Nowy konkurs - zaczynamy rozgrzewkę

U mnie sa przelotem coś co wydaje sie byc drozdem. Jak poszukalam spiewu to nawet podobnie.
Nawet gniazda zaklada, a przynajmniej probuje, bo ostatnio z pogoda i swirem poprzednim burmistrzem dotknietym betonozą i owadofobią (czyli pryskać wszystko, bo komary turystów gryzą) ptaki i ważki latwo nie mają, a żaby i traszki wyginęły.
Na szczęście nowy ma nieco więcej zrozumienia dla resztek przyrody i mamy dostać dofinansowanie na poprawę losu zwierzatek i roslinek w parku krajobrazowym Clot de Galvany, taka oaza wśród wydm, którą uratowano przed zachłannością deweloperów.
Co jakiś czas organizują uroczystość “przywrocenia” kolejnego gatunku. Lub kolejnych udogodnień w postaci drewnianych pasarel i punktow obserwacyjnych

  • żeby ludzie wszystkiego nie zadeptali.

Alcad ma okazje prężyć się przed kamerami, a park na tym zyskuje.
Ptakom, owadom, pająkom i krolikom na gwiazdorzeniu nie zależy. :joy_cat:
A zgadza się Antykwa pod koniec układał duzo zagadek z ptakami w roli głównej.

2 polubienia

Tak, tam śpiewa drozd, konkretnie drozd śpiewak. Tak mi się przynajmniej wydaje.

3 polubienia

Bukw nie było, jak podglądałam na innej stronie. Było po angielsku…oni to jakoś chyba zmieniają.

Ech,zagrałbym sobie :wink:

1 polubienie

Wymyśliłem pewien sposób, który gwarantuje uczciwe losowanie, ale zależne od zebranych ilości punktów. Możliwości jest wiele, ale by nie komplikować zbytnio sprawy, zaokrągliłem punkty do dziesiątek. I tak każda zdobyta dziesiątka punktów powoduje, że w losowaniu szanse są zwiększone. Jak się to odbędzie, napiszę potem. Niech ludzie tych punktów trochę nazbierają. Na razie mamy dwie dziesiątki, Bingoli i ihtiel.

Chcesz sobie potrenować? Jaki chcesz wyraz?

1 polubienie

5 liter!

2 polubienia

To dawaj, ja zawsze jestem gotowy :slight_smile:

1 polubienie

To palić

2 polubienia

P A L I Ć

2 polubienia

To broda

2 polubienia

P A L I Ć
B R O D A

1 polubienie

To groza

2 polubienia

P A L I Ć
B R O D A
G R O Z A

1 polubienie

No to GROTA

2 polubienia

No i po sprawie.
Ale tu miałeś, wydaje mi się sporo szczęścia. Jak w grze na punkty tak będziesz też miał, to ho ho …

2 polubienia

uuu to Wy szybcy jesteście :thinking:

1 polubienie

Nunu, zagrasz z collinsem?

1 polubienie

Hmmm…Bez konkurencji i bez tego tempa…Jakoś dziwnie :thinking:

2 polubienia

Bo się do emocji przyzwyczaiłeś :grin:

2 polubienia