No to przed bitwą pod Grunwaldem w Historii na Szybko skrótowa wersja historii Zakonu Krzyżackiego :)

Mój dobry kolega, właściwie przyjaciel o polsko-niemieckim braterstwie (tak sam określa) napisał książkę. Wstyd się przyznać jeszcze jej nie czytałem.

598443-352x500

Mój drugi dobry znajomy robił do niej ilustracje …

4 polubienia

A masz ją chociaż bo temat ciekawy (przynajmniej z pozoru :wink: ) ?

1 polubienie

Mam ją, ale w Polsce a teraz siedzę w Niemczech. Widziałem ją za tanie pieniądze w necie. Przywiozą do domu, jeszcze Cię w “karczycho” cmokną. Może teraz jak będę to sobie po nią sięgnę. Kruszona ciekawie pisze. Mam jego wszystkie książki.

2 polubienia

Też nie znam. Ale natychmiast poznam.

2 polubienia

Dojrzały, dojrzewający kamień?

2 polubienia

O ile pamiętam, to Michał wymyślił tą nazwę. Nawet swego czasu mnie się pytał, czy to coś znaczy. Wtedy jeszcze nie wiedziałem, że to jego sprawka i się produkowałem :slight_smile:
Potem przypadkiem się dowiedziałem, że jest taka ulica w jakimś miasteczku, ale to kompletny zbieg okoliczności. Michał też lubi wymyślać różne nowe wyrazy. ja też a i Ty chyba też. Jeśli jeszcze nie zacząłeś wymyślać, to zaczniesz … Kalamburoza ma różne oblicza … Straśna choroba :grin:

2 polubienia

Wymyślanie nowych słów, to ja już od dawna.

Reifstein, to musi być jakaś przenośnia, przynajmniej jak takiego słowa w niemieckim nie spotkałem

2 polubienia

Wreszcie jakaś dyskusja się zaczęła pod tym tematem … Szkoda tylko, że średnio na temat :wink:

Co miałem do napisania w temacie, to już napisałem powyżej. A elaboratu nie zamierzam tworzyć.

1 polubienie

Domyślam się :wink: Znam twoje “lenistwo” :wink:

PS. Elaboratu nawet mi by się nie chciało pisać :wink:

1 polubienie

Kolejny odcinek na temat Historii Zakonu Krzyżackiego …

EDIT: Gdzieś to już widziałem … XD

1 polubienie

Spory ten zameczek w Malborku a na polach pod Grunwaldem przewodnik starał się aż za bardzo bo odmierzał krokami aby pokazać, w którym miejscu dźgnęli takiego jednego wielkiego mistrza.

2 polubienia

Zamek w Malborku jesli wierzyc legendzie miejskiej, (bo źródeł nie chce mi się szukac) jest najwiekszym , zbudowanym z cegly, prawdziwym, obronnym zamkiem na swiecie.

2 polubienia

Chyba tak.

2 polubienia

I do tego ewenementem na skalę swiatowa, bo ceglanym.

1 polubienie

Nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem… :stuck_out_tongue: :crazy_face:

1 polubienie

Większość jest z cegły. Znam dobrze tę budowlę, byłem tam “kilka” razy. Przewodnicy nie byli mi potrzebni.

1 polubienie

Tez bylam. Trzy razy. Przewodnicy czasem się przydają. Bo maja klucze do pewnych miejsc :wink:

Prawie rok czasu i mamy wreszcie bitwę pod Grunwaldem XD

Miałem nadzieję, że będzie lepiej XD