No to zaczelo sie!

Wydarzenie dnia, poza szczęściarą Linette, było dla mnie wkurzenie się Federrera na sędziego, podczas meczu z Cilicem. Sędzia upomniał go, że za dużo czasu wziął żeby być w gotowości do odbioru serwującego Cilica. Po prostu pomylił się, idąc w złym kierunku do swojego ręcznika, i to mu wzięło kilka sekund więcej. Zupełnie nieświadomie to robił. Pot to pot, trzeba go zetrzeć z twarzy. No i sędzia, chyba nie lubiący go, oficjalnie upomniał go. Komedia. Szukajcie dyskusji jaka między nimi wyniknęła gdzieś na yt.
Sędzia miał rację? Czy zwyczajnie szukał okazji żeby dokuczyć legendzie,…

2 polubienia

Nie oglądałem tego.

Otóż i tu coś jest.

1 polubienie

Inny temat z RG, to skandal związany z Osaką. Chciałem zadać pytanie w związku z tym, lecz generalnie za często tu nie bywam. Więc temat pociągnę tu w dość otwartym i aktualnym pytaniu.

Osaka wpierw oświadczyła przed turniejem, że nie będzie chodziła na obowiązkowe wywiady po meczach, ze względu na to, jak niektóre pytania dziennikarzy ja dołują.
Po pierwszym meczu dotrzymała słowa. Dostała obiecaną karę oraz ostrzeżenie od organizatorów, że może być zdyskwalifikowana, jeśli nie zmieni podejścia.
Po takim ostrzeżeniu wieczorem w poniedziałek wycofała się z imprezy, dając szerokie wyjaśnienia na Twitterze.
Że w związku z publicznymi wywiadami miała już depresję, że pytania nastrajają ją negatywnie jak coś nie idzie, zwłaszcza po przegranych meczach.
Jednym słowem czuje się źle mając coś powiedzieć do świata publicznie.
Wykluły się z tego ciekawe dylematy. Takie jak sportowcy i przeżywanie stresu przez nich podczas ich komunikowania się że światem.
Czy jest to realny problem w świecie sportu czy może dotyczy to tylko kilku osób, czy też tylko Osaki.

1 polubienie

Ja tylko wyczytałem dziś, że Osaka znikła z turnieju. Ale tak to jest gdy celebrytyzm zaczyna mieszać się ze sportem ze szkodą dla sportu.

2 polubienia

Osaka zachowala sie nieprofesjonalnie

tenis i wiele innych dziedzin zycia przechodzi ma zawodowstwo

2 polubienia

Co sportowiec może zrobić na to, że ma sportowy talent. No i media przyczepią się zwłaszcza do kogoś kto jest nieporadny w swoich wypowiedziach.

1 polubienie

Nie wszyscy umieją sobie poradzić uprawianie sportu na najwyższym poziomie, a obowiązkami celebryckimi. To nie tylko tą Japonkę to wykańcza.

Tego ona sama nie zauważyła. Za bardzo akcentując własny dramat. Tak mi się zdaje.

Niby tak. Ale wynikło to z tego, że od sportowca zaczyna się wymagać, czegoś, co poza jego dyscyplinę wykracza. Bez, kużwa, netu, nie istnieje. To idzie w kierunku absurdu. Mnie Lewandowski, np, interesuje na boisku, a nie jakie majtki nosi.

1 polubienie

ona jakos opalona Japonka :wink:
a tak serio?
sport wyczynowy i inne zajecia gdzie jestes wydany na cudze opinie?

Ja osobiście większość wywiadów na gorąco ze sportowcami omijam. Jakoś zawsze miałem przekonanie, że nic ciekawego i tak nie powiedzą. Zawsze sam mecz, walka, etc są najciekawsze. Oczywiście są i ekscentrycy, zawsze coś na opak mający do powiedzenia.

Samego przypadku Osaki nie będę komentował, bo nie znam sprawy. Ale wywiady na gorąco i nie tylko, to nieodłączna część tzw sławy. Tylko, że są jakieś granice przyzwoitości, które przekracza się coraz częściej i bezczelniej. I temu jestem przeciwny.

2 polubienia

Dzisiaj Monfils, Francuz mówił po meczu, że trzeba się poprawić i no trzeba się poprawić, bo inaczej źle gra i mecz nie idzie. Wg mnie 34 lata wobec 22 lat jakoś ma już małe rezerwy do poprawiania…
I prosta myśl, po co jeszcze dziennikarz pytania zadaje przegranemu, chyba nie po to, żeby go zdeprymować jeszcze bardziej…

1 polubienie

Kasa, kolego, kasa. Ludzie to chłoną, reklamy idą.

1 polubienie

Może i to tylko decyduje. Można zrozumieć Szpilkę wtedy i jego bezsens autonokautowania się…

1 polubienie

Właśnie chciałem poruszyć temat Szpilki i Najmana. Ale to już musiałby być osobny temat.

Następny podtemat tego pytania, czemu by nie.
Twórca jeszcze w pracy…

1 polubienie

Należy uszanować życzenie autora pytania, czyli kolegę @collins02 . Tylko on może decydować, co jest na temat, a co odbieganiem.

2 polubienia

Ostatnio tolerancyjny…:smiley_cat: