Nowy konkurs - zaczynamy rozgrzewkę

kazda jedną, nie wiem co jest grane. Tak - po skopiowaniu działa.

2 polubienia

Powiem Ci, że akurat tego nie pamiętam dokładnie. Ja ciągle przy radiu byłem, tak mi do dziś zostało. Ostatnio zrobiłem dobry zakup i sprawiłem sobie internetowe radyjko …

2 polubienia

Mam dzisiaj wolne ale…Słowo na 5,mnie wkurzyło.Tzn. nie słowo a internet ze swymi debilnymi komunikatami :exploding_head:
Przestałem grac na prawie 30 sekund. :face_with_raised_eyebrow:

3 polubienia

Nunu, byłaś i nawet się nie odezwałaś … Oj, duchy na Ciebie naślę!

3 polubienia

Harmonijne…:angry::angry::angry:

2 polubienia

Brawo Bingola, według mnie to też Caravelle. :beer: :beer:

1 polubienie

Jak się nazywa ptak, który śpiewa na początku tego filmu?

Dodam dla ułatwienia, że na 5 liter …

1 polubienie

Jakiego filmu?

2 polubienia

Podanego przez Nunu kilka komentów wyżej.

1 polubienie

Wilga.
Ten"film" ma 4 godziny i bukwy w tytule… :roll_eyes:

2 polubienia

To nie jest wilga.
Głos wilg “zbieram” w filmach i jest już ich niezła kolekcja …

1 polubienie

Ok. ale nikt nawet strzelać nie będzie… :innocent:
I ja tez nie bo Hitchcock czeka po kolacji :wink:

1 polubienie

Obejrzałem “Miasto Boga” … Kuchnia, co za film …
Brazylii mi się odechciało.

1 polubienie

Fakt.I do tego niech Ci wyobraznia dopowie do faweli,stosunki kiboli… :face_with_raised_eyebrow:

1 polubienie

Podobnie jest na Jamajce a najgorzej ostatnio na Haiti …
Chciałoby się czasem rzec - “dać ludziom wolność” …
NIe wszyscy do niej dojrzali. BIeda jedną z przyczyn, a na drugim biegunie szejkowie czy inni bogacze kolekcjonujący np bentleye …

Sułtan Brunei ma:

600 modeli Rolls-Royce’a, ponad 500 Mercedesów, 450 Ferrari czy 363 Bentleye

To największa na świecie prywatna kolekcja luksusowych samochodów.

I kuźwa po co?

Ok spadam, miało mnie już dawno nie być.

1 polubienie

Kos jakis? Albo inny wiosenny dzioboprujec? Typu szpak albo zięba?

Szejkowie winni kibolstwu nie są.Ilość niczyich Bentleyów nie przekłada się na relacje Cracovia-Wisła,że posłużę sie bandytami pierwszymi z brzegu…
Nic mi nie wiadomo na temat karaibskich układów ale już w Ameryce Pd. w kilku krajach jest to problem,jeden z kilku najważniejszych społecznie.W tym właśnie w Brazylii.
W ogóle,od Rio Grande w dół,z pominieciem takich zadziwiających enklaw jak Kostaryka [kraj bez armii!!!] Urugwaj czy Chile ,mamy szachownicę złożoną z mafii,karteli,umoczonej polityki,terroryzmu,komunistycznych morderców najczęściej o maoistowskim obliczu,czy zawsze “zwartej i gotowej” do interwencji armii.To SIEĆ powiązań,węzły nie do rozsupłania…
Fakt że każdy morderca,każda mafia bierze narybek z biedy,tak jak armia rekrutuje sie z ubogich wsi a wszystko to w tzw. wolnym świecie…
Jednak wolałbym dzisiaj Paragwaj,Ekwador czy Gwatemalę od circa,80-85% krajów Afryki która poza przestrzenią nie ma w ofercie nic a w której ponownie zaczyna dominować rzeczywistość Psów wojny…

2 polubienia

Ani zięba ani kos… Inny nieco. :grin:
Spokojnie, dasz radę…

Prędzej sójka za morze sie wybierze.
W lesie, kiedy ptaki śpiewają to bylam ze 30 lat temu
Ale jesli one tez palmami nie pogardzą? Bo swiergot jakby znajomy.

2 polubienia

Ten ptak jest dla mnie w pewnym sensie szczególnym. W ostatnim dniu zycia s.p. Antykwy dyskutowalismy na temat ptaków… Potem wyslalem mu glos tego wlasnie, o ktory pytam. Spiewal niedaleko mojego domu. Podalem mu wtedy jego nazwę. To byla ostatnia wiadomość jaką do niego wysłalem. Nawet nie wiem, czy go uslyszal i czy wiadomość przeczytał…

2 polubienia