Nigdy nie miałem psa, ani żadnego innego zwierzątka w domu, także proszę o wyrozumiałość z moim pytaniem ...

Jak to jest, że jedne psy są głupsze - szczekają na Ciebie np gdy przechodzisz koło płotu, ale tylko idziesz chodnikiem, albo jak są na spacerze ze swoimi właścicielami i na Ciebie szczekają

A inne są mądrzejsze, bo się cieszą gdy Cię widzą ?

No bo nie wiem jak wy, ale ja co najmniej nie przepadam za psami, które na mnie szczekają, a się na nich w sumie kompletnie nie znam :slight_smile:

PS. Zawsze mnie śmieszy jak pies biegnie do płotu i na mnie szczeka, a jak głośno uderzę stopą o podłogę to spieprzają :rofl:

4 polubienia

To zalezy w duzym stopniu od rasy/ wielkosci.
No i wychowania.
Moj pies na mnie,czy k9gos z rodziny,nawet nie warknie.
Chociaz jest dosyc chalasliwy,gdy ktos obcy przechodzi obok plotu.
A tupanie go tylko rozdrazni.

3 polubienia

To tak jak z człowiekiem.:slight_smile:
Jeden głupi, drugi mądry.
Liczą się geny, dom i wychowanie. :crazy_face:

5 polubień

Pies też człowiek i każdy ma inny charakter.

5 polubień

hehe xd

1 polubienie

Psy mają naturalne predyspozycje intelektualne, więc gdy nie są wychowywane to działają według własnego programu. Trochę jak dziecko, jak nie poświęcisz mu czasu to nie do końca wiadomo kto wyrośnie. Moim zdaniem psa dużo łatwiej ukształtować niż dziecko, ale ludziom się rzadziej chce. Psy z którymi się rozmawia są zazwyczaj dużo bystrzejsze niż te które się tylko tresuje

4 polubienia

W ogole dobrze wychowany pies nie powinien zwracac na nikogo uwagi. Jesli pilnuje domu to tez powinien wyczuwac zagrozenie, a nie drzec morde bo ktos idzie.

2 polubienia

Ludzie tez powinni byc dobrze wychowani,z szacunkiem dla innych,nie drzec morde,bo ktos inaczej mysli/postepuje.)))

5 polubień

Chyba, że naprawdę źle myśli to zawsze warto wyrazić swoje zdanie :slight_smile:

Psy po prostu pilnuja terenu. I szczekaniem ostrzegaja stado (wlasciciela) - ze uciekaja? Rzadko trafiaja sie psy uniwersalne, strozujacy raczej psem bojowym nie jest. Hybrydy w tym rasy laczace cechy psa strozujacegi z bojowym są uwazane za niebezpieczne, a w ogole niewiele z tych ras jest udanych i nadajacych sie dla ludzi nie majacych pojecia o psiej behawiorystyce. Zasadniczo rasy tworzylo sie pod okreslone zadania - od uniwersalnego towarzysza czlowieka pierwotnego do obecnej gamy ras psow to dziela nas lata swietlne.
A malutki pyskaty i znerwicowany york? To przeciez pies mysliwski na szczury a nie maskotka do noszenia w torebce. Zreszta i innymi psami podobnie - jak postepujesz tak, ze nie wykorzystujesz jego naturalnych cech to ma prawo “zglupiec”.

5 polubień

Masz racje.
Ale jest roznica.
Wyrazic wlasne zdanie,a drzec morde))

2 polubienia

Mozna psa nauczyc, ze nie sczeka sie z byle powodu, ale jak ma zawiadomic o niebezpieczenstwie? Miauczac?

3 polubienia

U psow jeszcze rasa.

2 polubienia

Najwyzszy czas,bys jakiegos przysposobil.
Chyba,ze mieszkasz w bloku,to meczenie psa,siebie i sasiadow.

2 polubienia

Jesli masz duzo czasu na spacery to i w bloku mozna psa miec…

1 polubienie

Wszystko mozna.
Ale jak napisalem,to meczenie psa.

1 polubienie

Za psami tez nie przepadam
a zwlaszcza za wlascicielami psow, ktorzy czesto sa lekkomyslni i nieodpowiedzialni
A jak na mnie szczekaja (psy, nie wlasciciele!) to tez nie lubie. Nie mowiac juz o psich odchodach…

2 polubienia

@Kropla
Swietnie to ujelas!

1 polubienie

Dzieki za te wypowiedz
Zgadzam sie z tym!

1 polubienie

Jak to mówią; nie ma głupich psów, są głupi właściciele.

4 polubienia