Nowy „Znachor” - hit czy kit?

Belfer jest z Canal+. Pierwszy sezon hit, drugi najsłabszy, a obecnie emitowany trzeci zaczął się rozkręcać od połowy.

1 polubienie

Obejrzałem i to z wielką przyjemnością!
Faktycznie trudno to porównywać z poprzednią wersją…Inne aktorstwo ale tym razem,wcale nie twierdzę że gorsze.Moze mniej zapadnie w pamieć ale to chyba normalny los kolejnych wersji…Tym bardziej,po ponad 40 latach…
Wszystko to jest jednak w cieniu wielkiego wydarzenia jakim,moim zdaniem,są w nowej wersji"Chłopi"
Nie moge znalezć tematu w którym była o tym mowa…

1 polubienie

Aaa…tak.Teraz sobie przypominam.Chyba coś machnę wieczorem.
A co do Oscara…Malo mnie to dzisiaj obchodzi.Wajda dostał,Pawlikowski także plus nagroda w Cannes i to co najważniejsze juz mamy :blush:
Ale w przypadku Chłopów nie liczyłbym na nic bo jakoś nie wyobrażam sobie ani zrozumienia ani docenienia akurat za Atlantykiem.
A przeciez choćby Dorota Stalińska zasluguje tutaj na brawa na stojąco!

Ostateczna ocena:zdecydowanie hit ale mimo wszystko wynika to z faktu jakiejś niemocy, by nie rzec impotencji w stanie jakiej znalazło się polskie kino.
I na tym tle nowa wersja robi pozytywne wrażenie.
Nie wiem gdzie byśmy dzisiaj byli gdyby nie P.Pawlikowski.

Sam sobie prorokiem będąc :joy:

co prawda rezysrka uznala fakt, ze film nominacji nie dostal za spisek sil nieczystych…

Bzdura.
To ciekawa rzecz ale dla nich raczej niezrozumiała a w Polsce taka metoda videoclipu w odniesieniu do lektury to raczej zamach a nie oryginalność…

1 polubienie

ogolnie tematyka Chlopow jest uniwersalna, wiocha ze swoimi prawami wszedzie podobna - i inaczej Reymont nagrody Nobla by nie dostal.
a co do filmu?
czasem jest tak, ze wszustkie skladniki sa perwszej jakosci, ale jakiejs iskry bozej zabraknie?
zreszta jak cos mi sie p uszy obilo to nominacje byly wg klasycnego klucza typu rozterki mlodego Wertera - byc dyplomatą czy dyplomatką .
i tak skrzyzowanie Barbie z Oppenheimerem to szczytowe osiagniecie genetyki kinowej XXI wieku,

1 polubienie

Reymont dostal Nobla za walory literackie a nie, nazwijmy to,etnograficzne :slightly_smiling_face:
Dla mnie ten film był bardzo udany,pomyslowy mimo iz tego rodzaju grafika pojawia się w kinach od bardzo wielu lat gdy przed projekcjami prezentowane są rozmaite krótkie metraże.
Przynajmniej ktoś spróbował innego języka.A ze z samym Reymontem ma to malutko wspólnego…Cóż…Przecież nie o to chodzi by przenosić na ekran cytaty co do linijki…

1 polubienie