No, to zgodnie z zapowiedzią Birbanta zapraszam na jego Quiz staropolski

Quiz jest ekstremalny do kwadratu, nazwać go “zemstą Birbanta” to jakby nic nie powiedzieć :slight_smile:

Ja znałem 4 (strycharz, ostrów, gędźba i lamus a podwodę wydedukowałem).
Czyli 5/15, masakra!

6 polubień

Nie narzekajcie tak, @Bingola
. :stuck_out_tongue:

Wynik nie jest ważny, chodzi o to by zobaczyć, jak zmienia się znaczenie słów przez wieki, a ile słów “umarło”…

A następnem razem da się łatwiejszy. :roll_eyes: :face_with_hand_over_mouth:

6 polubień

Mam 9/15. Napisano mi, że nieźle, ale … mogło być lepiej. O 2 punkty lepiej. Zagapiłam się/nie zastanowiłam, a przecież wiedziałam. :thinking: :slightly_smiling_face:

6 polubień

Pełen podziw. Zobaczymy, jak pójdzie następnym?

3 polubienia

Bardzo ciekawy ten quiz. Mimo, że poszło mi tak sobie jestem zadowolona, że do niego zajrzałam.

4 polubienia

Msciwoj nie @birbant nam sie zrobil.
Zle cpic, miecielnica fuksem trafiona.
14/15

7 polubień

Wcale Tobie źle nie poszło.

1 polubienie

Super.

1 polubienie

Reszta to gdzies dzwonila. Polonista w liceum oprocz francuskiej literatury XX w. mial schize w kierunku staropolszczyzny.

4 polubienia

Tylko nie schizę, tylko nie schizę. :stuck_out_tongue:
To szlachetne zainteresowanie jest… :face_with_hand_over_mouth: :rofl:

3 polubienia

Mam w tej chwili w zanadrzu czyli w pamięci, dużą ilość podobnych. Właśnie je spisuję, bo ten quiz otworzył mi pamięć… :stuck_out_tongue:

3 polubienia

Coś się @collins02 opieprza. Że zdrefił, nie uwierzę. Pewnie znowu uzupełnia zapasy… :roll_eyes: :shushing_face: :rofl:

2 polubienia

A ja myślę, że może nawilża organizm, bo mu może za bardzo się wysuszył :joy:

3 polubienia

Coś o otworzeniu greckiego wina napomykał.

3 polubienia

No i piwo mu się skończyło. Jeśli kupił, to chyba musi przedtem uzupełnić braki tego szlachetnego napoju w organizmie, a dopiero potem sprawdzić, co nowego na Pytamy.

2 polubienia

Otóż, to właśnie, Dobrodziko.

2 polubienia

Co to znaczy"zdrefić"?
Juz jestem…Mialem kupe roboty z jednym papierem online bo sie strona zawieszała…Teraz zrobie ten quiz a potem poki słonce świeci,po piwo!!!A hyżo :innocent:

2 polubienia

No tak…Tego sie obawiałem…We wszystkim w temacie"historia",moge powalczyć ale nie w tym :roll_eyes: Merde!

2 polubienia

Merde nie merde, do boju… :facepunch: :+1:

6/15…Lamus czy dojutrek albo ostrów…Takie rzeczy to wiedzialem ale pozostale to raczej nie za bardzo.To"ćpać"to juz kompletna zmyła…

5 polubień