Nowy konkurs - zaczynamy rozgrzewkę

Dobra, do końca roku równolegle z walką o zdobywanie liczb ćwiczymy nową zabawę. Jak się przyjmie, startujemy od stycznia. Jak się nie przyjmie - przynajmniej próbowałem rozbawić towarzystwo. Żeby nikt nie kwiczał, że tu nudno …
Gra polega na odgadnięciu wyrazu. Ja sobie jakiś wymyślam, a ludkowie zgadują. Tu na razie wszystko w miarę dowolne, ale mam już skonstruowany plan wydarzeń.
Czyli tak. Ktoś wpisuje swój własny typ. Nich tym moim wyrazem do odgadnięcia będzie słowo
P L A C E K
Pierwsza odważna osoba oczywiście nie wie, co wymyśliłem i poda np. wyraz
C I O T K A
Łatwo zauważyć, że w wyrazie C I O T K A są trzy litery z tego mojego wyrazu. Informuję o tym, przepisując ten wyraz i zaznaczając te litery na żółto:
taka litera występuje, ale nie jest na swoim miejscu
Piszę tak:
C I O T K A
Litery C, K, i A występują w moim wyrazie, ale nie są na swoich miejscach
Następna osoba (albo i ta sama) daje kolejną swoją propozycję, np.
P L E C A K
W tym wyrazie mamy cztery litery na tych samych miejscach P L C K a E i A też są, ale nie na swoich.
Ja zapiszę to tak: P L E C A K
Widzimy, że w tym wyrazie tylko dwie litery prawidłowe, ale na złych miejscach. Nietrudno będzie je zamienić by wyszło
P L A C E K,

A więc zaczynamy. Słowo jest na 6 liter, to rzeczownik pospolity, każdy ten wyraz zna.
Jak wiesz, co mam na myśli, dawaj, pisz. Jak nie wiesz, też pisz, pisz tym bardziej! Już ja go przetworzę odpowiednio.

4 polubienia

zabawa

2 polubienia

Z A B A W A

Zamieniłem Twój wyraz tak, byś wiedziała, czym sie różni od mojego.

Kolor zielony oznacza, że dana litera jest prawidłowa i jest na dobrym miejscu.
Litera żółta oznacza, że też jest dobra, ale nie na swoim miejscu. (tu takiej sytuacji jeszcze nie ma)

Tu widać, że tylko jedna literka się zgadza. ale masz już jakąś podpowiedź, mój wyraz kończy się na A!

3 polubienia

P O G O D A

:thinking:

3 polubienia

N A M O W A
:thinking:

3 polubienia

wYCOFUJĘ NAMOWĘ. nIE BYŁO JEJ.

2 polubienia

F A S O L A

:thinking:

1 polubienie

Z A B A W A
P O G O D A
N A M O W A

Tu doszła Ci kolejna litera - ale ona jest na żółto. To znaczy, że jest, ale nie na swoim miejscu.

Za późno … Zanim ja się uporam z tymi kolorami …

1 polubienie

K O R O N A
:wink:

1 polubienie

Wiem, że się chyba domyśliłaś, że litery W nie ma … Do tego każdy prędzej czy później dochodzi sam :grin:

1 polubienie

Z A B A W A
P O G O D A
N A M O W A
K O R O N A

Masz już prawie cały wyraz …

1 polubienie

Może być i fizyka kwantowa.
I tak w tej zabawie to czołówka parę okrazen przede mną :joy_cat::joy_cat::joy_cat:

1 polubienie

To Ci się tylko tak na początku wydaje … Proste jak drut

O B R O N A
S T R O N A
:grin:

1 polubienie

Taki literowy nieco bardziej rozwiniety mister mind?

1 polubienie

Z A B A W A
P O G O D A
N A M O W A
K O R O N A
S T R O N A

Gratuluję koleżance i cieszę się, że mam takich znajomych.

Po prostu pokazałaś klasę, tyle napiszę …

1 polubienie

Obronę skreślam. Zostaje
S T R O N A

Tak, to coś w tym rodzaju, jednak tutaj trzeba mieć trochę słownictwa w głowie i oczywiście zdolność pomyślunku.

1 polubienie

To ja juz tworze nowe pytanie, bo tu sie zrobi bałagan.