swiecie, a przynajmniej w wiekszosci krajow cywilizowanych jest cos takiego jak opiekun medyczny - co to chorym sie zajmie, szklanke wody poda, posciel zmieni, u mnie to nazywa sie asytent techniczny sanitarny - to cos wiecej niz salowa, a mniej niz pielegniarka - czesto bywa pierwszym krokiem w zakresie zdobycia wyksztalcenia pielegniarskiego czy nawet medycznego.
a i tak tez brakuje takich ludzi.

3polubienia

Kiedy┼Ť i u nas by┼éy asystentki piel─Ögniarek, ale to zamierzch┼ée czasy.
Teraz takie sprawy zrzucaj─ů na MOPS i od nich przychodz─ů do dom├│w opiekunki bez wykszta┼écenia medycznego.

2polubienia