No to wylądawaliśmy

@birbant a tu nam zdanie posprzatasz podworko, , bedziesz komunikatywny? Zle zobiona podrobka jest problemem
Wyhodowalam na czystku, takie ziolo, pleśń co z niej wyrosnie to nie wiem, ale zyje, :joy:

W to też należy wątpić. Przez cały obecny rok i sporą część poprzedniego, zupełnie od podstaw i przez nikogo nie przymuszane, rządy całego świata zachodniego stworzyły sobie nową grupę elektoratu którego żadna licząca się partia nie chce. Na tym forum przyjęło się ich nazywać antyszczepionkowcami, i biorąc pod uwagę jak są traktowani, nie liczę na to żeby ich obchodziły takie niuanse. To lekko licząc 10% wyborców; partie które pozyskają ich poparcie albo zwyciężą w wyborach, albo będą mogły zdecydować której z silniejszych partii pomóc sformować rząd… :wink:

1 polubienie

No i PiS z nimi flirtuje, nie bacząc na zdrowie i życie ludzkie, bojąc się utraty głosów, które im i tak uciekają. Rządy innych krajów są bardziej radykalne i podejmują działania, które, mimo, iż są niepopularne, mają na celu walkę z pandemią.

3 polubienia

Rządy?
Pandemia stala sie pretekstem
To jest wielki nierząd

2 polubienia

Nierząd? W Twoim wieku??? Raczej wstyd… :joy: :joy: :joy:

No to rządy innych krajów się przekonają, do czego prowadzi w demokracji podejmowanie niepopularnych działań… :wink:

1 polubienie

Kolego rządy populistów konczyly sie katastrofą

2 polubienia

Nierząd nie nierządnica

1 polubienie

Ale to rodzina wyrazów… :joy: :joy: :joy:

W przeciwieństwie do rządów elity, które kończyły się bo wszystko szło ku lepszemu… :wink:

Co to są rządu elity?

W Niemczech Angela Merkel w pierwszej kadencji podjęła mnóstwo niepopularnych decyzji, akurat w tym czasie sprowadziłem się do Niemiec i pamiętam jakie nastrój były w tym kraju i jak reagowano na jej działania. Ale ona ma jaja w przeciwieństwie, do polityków pisowskich. Np, zredukowała rozbuchany socjal, poniosła podatki, opłaty, posprzątała po poprzednikach nepotyzm oraz populizm i ci Niemcy wybierali ją na dwie następne kadencje. Gdyby się nie wycofała z polityki, miałaby czwartą.
Takich przykładów umiałbym podać więcej.

2 polubienia

Mówisz jakby Merkel nie była populistką… :wink:

Jeżeli uważasz, że Merkel była populistką, to nasza dyskusja nie ma sensu, bo nie nie znasz znaczenia słowa; populizm. Polecam, byś sobie zajrzał na Wiki, tam jest to dość dobrze wyjaśnione. A druga rada jest taka, że lepiej nie używać słów, których się nie rozumie.

1 polubienie

To jest, rozumiesz, odwracanie kota ogonem: nie uważasz się za część prostego ludu, więc politycy których popierasz nie mogą być populistami. To tak nie działa… :wink:

To, że nie używasz słów, których znaczenia nie znasz, wcale nie znaczy, odwracania kota ogonem prze ze mnie. Bo swym wpisem powyższym okazałeś, że nie znasz. Natomiast mało sprytnie zarzuciłeś mi coś, co sam zrobiłeś swą odpowiedzią.

I nie odpowiedziałeś mi na pytanie, co to są te elity rządu?

1 polubienie

Pamiętaj, że wyzwanie rzuca pretendent… :wink:

Odwracanie kota ogonem jest niebezpieczne :crazy_face:

1 polubienie