No to wylądawaliśmy

KLIK

"* “Gazeta Wyborcza” informuje, że rząd planuje powołać “operatora narodowego”, który ma przejąć kontrolę nad internetem i telefonią komórkową w kraju. "Istniejące obecnie sieci GSM będą mogły świadczyć usługi tylko za jego pośrednictwem. Podobne rozwiązania funkcjonują już w Rosji, w Korei Południowej i państwach arabskich “- czytamy w gazecie. Dziennik podaje, że sygnały o przygotowywanej zmianie można znaleźć w kolejnych poprawkach do procedowanej od kilku lat rządowej ustawy o cyberbezpieczeństwie. Poprawka dodana 12 października powołuje podmiot o nazwie “Operator Strategicznej Sieci Bezpieczeństwa”.”

3 polubienia

No to komuna wróciła.

3 polubienia

Nie ma się czego obawiać. Takiego narodowego operatora da się niezwykle łatwo obejść, w dokładnie ten sam sposób jak obecnych operatorów prywatnych. I to całkowicie legalnie… :wink:

2 polubienia

To nie chodzi by obejść bo już od dawna państwo wie wiele o naszych połączeniach. Pisałem tu ostatnio że ciężko by było kogoś kontrolować ze względu na ilość danych. Mnie przeraża “Narodowy Operator”. Z tym będą szły stanowiska i kasa.

3 polubienia

Niech ich cholera!!!

Czyli innymi słowy, sposób obchodzenia który mam na myśli będzie również korzystny finansowo nawet bardziej niż obecnie… :wink:

1 polubienie

Czyli olać komórki?

1 polubienie

Wszystko co narodowe jest mocno nie korzystne. Budowę mieszkań rozpoczęli od stanowisk kasy na spółkę i na tym pozostali. Narodowy port lotniczy podobnie. Miliony na pensje poszły a nawet do końca planów nie ma.

2 polubienia

Dokładnie. A narodowego operatora niech i se wprowadzą, kto bogatemu zabroni… :wink:

Finanse państwa ucierpią.

1 polubienie

Jak również prestiż. Państwo dostanie dokładnie to, co mówi że chce mieć… :wink:

1 polubienie

wiekszosc informatyków wyemigrowała a szalency pojda na Syberie
pod scisly dozor techniczny

1 polubienie

Jak słysze słowo “narodowy” to mi sie w kieszeni scyzoryk otwiera.

5 polubień

Stary ja w kieszeni noszę nożyk bezpieczeństwa… Nie chciał bym by się otworzył. bo jest ostry jak cholera. W założeniu jest do pasów w razie wypadku.

3 polubienia

@Bingola @anon18020312 lepiej uważajcie z tymi nożykami w kieszeni, bo jak się nożyki otworzą, to mogą Was pokaleczyć.

3 polubienia

Spokojnie mój się nie otwiera.

1 polubienie

Wiadomonacyjnym nigdy nie pasowało mieć do czynienia z silniejszymi zorganizowaniami społeczeństw, bo takie trudniej kiwać.

A w sumie, to dlaczego się na wszystko zgadzamy? Wprowadzają co chcą, bezkarnie robią co chcą, inwigilują coraz bardziej. Jak to możliwe, żeby tak mała grupka ludzi dla własnych interesów robiła co chce z całym narodem?

5 polubień

Bo ludzi głupich jest więcej niż mądrych. A zwłaszcza w naszym kraju.

7 polubień

Ale normalnie po przeczytaniu tego tematu siedzę okropnie zdenerwowana.
Czy oni chcą nas wszystkich wykończyć, a my pójdziemy jak te barany na rzeź? :thinking:

4 polubienia